Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků 2023

10. ročník

logo OBR.jpg

 sobota 2. září 2023


Závody pro širokou veřejnost na trasách 300 m, 750 m, 1,1 km, 2,0 km, 3,5 km a 5,5 km v krásném prostředí Boleveckých rybníků. V centru závodu, u pláže na Ostende u Velkého Boleveckého rybníka, bude připraveno expo se stánky partnerů, malování na obličej i skákací hrad.

 

Tisková zpráva z běhu 2022

            V sobotu 27. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil devátý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 185 běžců všech věkových kategorií. 99 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 7 běžců si vyzkoušelo méně náročnou trať o délce 2 km, 29 jich běželo závod na 3,5 km a 50 se jich zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km. Bohužel již třetím rokem v řadě panovalo v den závodu zamračené počasí s občasnými dešťovými přeháňkami.

            Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se stal Lukáš Krýsl z AC Domažlice, který doběhl v čase 18:20,2 min. Se ztrátou necelých osmi vteřin doběhl na druhém místě Martin Honc z AK Škoda Plzeň (18:27,8 min) a třetí Tomáš Eisner v čase 18:50,6 min. Nový traťový rekord mezi ženami vytvořila vítězka Petra Šmákalová ze Sokola SG Plzeň-Petřín. Trať zdolala v čase 20:17,8 min. Druhá skončila Kristýna Eisnerová v čase 23:06,1 min a třetí Alena Vintrová v čase 23:08,8 min. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Lukáš Krýsl, Petr Minařík (AC Falcon Rokycany), Tomáš Nesvačil (Příbram), Jiří Procházka (RMT), Míra Kasík (Český běžecký klub), Alena Vintrová, Kristýna Eisnerová, Petra Šmákalová a Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

V běhu na 3,5 km zvítězil potřetí v řadě Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň. Doběhl v čase 11:09,4 min. Velkou část trati s ním běžel pohromadě Lukáš Krýsl z AC Domažlice. Ten skončil druhý v čase 11:21,6 min. Na třetím doběhl Petr Minařík z AC Falcon Rokycany v čase 12:10,1 min. Nejrychlejší ženou byla Soňa Müllerová Z TJ Baník Stříbro v čase 14:26,3 min. Druhá skončila v čase 14:37,0 min Barbora Třísková z ASK Dipoli, ročník narození 2011, a třetí Aneta Schwarczová (AK Škoda Plzeň) v čase 14:58,6 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Štěpánik, Petr Minařík, Pavel Leitl z Plzně, Soňa Müllerová, Barbora Šturmová (Forrest Gump team) a Zlata Lukášková (SV Stříbro). Na medailových pozicích běhu na 2 km se umístili Tomáš Minařík, Petr Minařík (oba AC Falcon Rokycany), Jaroslav Váňa (SK Plzeň-Bolevec), Monika Polomisová, Zuzana Ulrichová (Běžci Chomutov) a Nikola Divišová z Klatov.

            Děti soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende. Jejich trasy měřily 300 m, 750 m, 1,1 km a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Kateřina Šilhánková, Adam Rubáš, Dorota Wagnerová, (všichni Aktiv Sport Horšovský Týn), Václav Němeček (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Karolína Klepačová ((Pětibojařské sportovní centrum v Plzni), Tomáš Minařík (AC Falcon Rokycany), Veronika Břízová (AK Škoda Plzeň), Leonard Mastný (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Klára Slavíková (AK Škoda Plzeň), Ondřej Špiroch (TJ Baník Stříbro), Kristýna Čechová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) a Jan Škarban (AK Škoda Plzeň).

             Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, k dispozici měly dva skákací hrady a Plzeňské teplárenská rozdala v tombole 45 krásných cen. O zábavu se staral moderátor David Brabec. Čestnými hosty byl opět zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, dále zastupitelka Plzeňského kraje Radka Trylčová a obchodně-technický ředitel Jakub Vojta. Jako již tradičně, závodu na 5,5 km se zúčastnil předseda představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko.

