Výsledky běhu Chlum třikrát jinak

3. 6. 2017. V sobotu 3. 6. 2017 se v Plzni na Chlumu uskutečnil šestý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 22 závodníků, 19 v hlavním závodě a 3 děti. Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň) před sestrou Nelou Sajnerovou (AK Škoda Plzeň) a Tomáš Kraus (321 start). Nejrychlejším běžcem v závodě mužů byl David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu) v čase 9:10. O druhé místo se ve shodném čase 9:28 podělili Martin Kočandrle a Martin Burt, oba ze Sport Clubu Plzeň. Nejrychlejšími ženami byly první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) v čase 11:23, druhá Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 11:58 a třetí Marie Andrea Říhová (Forrest Gump Team) v čase 16:41. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Lukáš, Robert Čepek, Petr Janový (AC Trial Plzeň) a Barbora Beroušková. Počasí v době konání závodu bylo slunečné, horké s teplotami okolo 30° C. Seriál pokračuje závěrečnou akcí v neděli 4. 6. 2017 na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.