Výsledky z Plzeňského kardioběhu

9. 9. 2019. V neděli 8. září se v Plzni uskutečnil 12. ročník Plzeňského kardioběhu. Tento oblíbený cross-country běh se odehrává ve čtvrti Roudná, v okolí Fakultní nemocnice a také ve Štruncových sadech. Celkem do cíle doběhlo 281 běžců všech věkových kategorií. Dětí, které soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, bylo 165, 81 běžců bylo v cíli závodu na 5,8 km a 35 závodu na 10 km. Děti běžely na tratích 300 m a 1,7 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Steidl (AC Domažlice), Viktorie Borovanská (AK Škoda Plzeň), Lukáš Kydlíček (ŠAK při ZŠ Přeštice), Ema Jámborová (Adrien Elixir Elite team), Leonard Mastný (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Sofie Hettlerová, Jan Škarban (AK Škoda Plzeň), Barbora Míková (Loko Beroun), Michal Pergler (TJ Baník Stříbro), Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň), Jan Pergler (TJ Baník Stříbro) a Linda Lukešová (AK Škoda Plzeň). V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 21:04 suveréním způsobem Jiří Rosol z Loko Beroun před Jiřím Bretšnajdrem (22:06) a Danielem Krausem z Plzně (22:19). Nejrychlejší ženou byla Kateřina Křenková (ŠAK Přeštice/ 24:30), druhá doběhla Barbora Šturmová (Forrest Gump team/ 25:09) a třetí Eliška Krausová (25:45). Vítězi jednotlivých kategorii se stali Jan Řeřicha, Jiří Rosol, Jiří Procházka, Jiří Královec (Mílaři Domažlice), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Kateřina Křenková, Vendula Fronková (AC Domažlice), Ivana Rosolová, Dagmar Špillerová a Dana Svobodová. V závodě na 10 km vyhrál také přesvědčivě Jan Sedláček z TJ Sušice v čase 38:09. Druhý doběhl Josef Bečvář z Plzně (39:19) a třetí Jan Bíba (Triatlon Plzeň/ 40:31). Mezi ženami zvítězila Petra Doležalová (49:28) před Alenou Böhmovou (50:00) a Michaelou Doubkovou z Plzně (51:17). Vítězi věkových kategorií se stali Josef Bečvář, Jan Sedláček, Petr Kuželka, Adrien Sehnal (SC Radotín), Jan Svoboda, Petra Doležalová, Alena Böhmová, Renáta Peteříková a Kateřina Linhartová. Účastníci akce byli rádi, že nepřišel hrozící déšť, a tak panovala na Roudné příjemná atmosféra podpořená koncertem kapely The Shower, bohatým rautem a 2 skákacími hrady.