 

Tisková zpráva z běhu 2021

           V sobotu 28. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil osmý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 210 běžců všech věkových kategorií. 104 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 10 běžců si vyzkoušeli méně náročnou trať o délce 2 km, 40 běželo závod na 3,5 km a 56 se zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km. Letošní menší účast byla bohužel ovlivněna dlouhotrvajícím deštivým počasím a nepříznivou předpovědí na den závodu. Mnoho předem přihlášených běžců tak raději zůstalo doma.

            Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se stal vodňanský běžec Roman Budil. Zvítězil v čase 17:56 min, čímž jen o 5 sekund zaostal za traťovým rekordem Jiřího Valeše z roku 2018. Na druhém místě doběhl Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň (18:06) a třetí bratr vítěze Jakub Budil (18:36). Mezi ženami vyhrála Monika Hloušková (AC Mariánské Lázně) v čase 21:34. Druhá skončila Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro (22:50).  Ve stejném čase doběhla třetí i loňská vítězka Eva Slavíková. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Jakub Budil, Roman Budil, Petr Minařík (AC Falcon Rokycany), František Sedlák, Jaroslav Voříšek, Vlastimil Kubal (Stod), Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda), Soňa Müllerová, Monika Hloušková, Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany) a Jana Naxerová (USK CS Plzeň).

           V běhu na 3,5 km zvítězil v novém traťovém rekordu v čase 10:57 min Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň. Obhájil tím tak své loňské vítězství a vylepšil vlastní traťový rekord o neuvěřitelných 50 sekund. Na druhém místě doběhl jeho oddílový kolega Philippe Carpentier v rovněž výborném v čase 11:02 a na třetím Jan Riegel (Penny team) v čase 12:31. Nejrychlejší ženou byla Soňa Müllerová Z TJ Baník Stříbro v čase 14:19 a o 53 sekund také překonala traťový rekord. Potvrdila tak velmi kvalitní startovní pole letošního ročníku i dobré běžecké podmínky, které v době závodu panovaly – teplota okolo 20 °C a vlhký vzduch po dešti. Druhá skončila Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany – 15:48) a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 16:28). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Philippe Carpentier, Pavel Štěpánik, Petr Minařík, Josef Leitner (Příbram), Jaroslav Bambas, Kateřina Šebestová (AC Domažlice), Soňa Müllerová, Vendula Fronková a Zlata Lukášková.

            Děti soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende. Jejich trasy měřily 300 m, 750 m, 1,1 km a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Kateřina Šilhánková, Patrik Čech (oba AC Domažlice), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Jan Krabec (TJ Baník Stříbro), Ema Nováková, Vojtěch Musil, Klára Slavíková (všichni AK Škoda Plzeň), Ondřej Špiroch (Baník Stříbro), Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda), Jan Škarban (AK Škoda Plzeň), Štepánka Märzová (Mílaři Domažlice) a Jiří Špiroch (TJ Baník Stříbro).

             Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, autogramy rozdali hokejisté HC Škoda Plzeň David Kvasnička a Martin Lang. Svůj stánek a skákací hrad představila realitní kancelář Evropa, prezentovala se samozřejmě také Plzeňská teplárenská. 3 vozy vystavila Toyota Dolák. Akcí skvěle provázel moderátor Zdeněk Hůrka.   Čestným hostem byl opět zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, který odstartoval většinu závodů a společně s Davidem Kvasničkou, Martinem Langem, radní města Plzně pro oblast školství Lucií Kantorovou a zástupcem spolupořadatele Plzeňské teplárenské a.s. Jiřím Králem předávali ceny nejlepším běžcům.

 

Propozice 2021:

Propozice OBR 2021.pdf

 

Tisková zpráva z běhu 2020

            V sobotu 29. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil sedmý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Na start všech běhů se postavilo celkem 285 běžců všech věkových kategorií. 152 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 3 běžci si vyzkoušeli méně náročnou trať o délce 2 km, 47 běželo závod na 3,5 km a 83 se zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km. Oproti loňském ročníku ubylo především dětí, což můžeme přičítat chladnějšímu a deštivému počasí před závodem.       

            Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se stal osmnáctiletý český reprezentant Jakub Davidík z TJ Baník Stříbro. Zvítězil v čase 18:27,6 min před Pavlem Štěpánikem z AK Škoda Plzeň (18:34,6) a Přemyslem Švarcem z TTK Slávia VŠ Plzeň (18:51,3). Mezi ženami vyhrála v těsném souboji na cílové rovince čase 22:59,9 Eva Slavíková. O vteřinu později doběhla Adéla Kočandrlová ze Sport Clubu Plzeň, třetí skončila Zuzana Požárková z Běžeckého klubu České spořitelny (24:18,8). Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Jakub Davidík, Pavel Štěpánik, Petr Minařík (SKP Rokycany), Jiří Procházka, Karel Černý (RK Evropa), Vlastimil Kubal (Stod), Adéla Kočandrlová, Zuzana Požárková, Eva Slavíková, Míša Ludmila Kubíková (Město Touškov) a Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

V běhu na 3,5 km zvítězil v novém traťovém rekordu v čase 11:46,8 min Pavel Štěpánik z AK Škoda Plzeň. Na druhém místě doběhl Přemysl Švarc z TTK Slávia VŠ Plzeň v čase 12:00,6 a na třetím Petr Minařík z SKP Rokycany (12:19,6). Nejrychlejší ženou byla Patrícia Novotná z SV Stříbro v čase 16:29,9. Druhá skončila Zuzana Kadlecová z LK Škoda Plzeň a třetí Soňa Müllerová TJ Baník Stříbro. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Jan Riegel, Pavel Štěpánik, Petr Minařík, Josef Leitner, Zdeněk Fikrle, Soňa Müllerová, Patricia Novotná, Zuzana Kadlecová a Marie Pěchová.

            Děti soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje a běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende. Jejich trasy měřily 300 m, 750 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Václav Němeček (TJ Sokol Plzeň Petřín), Gábina Fajtlová (AC Domažlice), Adam Soukup (AC Domažlice), Kateřina Svobodová (AK Škoda Plzeň), Ema Jámborová (Adrien Elixir Elite team), Leonard Masný (TJ Sokol Plzeň Petřín), Tomáš Kraus (TJ Sokol Plzeň Petřín), Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda), Jan Škarban (AK Škoda Plzeň), Nela Procházková, Daniel Hrabák (oba TJ Sokol Plzeň Petřín) a Kateřina Šebestová (AC Domažlice).

             Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, autogramy rozdali hokejisté HC Škoda Plzeň Michael Houdek a Filip Suchý. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, realitní kancelář Evropa, Plzeňská teplárenská a 3 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí skvěle provázel moderátor Zdeněk Hůrka. Svoji přítomností ji podpořil zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka, poslankyně Ilona Mauritzová, členka Rady Plzeňského kraje Radka Trylčová a generální ředitel spolupořadatele běhu Plzeňské teplárenské, a.s. Ing. Václav Pašek. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z bohaté tomboly společnosti Plzeňská teplárenská.


Tisková zpráva z běhu 2019

            V sobotu 31. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil šestý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Letošní ročník byl ve znamení vysokého počtu startujících. Na start všech běhů se postavilo celkem 405 běžců všech věkových kategorií. 239 dětí závodilo v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, 26 běžců si vyzkoušelo méně náročnou trať o délce 2 km, 48 běželo závod na 3,5 km a 92 se zúčastnilo hlavního závodu na 5,5 km.    

            Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se zcela suverénně stal v čase 18:51 min Pavel Procházka z AK Sokolov. Druhé místo z loňského roku zopakoval srbský běžec Dimitrije Crnokrak a třetí doběhl Jan Sedláček z TJ Sušice. Mezi ženami vyhrála v čase 24:37 Alena Vintrová před Štěpánkou Herradovou a Karolínou Hrubou. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Pavel Procházka, Dimitrije Crnokrak, Jiří Procházka, Adrien Sehnal (SC Radotín), Patrik Žiška, Alena Vintrová, Štěpánka Herradová, Gabriela Korbášová (BK Žatec) a Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

             V běhu na 3,5 km zvítězil v čase 12:43 min David Lukáš (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín). Na druhém místě doběhl Jaroslav Šmíd z Dobřan a na třetím Kamil Štěpánek (Isofruit). Nejrychlejší ženou byla teprve starší žákyně Vendula Panušková z AC Horažďovice. Druhá skončila Gabriela Korbášová a třetí Pavla Valachová z Horažďovic. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Lukáš, Jaroslav Šmíd, Jarek Berdych z Kaznějova, Bohumil Kreml z Mostu, nejstarší účastník akce Jiří Pejpal (r.n. 1934) z TJ Liga 100 Praha, Vendula Panušková, Zuzana Klásková (Forrest Gump team), Eva Nováková z Plzně, Gabriela Korbášová a Marie Pechová.

            Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Alexej Souček z Plzně, Stella Kindlová, Lukáš Kydlíček (ŠAK Přeštice), Ema Jámborová (Adrien Elixir Elite team), Leonard Mastný (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Kristýna Záhořová (Baník Stříbro), Jan Škarban (AK Škoda Plzeň), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Jan Švígler (AC Domažlice), Vendula Panušková (AC Horažďovice), Jan Pergler (Baník Stříbro) a Linda Lukešová (AK Škoda Plzeň).

             Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byl připraven skákací hrad a malování na obličej. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, Plzeňská teplárenská a 3 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí skvěle provázel moderátor Zdeněk Hůrka. Svoji přítomností ji podpořili patroni akce - zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 ve střelbě z malorážky Jan Kůrka a česká reprezentantka v bězích na 800 m a 1500 m Diana Mezulianiková. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z bohaté tomboly společnosti Plzeňská teplárenská. Krásné, teplé počasí a pohodová atmosféra tak provázely všechny, kteří se přišli na Bolevák rozloučit s prázdninami.

 

Tisková zpráva z běhu 2018

            V sobotu 25. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil pátý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Po předchozím tropickém prázdninovém počasí panovalo v den akce citelně chladnější a větrné počasí. Přesto se akce zúčastnil rekordní počet startujících. Do cíle doběhlo celkem 166 běžců.  48 z nich doběhlo do cíle trasy 5,5 km, 30 trasy o délce 3,5 km a 11 běžců se zúčastnilo nesoutěžního běhu na 2 km. Přišly také závodit děti, kterých bylo celkem 77. Děti a mládež sbírali body do hodnocení Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, jehož byl běh součástí. 

            Celkovým vítězem běhu na 5,5 km se zcela suverénně stal v čase 17:51 min orientační běžec Jiří Valeš z OK Lokomotiva Plzně o více jak 2 minuty před srbským běžcem Dimitrijem Crnokrakem a Tomášem Korandou z Plzně. Mezi ženami vyhrála Teodora Chvalová z Forrest Gump Teamu, na druhém místě doběhla Gabriela Korbášová BK Žatec a třetí Julie Soukupová z Forrest Gump Teamu. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Jan Klíma, Jiří Valeš, Daniel Kraus (Medi Profin Plzeň), Karel Černý (Cyklo Atom Plzeň), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Otakar Kučera (Sokol Přeštice). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Kateřina Klímová (VIP Stars), Teodora Chvalová, Jana Kučerová, Gabriela Korbášová a Hana Ježková.

V běhu na 3,5 km zvítězil v čase 13:08 min Daniel Kraus, který úspěšně kombinoval oba delší běhy. Na druhém místě doběhl Richard Kotáb (UWG) v čase 13:34 min a na třetím v čase 15:02 Ján Korytár. Nejrychlejší ženou byla Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany). Druhá skončila Eva Nováková (Sport Club Plzeň) a třetí Šárka Krausová (321 start). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Petr Beránek, Daniel Kraus, Pavel Hrabák, Ján Korytár, Karolína Krausová (Medi Profin Plzeň), Nikola Pilátová z Plzně, Eva Nováková a Zlata Lukášková.

            Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Vojtěch Musil z Dobřan, Helena Hošťálek z Plzně, Lukáš Beck (AC Mariánské Lázně), Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), Jiří Rejzek (AC Falcon Rokycany), Andrea Šleisová (AC Domažlice), Jiří Špiroch (SK Kopidlo), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), David Špale (AK Škoda Plzeň), Kateřina Šebestová (AC Domažlice) a Kateřina Sedláčková (TJ Sokol Plzeň Petřín).

             Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byl připraven skákací hrad. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, Nero Isodrinks, Plzeňská teplárenská a 2 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar a svoji přítomností ji podpořili patroni akce - úspěšní plzeňští olympionici – bronzový medailista z OH v Sydney 2000 Jan Řehula a zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 Jan Kůrka. Své vystoupení předvedly i tanečnice z Disco Klub Team Rokycany. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z tomboly Plzeňské teplárenské. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří přišli na Bolevák rozloučit se s prázdninami.

billboard OBR 2018.jpg

 

Tisková zpráva z běhu 2017

V sobotu 26. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil čtvrtý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Po nočním a ranním dešti se počasí umoudřilo a oba běhy dospělích již provázelo teplé a dusné počasí. Přesto se akce zúčastnil rekordní počet startujících. Do cíle doběhlo celkem 162 běžců.  62 z nich doběhlo do cíle trasy 5,5 km, 18 trasy o délce 3,5 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 82. Děti a mládež sbírali body do hodnocení Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, jehož byl běh součástí.  

Celkovým vítězem závodu na 5,5 km se v čase 20:21 min stal Martin Černý z Plzně o 20 sekund před Josefem Bečvářem z Plzně a o 43 sekund před Václavem Jírů z AK Škoda Plzeň. Mezi ženami vyhrála Lenka Šibravová z Kerteamu Praha, na druhém místě doběhla “domácí” Zuzana Požárková z Plzeňské teplárenské a třetí Eva Perglerová z Přeštic. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Martin Šilhánek, Martin Černý, Jiří Vokáč (Třemošná), Zdeněk Fiala (SK Eva), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Petr Janový (AC Trial Plzeň). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Kateřina Klímová (VIP Stars), Zuzana Pořázková, Lenka Šibravová, Olga Červená (BK Elan Zruč) a Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

V běhu na 3,5 km zvítězil Karel Poborský z Rokycan v čase 14:10 min. Na druhém místě doběhl o 19 sekund později Ján Korytár (AC FAlcon Rokycany), který jako i někteří další závodníci, běžel oba závody a na třetím pak Petr Hrabák (Slowrunners Skvrňany). Nejrychlejší ženou byla Patricie Procházková (SV Stříbro).  Druhá skončila Alena Zlámalová (LOB Plzeň) a třetí Jana Baxová. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Martin Šilhánek, Karel Poborský, Martin Leitl (Cross Running Plzeň), Zdeněk Červený (BK Elán Zruč), Ján Korytár, Patricie Procházková, Alena Zlámalová a Romana Nyklesová.  

Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Nejlepšími závodníky ve svých kategoriích byli David Jahn (AC Domažlice), Adéla Burlová (ŠAK Přeštice), Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), Petr Volfík (TJ Sokol Postřekov), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), Jan Pergler (ŠAK Přeštice), Magda Vokáčová, Marek Štochl a Zuzana Laštovková (všichni AC Falcon Rokycany).

 Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byly připraveny soutěže, které připravila dobrovolnická agentura Dora. Své stánky zde měly Všeobecná zdravotní pojišťovna, Nero Isodrinks a 2 vozy také vystavila Toyota Dolák. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Běžcům před startem popřáli úspěch patroni akce - úspěšní plzeňští olympionici dob minulých Jan Kůrka a Vladimír Jarý. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří se přišli na Bolevák rozloučit s prázdninami.Patroni Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků 2017:


Jan Kůrka  1945, bydliště Plzeň - střelec malorážkou vleže

Olympijský vítěz z Mexika 1968 ve střelbě malorážkou vleže (60 ran). Mistr světa a světový rekordman ve stejné disciplíně, účastník mnoha MS a ME. Dlouholetý člen Dukly praha

V současnosti předseda dozorčí rady Nadačního fondu západočeských olympioniků.

