Tisková zpráva z Vršíčku třikrát jinak

10. 6. 2018. Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v sobotu 9. 6. 2018 závěrečným dílem v Lihothlavech u Rokycan. Byl jím první ročník běhu Vršíček třikrát jinak, který se odehrával v okolí poutního kostela Navštívení Panny Marie na kopci zvaném Vršíček. Na start se za teplého a dusného počasí postavilo 14 závodníků, 7 v hlavním závodě a 7 dětí. Na Vršíčku se závodilo v distancích 1,1 km (závod s hromadným startem - 635 m (intervalový běh) - 77 schodů na 210 m ke kostelu. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Filip Černý z Litohlav, Kristýna Jírová, Lukáš Pašek (oba z Rokycan) a Adéla Mužová z Litohlav. Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Josef Čihák (SDH Litohlavy) v čase 8:22 min, druhý Roman Sladký (Pro Sport Activities) v čase 9:11 min a třetí Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) v čase 9:42 min. Jako první žena doběhla Vendula Fronková (AC Domažlice – 10:34 min) a jako druhá Eva Jírová z Rokycan v čase 11:13 min. V rámci doprovodného programu si zájemci mohli vyzkoušet házenkářský trojboj, který připravili házenkáři z místní TJ Litohlavy. Ten se skládal z hodu do dálky házenkářským míčem, hodu do branku na počet přesných pokusů za 20 sekund a disciplíny zvané obtočmíč po dobu 1 minuty. Tento běh byl závěrečným závodem seriálu Rozhledny v pohybu a proto byli v Litohlavech vyhlášeni a oceněni nejlepší běžci celého seriálu. Na prvních třech místech mezi muži se umístili první Roman Sladký s 56 body, druhý Petr Jánský z Plzně s 28 body a třetí Ján Korytár s 24 body. Hodnocení žen vyhrála Vendula Fronková s 90 body.