Výsledky z běhu Petřín třikrát jinak

24. 4. 2022. Poslední dubnovou neděli se v Praze na Petříně uskutečnil první závod letošního ročníku běžeckého seriálu Rozhledny v pohybu. Závodu se zúčastnilo celkem 32 běžců (21 dospělých a 11 dětí). Mnoho dalších ale odradila nepříznivá předpověď počasí. Ta se vyplnila částečně - závod dospělých se stačil odehrát bez deště, ale následně po dobu vyhlášení výsledků i dětských běhů již vytrvale pršelo. Na prvních dvou místech závodu dospělých se umístili zahraniční běžci. Zvítězil Daniele Ciocci z Itálie v čase 11:45,1 min před Dávidem Obertem ze Slovenska. Ten doběh v čase 12:23,6 a zopakoval loňské druhé místo. Třetí skončil Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 12:25,3. První ženou v cíli byla Zuzana Krchová v čase 14:34,0, druhou Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 15:00,0 a třetí Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu v čase 15:36,9. Vítězi dětských kategorií se stali Petr Šturm, Adéla Zábranská, Martin Milner, Alžběta Jandečková, Kryštof Jandečka, Tereza Šturmová a Viola Kindlová.