NFZO je součástí regionálního Českého klubu olympioniků jako nezisková organizace.

 

Vladimír Jarý 1947, bydliště Plzeň - házenkář

Stříbrný na LOH v Mnichově 1972 v házené, 7.místo na LOH v Montrealu 1976 v házené,

6.místo na MS v Německu 1974. Dlouholetý házenkář Škody Plzeň

V současnosti předseda správní rady Nadačního fondu západočeských olympioniků.


Dokument Nadační fond západočeských olympioniků.docx

 


Napsali o akci:

Scan článek MF Dnes.jpg

 

Tisková zpráva z akce 2016:

V sobotu 27. 8. se v Plzni na Ostende uskutečnil třetí ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Akci provázelo slunečné, tropické počasí, které spíše než ke sportovní aktivitě, lákalo ke koupání v některém z blízkých rybníků. Přesto se akce zúčastnilo celkem 115 odvážných běžců, kteří poměřili své síly s počasím, se soupeři a s hezkými, ale náročnými trasami v lesích v okolí Boleveckých rybníků. 58 z nich se vydalo na trasu 5 km, 17 na trasu o délce 3 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 40.

Celkovým vítězem závodu na 5 km se v čase 17:41 min stal Daniel Kraus z Plzně před Norbertem Švarcem z oddílu Mílaři Domažlice a Janem Paškem. Mezi ženami vyhrála Barbora Šturmová z Forest Gump Teamu, na druhém místě doběhla Anna Nosilová z BKV Holýšov, třetí Olga Červená z BK Elán Zruč. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Václav Jírů (AK Škoda Plzeň), Daniel Kraus, Norbert Švarc, Pavel Beroušek (LK Tatran Chodov), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Petr Janový (AC Trial Plzeň). Mezi ženami byly v kategoriích nejlepší Barbora Šturmová, Věra Bielková (Plzeň), Olga Červená a Darina Karásková (BŽB).

V běhu na 3 km zvítězil Miroslav Sedláček z AK Škoda Plzeň v čase 12:13 min. Na druhém místě doběhl Roman Sladký (Pro Sport Activities) a na třetím pak Miroslav Duda (Prazdroj Plzeň). Nejrychlejší ženou byla Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň). Druhá skončila Vendula Fronková z AC Domažlice a třetí Anna Nosilová. Ta doběhla mezi třemi nejrychlejšími ženami na obou tratích. Kombinaci soutěžení na obou tratích si zvolilo hned několik běžců. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Miroslav Sedláček, Miroslav Duda, Roman Sladký, Zdeněk Červený, Barbora Beroušková, Vendula Fronková a Šárka Krausová.

Děti běžely své závody okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 1,4 a 1,85 km. Nejlepšími závodníky ve svých kategoriích byli Šimon Kyral (TJ Sušice), Dominika Štejrová (Plzeň), Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Karolína Rutarová (COPR Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Valentýna Mikutová (AK Škoda Plzeň), Jan Pergler (ŠAK Přeštice), Denisa Brunátová (Sport Club Plzeň) a Jakub Davidík (TJ Baník Stříbro).

Na všechny běžce čekal u pláže na Ostende zajímavý doprovodný program. Pro děti byl připravem skákací hrad, malování na obličej, malování a skládačky a také soutěže, které připravila dobrovolnická agentura Dora. Velmi žádaná byla byla i služba, kterou poskytl obchod se sportovním vybavením Trisport. Všichni zájemci si mohli na běžícím pásu pomocí diagnostického přístroje vyzkoušet došlap nohy. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar. Účastnici akce si mohli zakoupit zboží ve stáncích vystavovatelů expa. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří se přišli na Bolevák rozloučit s prázdninami.

