Výsledky z Hameliky a celkové pořadí seriálu

24. 6. 2020. Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 21. 6. závěrečným šestým závodem. Byl jím běh Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za slunečného počasí postavilo 51 závodníků, 36 v hlavním závodě a 15 dětí. V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli David Trnka (AC Falcon Rokycany), Beata Koutná z Plzně, Stella Kindlová z Plzně, Martin Kváč (MLOK Mariánské Lázně), Viola Kindlová z Plzně, Tomas Placek, Míra Kváč a Natálie Hermannová - všichni MLOK Mariánské Lázně. Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Martin Kočandrle ze Sport Clubu Plzeň v čase 8:02 min, čímž vytvořil nový traťový rekord, druhý Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 8:41 min a třetí Pavel Burt ze Sport Clubu Plzeň v čase 8:47 min. Pořadí mezi ženami bylo následující – první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň – 10:38 min), druhá Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň – 11:06) a třetí Hana Kožíšková (MLOK Mariánské Lázně – 11:33 min). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Martin Kočandrle, Petr Placek (MLOK Mariánské Lázně), Ivan Minchev z Bulharska, Adéla Kočandrlová a Hana Kožíšková. Závodu se zúčastnila také jedna štafeta. Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou a mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Mariánské Lázně, které poskytlo dotaci z rozpočtu města a věcné ceny pro závodníky. V Mariánských Lázních proběhlo i závěrečné vyhodnocení šestidílného seriálu běhů Rozhledny v pohybu. Mezi třemi nejlepšími muži se umístili první Lukáš Kopča se 70 body, druhý Pavel Totzauer z Plzně se 63 body a třetí Matin Kočandrle s 36 body. Pořadí v kategorii žen bylo velmi těsné a rozhodl o něm až poslední závod. Vítězkou se stala Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu se 78 body, druhá byla Lucie Palíková z Plzně se 77 body a třetí Adéla Kočandrlová se 76 body. I pro děti byla připravena soutěž v celkovém hodnocení seriálu. Soutěž o krále rozhleden opanovali kluci z AC Falcon Rokycany, kteří v nejlepší pětici měli trojnásobné zastoupení. Zvítězil David Trnka z AC Falcon Rokycany se 40 body, druhý byl Petr Šturm z Forrest Gump teamu se 36 body a třetí Vojta Zeman z AC Falcon Rokycany s 18 body. Soutěž o královnu rozhleden vyhrála Terezka Šturmová z TJ Sokol Plzeň Petřín se 43 body, druhá byla Stella Kindlová z Plzně se 33,4 body a třetí Kristýnka Brožová z Mílařů Domažlice se 28,6 body. Seriál Rozhledny v pohybu si každým rokem získává na větší oblibě. V každém letošním závodě byl překonán účastnickým rekord předchozích ročníků. Celkem 19 mužů, 12 žen, 14 kluků a 17 dívek se zúčastnilo alespoň 2 závodů seriálu.