Tisková zpráva ze Chlumu třikrát jinak

2. 6. 2018. V sobotu 2. 6. 2018 se v Plzni na Chlumu uskutečnil sedmý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 19 závodníků, 14 v hlavním závodě a 5 dětí. Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Barunka Sladká (Mariánské Lázně) před Adrianou a Marianou Lazarovými z Plzně, dále Tomáš Kraus (321 start) a Vojtěch Ježek (Plzeň). Pomyslné stupně vítězů v závodě mužů si pro sebe vyhradili lyžaři ze Sport Clubu Plzeň. Vyhrál Pavel Burt v čase 9:20 min. Druhý skončil Martin Vlček v čase 10:33 min a třetí Ondřej Zuna v čase 10:52 min. Nejrychlejšími ženami byly první Karolína Nyklesová (Sport Club Plzeň) v čase 11:50, druhá Vendula Fronková (AC Domažlice) v čase 13:18 a třetí Lenka Frömlová z Plzně v čase 14:46. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Burt, Roman Sladký (Pro Sport Activities), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Karolína Nyklesová a Petra Ježková (Plzeň). Počasí v době konání závodu bylo slunečné a teplé s teplotami okolo 23° C. Seriál pokračuje svým čtvrtým dílem v neděli 3. 6. 2018 na Krkavci.