 

Tisková zpráva z akce 2015:        

V sobotu 29. 8. 2015 se v Plzni na Ostende uskutečnil druhý ročník Běhu Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Akce se zúčastnilo celkem 148 běžců. 76 z nich se vydalo na trasu 5 km, 34 běželo trasu o délce 3 km. Také přišly závodit děti, těch bylo celkem 38. Běh se konal v rámci Sportovního dne na Boleváku, jehož součástí byl i závod Modrá pyramida Gigathlon Tour, kterého se zúčastnilo celkem 54 jednotlivců a 7 štafet. Celkem se tak přišlo na Ostende rozloučit s prázdninami 223 sportovců.

Celkovým vítězem závodu na 5 km se v čase 16:36 min stal Pavel Štěpánik z TJ Sušice před Ervinem Beshirem (SK Zdice) a Pavlou Zahálkovou (Salomon team). Mezi ženami druhé místo obsadila Petra Šmákalová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), která doběhla na celkové sedmém místě. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Pavel Burt (Sport Club Plzeň), Pavel Štěpánik, Ervin Beshir, Zdeněk Fiala, Ján Korytár (AC Falcon Rokycany) a Jaroslav Novák (KVS Plzeň). Vítězkami jednotlivých kategorií se staly Pavla Zahálková, Petra Šmákalová, Dana Šmolíková a Dagmar Herr (TV Konstanz).

Závod běhu na 3 km vyhrál Vlastimil Šroubek (TTK Slávia VŠ Plzeň) v čase 10:46 min. Vlastimil následně zvítězil i v závodě Gigathlonu a zvýraznil tak svůj úspěšný den. Na druhém místě doběhl Karel Poborský z Rokycan a na třetím místě pak ve stejném čase 11:45 min Karel Kořínek z Prazdroje Plzeň. Nejrychlejší ženou byla Vendula Fronková z AC Domažlice. Druhá skončila Jindra Zahálková (KB Chlumčany) a třetí Pavla Kučerová (SK Zdice). Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Šindler, Vlastimil Šroubek, Martin Leitl, Silvestr Kotek, Ivan Pergler, Vendula Fronková, Pavla Kučerová, Jidra Zahálková a Renata Vacková.

Děti běžely své závody okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 1,4 a 1,85 km. Nejlepšími borci ve svých kategoriích byli Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Stella Lavičková, Ondřej Vísner, Karolína Voříšková, Michal Pergler, Adéla Markvartová, Martin Plha (MDDM Ostrov), Iva Miňovská, Tomáš Bouda (AK Škoda Plzeň) a Lucie Heinrichová.

Závod probíhal za jasného a horkého počasí. Pořadatelé připravili pro všechny účastníky zajímavý doprovodný program, jehož součástí byl moderovaný hudební program Josefem Kožnarem a Miss ČR 2003 Lucií Křížkovou (Váchovou), hudbu pouštěl DJ Patrik Rokl. Pro děti byl připravem skákací hrad, malování na obličej, malování a skládačky a také soutěže. O tuto zábavu se postarala dobrovolnická agentura Dora. Relax unaveným svalům poskytl masér Pavel Zítek ze Studia Life Energy. Čestnými hosty byli hokejisté HC Škoda Plzeň Jakub Jeřábek, Dominik Kubelík a Roman Přikryl, kteří podepisovali zájemcům kartičky a plakáty, ale zároveň běželi i závod na 3 km. Účastnici akce si mohli zakoupit zboží ve stáncích vystavovatelů expa nebo si nechat změřit krevní tlak či BMI index. Akci podpořil svoji účastí i generální ředitel Plzeňské teplárenské a.s. Mgr. Tomáš Drápela.

 

 Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Generální partner

 

CZ-PLTEP-logo-color.jpg

Plzeňská teplárenská, a.s.

 

Partner akce

 

 baner1.jpg

Pavel Trampota - PT Servis

 

logo evropa plzen s E modreRGB.JPG

 Realitní kancelář Evropa

 

 

 

 

 areal logo.JPG

Autocamp Ostende

 

Zde může být i Vaše logo

 Zde může být i Vaše logo