Výsledky Hamelika třikrát jinak

28. 5. 2017. Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se postavilo 25 závodníků, 16 v hlavním závodě a 9 dětí. V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Irena Luprichová (Triatlet Karlovy Vary), Tomáš Krátký (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Laura Sajnerová (TJ Škoda Plzeň), Albert Plevný (Union Cheb) a Jakub Mařík (Závišín). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). druhý Martin Kočandrle (ročník narození 2002) ze Sport Clubu Plzeň a třetí Robert Čepek (PSK Olymp Praha). Nejrychlejšími ženami byla první Barbora Šturmová (Forrest Gump Team), druhá Petra Šuková (Mariánské Lázně) a třetí Marie Kušnírová. Vítězi jednotlivých kategorií byli David Lukáš, Robert Čepek a Barbora Šturmová. Počasí v době konání závodu bylo slunečné, téměř až tropické, ale pro běh nepříliš ideální. Přesto akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Příští týden pokračuje seriál dvěma závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.