Výsledky Běh PT kolem Boleveckých rybníků 2020

31. 8. 2020. V sobotu 29. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil sedmý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 285 běžců všech věkových kategorií. 152 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 3 běžci si vyzkoušeli méně náročnou trať o délce 2 km, 47 běželo závod na 3,5 km a 83 se zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km. Oproti loňském ročníku ubylo především dětí, což můžeme přičítat chladnějšímu a deštivému počasí před závodem. Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se stal osmnáctiletý český reprezentant Jakub Davidík z TJ Baník Stříbro. Zvítězil v čase 18:27,6 min před Pavlem Štěpánikem z AK Škoda Plzeň (18:34,6) a Přemyslem Švarcem z TTK Slávia VŠ Plzeň (18:51,3). Mezi ženami vyhrála v těsném souboji na cílové rovince čase 22:59,9 Eva Slavíková. O vteřinu později doběhla Adéla Kočandrlová ze Sport Clubu Plzeň, třetí skončila Zuzana Požárková z Běžeckého klubu České spořitelny (24:18,8). Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Jakub Davidík, Pavel Štěpánik, Petr Minařík (SKP Rokycany), Jiří Procházka, Karel Černý (RK Evropa), Vlastimil Kubal (Stod), Adéla Kočandrlová, Zuzana Požárková, Eva Slavíková, Míša Ludmila Kubíková (Město Touškov) a Jindra Zahálková (KB Chlumčany). V běhu na 3,5 km zvítězil v novém traťovém rekordu v čase 11:46,8 min Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň. Na druhém místě doběhl Přemysl Švarc z TTK Slávia VŠ Plzeň v čase 12:00,6 a na třetím Petr Minařík z SKP Rokycany (12:19,6). Nejrychlejší ženou byla Patrícia Novotná z SV Stříbro v čase 16:29,9. Druhá skončila Zuzana Kadlecová z LK Škoda Plzeň a třetí Soňa Müllerová TJ Baník Stříbro. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Jan Riegel, Pavel Štěpánik, Petr Minařík, Josef Leitner, Zdeněk Fikrle, Soňa Müllerová, Patricia Novotná, Zuzana Kadlecová a Marie Pěchová. Děti soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende. Jejich trasy měřily 300 m, 750 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Václav Němeček (TJ Sokol Plzeň Petřín), Gábina Fajtlová (AC Domažlice), Adam Soukup (AC Domažlice), Kateřina Svobodová (AK Škoda Plzeň), Ema Jámborová (Adrien Elixir Elite team), Leonard Masný (TJ Sokol Plzeň Petřín), Tomáš Kraus (TJ Sokol Plzeň Petřín), Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda), Jan Škarban (AK Škoda Plzeň), Nela Procházková, Daniel Hrabák (oba TJ Sokol Plzeň Petřín) a Kateřina Šebestová (AC Domažlice). Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, autogramy rozdali hokejisté HC Škoda Plzeň Michael Houdek a Filip Suchý. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, realitní kancelář Evropa, Plzeňská teplárenská a 3 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí skvěle provázel moderátor Zdeněk Hůrka. Svoji přítomností ji podpořil zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, poslankyně Ilona Mauritzová, členka Rady Plzeňského kraje Radka Trylčová a generální ředitel spolupořadatele běhu Plzeňské teplárenské, a.s. Ing. Václav Pašek. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z bohaté tomboly společnosti Plzeňská teplárenská.