Výsledky z Krkavce

15. 6. 2020. V sobotu 13. června se u rozhledny na Krkavci poblíž Plzně konal pátý ročník běhu Krkavec třikrát jinak. Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u rozhledny na Krkavci. Na start se za velmi teplého počasí postavilo 58 závodníků, 24 v hlavním závodě a 34 na dětských tratích. Hlavní závod probíhal na distancích 810 m (78 m převýšení) a 550 m (53 m převýšení) a 98 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli David Trnka (AC Falcon Rokycany), Theodora Kraus (Střela Žebrák), Daniel Klabačka (Plzeň), Markéta Baxová (Flik Flak Plzeň), Markéta Pyšná (Plzeň), Matouš Decker, Karolína Konrádyová a Vojtěch Ježek (všichni Sport Club Plzeň). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 5:17,8 min, druhý Jan Řeřicha (Sunny Gang) v čase 5:44,8 min a třetí Pavel Totzauer z Plzně v čase 6:15,8 min. První ženou, která doběhla, byla Adéla Kočandrlová ze Sport Clubu Plzeň v čase 6:59,6 min, druhou byla Lucie Palíková z Plzně v čase 7:13,0 min a třetí Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 7:13,4 min). Následující víkend bude seriál běhů Rozhledny v pohybu pokračovat posledními závody na Vršíčku v Litohlavech a v Mariánských Lázních na Hamelice.