Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků 2017

4. ročník

logo OBR.jpg

 sobota 26. srpna 2017

 

Závody pro širokou veřejnost na trasách 1,4 km, 1,9 km, 3 km a 5 km v krásném prostředí Boleveckých rybníků. V centru závodu, u pláže na Ostende u Velkého Boleveckého rybníka, bude připraveno expo se stánky partnerů nabízejících sportovní vybavení, sportovní výživu a poradenství.

 

Součást Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje 2017

 

Napsali o akci:

Scan článek MF Dnes.jpg

 

Tisková zpráva z akce 2016:

V sobotu 27. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil třetí ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Akci provázelo slunečné, tropické počasí, které spíše než ke sportovní aktivitě, lákalo ke koupání v některém z blízkých rybníků. Přesto se akce zúčastnilo celkem 115 odvážných běžců, kteří poměřili své síly s počasím, se soupeři a s hezkými, ale náročnými trasami v lesích v okolí Boleveckých rybníků. 58 z nich se vydalo na trasu 5 km, 17 na trasu o délce 3 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 40.

Celkovým vítězem závodu na 5 km se v čase 17:41 min stal Daniel Kraus z Plzně před Norbertem Švarcem z oddílu Mílaři Domažlice a Janem Paškem. Mezi ženami vyhrála Barbora Šturmová z Forest Gump Teamu, na druhém místě doběhla Anna Nosilová z BKV Holýšov, třetí Olga Červená z BK Elán Zruč. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Václav Jírů (AK Škoda Plzeň), Daniel Kraus, Norbert Švarc, Pavel Beroušek (LK Tatran Chodov), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Petr Janový (AC Trial Plzeň). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Barbora Šturmová, Věra Bielková (Plzeň), Olga Červená a Darina Karásková (BŽB).

V běhu na 3 km zvítězil Miroslav Sedláček z AK Škoda Plzeň v čase 12:13 min. Na druhém místě doběhl Roman Sladký (Pro Sport Activities) a na třetím pak Miroslav Duda (Prazdroj Plzeň). Nejrychlejší ženou byla Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň). Druhá skončila Vendula Fronková z AC Domažlice a třetí Anna Nosilová. Ta doběhla mezi třemi nejrychlejšími ženami na obou tratích. Kombinaci soutěžení na obou tratích si zvolilo hned několik běžců. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Miroslav Sedláček, Miroslav Duda, Roman Sladký, Zdeněk Červený, Barbora Beroušková, Vendula Fronková a Šárka Krausová.

Děti běžely své závody okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 1,4 a 1,85 km. Nejlepšími závodníky ve svých kategoriích byli Šimon Kyral (TJ Sušice), Dominika Štejrová (Plzeň), Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Karolína Rutarová (COPR Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Valentýna Mikutová (AK Škoda Plzeň), Jan Pergler (ŠAK Přeštice), Denisa Brunátová (Sport Club Plzeň) a Jakub Davidík (TJ Baník Stříbro).

Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byl připravem skákací hrad, malování na obličej, malování a skládačky a také soutěže, které připravila dobrovolnická agentura Dora. Velmi žádaná byla byla i služba, kterou poskytl obchod se sportovním vybavením Trisport. Všichni zájemci si mohli na běžícím pásu pomocí diagnostického přístroje vyzkoušet došlap nohy. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Účastnici akce si mohli zakoupit zboží ve stáncích vystavovatelů expa. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří se přišli na Bolevák rozloučit s prázdninami.

 

Tisková zpráva z akce 2015:        

V sobotu 29. 8. 2015 se v Plzni na Ostende uskutečnil druhý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Akce se zúčastnilo celkem 148 běžců. 76 z nich se vydalo na trasu 5 km, 34 běželo trasu o délce 3 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 38. Běh se konal v rámci Sportovního dne na Boleváku, jehož součástí byl i závod Modrá pyramida Gigathlon Tour, kterého se zúčastnilo celkem 54 jednotlivců a 7 štafet. Celkem se tak přišlo na Ostende rozloučit s prázdninami 223 sportovců.

Celkovým vítězem závodu na 5 km se v čase 16:36 min stal Pavel Štěpánik z TJ Sušice před Ervinem Beshirem (SK Zdice) a Pavlou Zahálkovou (Salomon team). Mezi ženami druhé místo obsadila Petra Šmákalová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), která doběhla na celkové sedmém místě. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Pavel Burt (Sport Club Plzeň), Pavel Štěpánik, Ervin Beshir, Zdeněk Fiala, Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Jaroslav Novák (KVS Plzeň). Vítězkami jednotlivých kategorií se staly Pavla Zahálková, Petra Šmákalová, Dana Šmolíková a Dagmar Herr (TV Konstanz).

Závod běhu na 3 km vyhrál Vlastimil Šroubek (TTK Slávia VŠ Plzeň) v čase 10:46 min. Vlastimil následně zvítězil i v závodě Gigathlonu a zvýraznil tak svůj úspěšný den. Na druhém místě doběhl Karel Poborský z Rokycan a na třetím místě pak ve stejném čase 11:45 min Karel Kořínek z Prazdroje Plzeň. Nejrychlejší ženou byla Vendula Fronková z AC Domažlice. Druhá skončila Jindra Zahálková (KB Chlumčany) a třetí Pavla Kučerová (SK Zdice). Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Šindler, Vlastimil Šroubek, Martin Leitl, Silvestr Kotek, Ivan Pergler, Vendula Fronková, Pavla Kučerová, Jidra Zahálková a Renata Vacková.

Děti běžely své závody okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 1,4 a 1,85 km. Nejlepšími borci ve svých kategoriích byli Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Stella Lavičková, Ondřej Vísner, Karolína Voříšková, Michal Pergler, Adéla Markvartová, Martin Plha (MDDM Ostrov), Iva Miňovská, Tomáš Bouda (AK Škoda Plzeň) a Lucie Heinrichová.

Závod probíhal za jasného a horkého počasí. Pořadatelé připravili pro všechny účastníky zajímavý doprovodný program, jehož součástí byl moderovaný hudební program Josefem Kožnarem a Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou (Váchovou), hudbu pouštěl DJ Patrik Rokl. Pro děti byl připravem skákací hrad, malování na obličej, malování a skládačky a také soutěže. O tuto zábavu se postarala dobrovolnická agentura Dora. Relax unaveným svalům poskytl masér Pavel Zítek ze Studia Life Energy. Čestnými hosty byli hokejisté HC Škoda Plzeň Jakub Jeřábek, Dominik Kubelík a Roman Přikryl, kteří podepisovali zájemcům kartičky a plakáty, ale zároveň běželi i závod na 3 km. Účastnici akce si mohli zakoupit zboží ve stáncích vystavovatelů expa nebo si nechat změřit krevní tlak či BMI index. Akci podpořil svoji účastí i generální ředitel Plzeňské teplárenské a.s. Mgr. Tomáš Drápela.

 

 Hlavní menu