Výsledky Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků 2017

26. 8. 2017. V sobotu 26. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil čtvrtý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Po nočním a ranním dešti se počasí umoudřilo a oba běhy dospělích již provázelo teplé a dusné počasí. Přesto se akce zúčastnil rekordní počet startujících. Do cíle doběhlo celkem 162 běžců. 62 z nich doběhlo do cíle trasy 5,5 km, 18 trasy o délce 3,5 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 82. Děti a mládež sbírali body do hodnocení Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, jehož byl běh součástí. Celkovým vítězem závodu na 5,5 km se v čase 20:21 min stal Martin Černý z Plzně o 20 sekund před Josefem Bečvářem z Plzně a o 43 sekund před Václavem Jírů z AK Škoda Plzeň. Mezi ženami vyhrála Lenka Šibravová z Kerteamu Praha, na druhém místě doběhla “domácí” Zuzana Požárková z Plzeňské teplárenské a třetí Eva Perglerová z Přeštic. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Martin Šilhánek, Martin Černý, Jiří Vokáč (Třemošná), Zdeněk Fiala (SK Eva), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Petr Janový (AC Trial Plzeň). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Kateřina Klímová (VIP Stars), Zuzana Pořázková, Lenka Šibravová, Olga Červená (BK Elan Zruč) a Jindra Zahálková (KB Chlumčany). V běhu na 3,5 km zvítězil Karel Poborský z Rokycan v čase 14:10 min. Na druhém místě doběhl o 19 sekund později Ján Korytár (AC FAlcon Rokycany), který jako i někteří další závodníci, běžel oba závody a na třetím pak Petr Hrabák (Slowrunners Skvrňany). Nejrychlejší ženou byla Patricie Procházková (SV Stříbro). Druhá skončila Alena Zlámalová (LOB Plzeň) a třetí Jana Baxová. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Martin Šilhánek, Karel Poborský, Martin Leitl (Cross Running Plzeň), Zdeněk Červený (BK Elán Zruč), Ján Korytár, Patricie Procházková, Alena Zlámalová a Romana Nyklesová. Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Nejlepšími závodníky ve svých kategoriích byli David Jahn (AC Domažlice), Adéla Burlová (ŠAK Přeštice), Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), Petr Volfík (TJ Sokol Postřekov), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), Jan Pergler (ŠAK Přeštice), Magda Vokáčová, Marek Štochl a Zuzana Laštovková (všichni AC Falcon Rokycany). Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byly připravenysoutěže, které připravila dobrovolnická agentura Dora. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, Nero Isodrinks a 2 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Běžcům před startem popřáli úspěch patroni akce - úspěšní plzeňští olympionici dob minulých Jan Kůrka a Vladimír Jarý. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří se přišli na Bolevák rozloučit s prázdninami.