Výsledky Vysoká třikrát jinak

7. 6. 2022. V neděli 5. června se v Tachově konal druhý ročník běhu Vysoká třikrát jinak. Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u rozhledny na vrchu Vysoká. Na start se za podmračeného počasí postavilo 50 závodníků, 18 v hlavním závodě a 32 na dětských tratích. V Tachově se závodilo v distancích 2,1 km (závod s hromadným startem) - 660 m (intervalový výběh sjezdovky) – 144 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu kolem rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Viktor Pavlík (DDM Tachov), Anna Sládková, Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Amálie Růžičková (DDM Tachov), Sidney Kolman (HC Mariánské Lázně), Johana Machulková, Daniel Mirga, Miroslav Banda a Petra Veselá (všichni Dětský domov Tachov). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) v čase 11:44,5 min, druhý Václav Nejedlý ze Stříbra v čase 13:10,5 min a třetí Martin Kadlec z Kladrub v čase 13:58,0 min. První ženou byla v čase 13:41,1 min Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro), druhá byla Patrícia Novotná (SV Stříbro) v čase 15:48,2 a třetí Zlata Lukášková (SV Stříbro) v čase 16:09,7 min. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Lukáš Kopča, Martin Kadlec, Petr Soukup (Kovohutě Příbram), Jan Flaks (SV Stříbro), Soňa Müllerová, Patricia Novotná a Zlata Lukášková. Poděkování za podporu akce patří jejím partnerům, konkrétně městu Tachov a společnostem ČEZNet, Novasport, Grammer a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem.