Výsledky Krkavec třikrát jinak

27. 6. 2022. V sobotu 25. června se u rozhledny na Krkavci poblíž Plzně konal sedmý ročník běhu Krkavec třikrát jinak. Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u rozhledny na Krkavci. Na start se za příjemného slunečného počasí postavilo 59 závodníků, 22 v hlavním závodě a 37 na dětských tratích. Hlavní závod probíhal na distancích 810 m (78 m převýšení), 550 m (53 m převýšení) a 98 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Linda Holubová (Líně), Jonáš Lokaj (AC Falcon Rokycany), Karla Menclová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Pavel Kratochvíl s Dominikem Winklerem (oba Sport Club Plzeň), Veronika Blažková (AK Škoda Plzeň), Matyáš Lokaj (AC Falcon Rokycany) a Anna Čechová (Sport Club Plzeň). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 5:22,9 min, druhý Šimon Stehlík (Sport Club Plzeň) v čase 5:49,0 min a třetí Jakub Stehlík (Sport Club Plzeň) v čase 5:53,5 min. První ženou v cíli byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 6:58,1 min. Druhá byla její dcera Terezka (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), ročník narození 2012. Ta zaběhla čas 7:31,1 min. Třetí byla Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro) v čase 7:39,0 min. Protože se na Krkavci uskutečnil již osmý, to znamená závěrečný díl seriálu Rozhledny v pohybu, došlo i k dekorování nejlepších běžců v jeho celkovém pořadí. Mezi muži bylo pořadí následující: 1. Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) 125 bodů, 2. Roman Sladký (AC Falcon Rokycany) 78 bodů a 3. Jan Černý (ČFSA) 68 bodů. Mezi ženami bylo pořadí následující: 1. Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro) 126 bodů, 2. Barbora Šturmová (Forrest Gump team) 100 bodů a 3. Šárka Krausová (3, 2, 1 start) 32 bodů. Vyhlašovaly se i dětské kategorie. Králem rozhledem se stal Petr Šturm (TJ Sokol Plzeň-Petřín) se 63,8 body. Druhý byl Štěpán Buchta se 41,2 body a třetí Pavel Wendler (oba AC Falcon Rokycany) se 41,0 body. Královnou rozhleden se stala Stella Kindlová (AC Falcon Rokycany) s 57,4 body před Terezkou Šturmovou (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) se 47,4 body a Violou Kindlovou (AC Falcon Rokycany) se 35,8 body. Akce se vydařila i díky podpoře partnerů. Byli jimi ÚMO Plzeň 1, Nadace 700 let města Plzně, provozovatel rozhledny na Krkavci a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem.