Výsledky Plzeňský kardioběh 2022

20. 9. 2022. V neděli 18. září se v Plzni uskutečnil 15. ročník Plzeňského kardioběhu. Tato oblíbená akce se koná v plzeňské čtvrti Roudná, tratě závodu vedou v okolí Fakultní nemocnice a podél řeky Mže. Na start se postavilo 192 běžců všech věkových kategorií. Dětí, které soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, bylo 117, trať 5,8 km běželo 37 běžců a trať 10 km 38 běžců. Děti běžely na tratích 300 m, 750 m a 1,7 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Jan Kocek (TJ Baník Stříbro), Kateřina Šilhánková (Aktiv Sport Horšovský Týn), Radim Duník, Rozálie Vokurková (oba TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Adam Soukup (Aktiv Sport Horšovský Týn), Leona Fišáková (TJ Baník Stříbro), Jakub Černý (TAP Plzeň), Veronika Břízová (AK Škoda Plzeň), Václav Bouberle (Mílaři Domalice), Karolína Rutarová (TAP Plzeň), Jan Riegel (AC Domažlice) a Anna Šmídová (TAP Plzeň). V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 20:55 min Martin Šmíd ze Střelky Brno před Jaroslavem Šmídem z Dobřan (21:31 min) a Jiřím Rosolem z Loko Beroun (21:47 min). Nejrychlejší ženou byla Pavla Šmídová z BK Elán Zruč, která zároveň doběhla na 6. místě v absolutním pořadí v čase 24:03 min. Druhá Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu doběhla v čase 25:45 min. Třetí skončila Zlata Lukášková (SV Stříbro) v čase 27:02 min. Vítězi jednotlivých kategorii se stali Jan Pergler, Martin Šmíd, Jaroslav Kroupa, Pavel Bouda, Vlastimil Kubal, Pavla Šmídová, Barbora Šturmová, Zlata Lukášková a Jindra Zahálková. Závod na 9 km vyhrál Jan Šneberger z AC Falcon Rokycany v čase 33:18 min. Zvítězil suveréním způsobem, když běžel v čele sám téměř celý závod. Druhý doběhl Pavel Chocol v čase 35:18 min a třetí Václav Lorenc z Fitness Luby v čase 35:19 min. Mezi ženami zvítězila Jitka Patrasová (Tempo Makers) v čase 42:38 min před Kateřinou Břachovou v čase 45:49 min a Věrou Bielkovou v čase 51:13 min. Vítězi věkových kategorií se stali Jan Šneberger, Josef Bečváč, Pavel Kozumplík, Jiří Vrabec, Karel Fait, Daniela Voldřichová, Kateřina Břachová, Jitka Patrasová a Kateřina Linhartová. Na Roudné panovala tradičně příjemná atmosféra podpořená koncertem kapely The Shower, rautem a skákacím hradem. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Plzeňský kardioběh se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého. Poděkování za podporu patří i partnerům akce VZP, ÚMO Plzeň 1, ÚMO Plzeň 3, městu Plzeň, Nadaci 700 let města Plzně, RK Evropa a firmě S&T Plus.