Výsledky Plzeňského kardioběhu

9. 9. 2018. V neděli 9. září se v Plzni na Roudné uskutečnil 11. ročník Plzeňského kardioběhu. Do druhé dekády vstoupil tento běh s novou tratí na 10 km. Celkem do cíle doběhlo 234 běžců všech věkových kategorií. Dětí, které soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, bylo 119, 71 běžců bylo v cíli závodu na 5,8 km a 44 závodu na 10 km. Děti běžely na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Krejčí (TJ Baník Stříbro), Karolína Klepačová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Vojtěch Slouka (ŠAK při ZŠ Přeštice), Kristýna Záhořová (TJ Baník Střbro), Adam Novák, Andrea Šleisová, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), Jan Pergler (TJ Baník Stříbro), Nikola Vimmerová (TJ Sokol Plzeň-Petřín) a Kateřina Křenková (TJ Sokol Plzeň-Petřín). V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 19:58 suveréním způsobem Vlatimil Šroubek ml. (AK Škoda Plzeň) před Martinem Kočandrlem (20:46) a Adamem Horníkem (21:01 – oba ze Sport Clubu Plzeň). Nejrychlejší ženou byla Eliška Rosenbaumová (Rozběháme Česko/ 24:03), druhá doběhla Jana Brantlová (Velosport Domažlice/ 24:47) a třetí Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň/ 25:18). Vítězi jednotlivých kategorii se stali Vlastimil Šroubek ml., Daniel Kraus (Medi Profin Plzeň), Jiří Procházka, Eliška Rosenbaumová, Jana Hocká a Marcela Bečvářová (SV Stříbro). V závodě na 10 km vyhrál zcela přesvědčivě Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova v čase 36:33. Druhý doběhl loňský vítěz Pavel Burt (Sport Club Plzeň/ 37:39) a třetí Jan Sedláček (TJ Sušice/ 39:01). Mezi ženami zvítězila Helena Adamcová (PSP Klub koloběhu Plzeň/ 46:48) před Evou Perglerovou (BK Přeštice/ 47:09) a Lenkou Korcovou (48:29). Vítězi věkových kategorií se stali Ondřej Jadlovský, Jan Sedláček, Karel Černý (Atmos Chrást), Adrien Sehnal (SC Radotín), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Anna Baborová, Helena Adamcová,a Jitka Siglová. V letošním roce konečně vyšlo i příjemné počasí s teplotami okolo 24 °C. Během akce panovala na Roudné příjemná atmosféra. Účastníci byli nadšení z přítomnosti české reprezentantky Diany Mezulianikové, k poslechu i k tanci zahrála kapela The Shower a jako tradičně zde byl i bohatý raut.