Výsledky Petřín třikrát jinak

5. 10. 2021. V neděli 3. října se u Petřínské rozhledny v Praze konal druhý ročník běhu Petřín třikrát jinak. Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u Petřínské rozhledny. Za příjemného slunečného počasí se na start postavilo 33 závodníků, 19 v hlavním závodě a 14 na dětských tratích. V rámci hlavního závodu běžci nejprve vyběhli 299 schodů Petřínské rozhledny, poté následoval běh s hromadným startem z Hellichovy ulice na 1270 m (118 m převýšení) a na závěr běh s intervalovým startem, opět z Hellichovy ulice, na 840 m (118 m převýšení). Děti soutěžily na okruhu u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Gréta Jiříčková z Petřin, Filip Sýkora, Stella Kindlová (oba AC Falcon Rokycany), Tadeáš Beneš z Prahy 4 a Viola Kindlová (AC Falcon Rokycany). Vítězství v obou kategoriích hlavního závodu putovalo na Slovensko. Mezi muži zvítězil Petre Žáčik z SMTA Nitra v čase 10:52,0 min, druhý skončil Dávid Obert z Liptovského Mikuláše v čase 11:50,5 min a třetí Ondřej Novák z Prahy v čase 12:12,8 min. Mezi ženami zvítězila Lýdia Drahovská z 3NT Bratislava v čase 14:23,3 min, druhá byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 14:58,3 min) a třetí Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 15:25,8 min. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se Peter Žáčik, Roman Sladký (AC Falcon Rokycany), Vlastimil Kubal ze Stodu, Lýdia Drahovská a Barbora Šturmová. Na Petříně též proběhlo vyhlášení výsledků celého osmidílného seriálu Rozhledny v pohybu a byly zde předány ceny nejlepším běžcům v každé kategorii. Na pořádání akce se podílela i Městská část Praha 1, akce se konala pod záštitou jejího místostarosty Petra Burgra.