Chlum třikrát jinak 2017

6.ročník

3. června 2017

Tisková zpráva z 6. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

V sobotu 3. 6. 2017 se v Plzni na Chlumu uskutečnil šestý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 22 závodníků, 19 v hlavním závodě a 3 děti.

Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň) před sestrou Nelou Sajnerovou (AK Škoda Plzeň) a Tomáš Kraus (321 start). Nejrychlejším běžcem v závodě mužů byl David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu) v čase 9:10. O druhé místo se ve shodném čase 9:28 podělili Martin Kočandrle a Martin Burt, oba ze Sport Clubu Plzeň. Nejrychlejšími ženami byly první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) v čase 11:23, druhá Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 11:58 a třetí Marie Andrea Říhová (Forrest Gump Team) v čase 16:41. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Lukáš, Robert Čepek, Petr Janový (AC Trial Plzeň) a Barbora Beroušková.

Počasí v době konání závodu bylo slunečné, horké s teplotami okolo 30° C.  Seriál pokračuje závěrečnou akcí v neděli 4. 6. 2017 na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.

Plakát:

Tisková zpráva z 5. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

Nepříznivé počasí se negativně podepsalo na 5. ročníku běhu Chlum třikrát jinak. Po předešlé deštivé noci s bouřkou se ráno v sobotu 30. května nad Plzní zatáhlo a pršelo celou dobu téměř až do startu. To odradilo mnohé běžci, i ty již dříve registrované. Na start se tak postavilo 29 nejodvážnějších závodníků, 19 v hlavním závodě a 10 dětí.

Tento běh byl zároveň druhým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celkovým vítězem se stal David Špindler z AC Mariánské Lázně v traťovém rekordu v čase 8 min. a 58 s. Druhý, 10 sekund za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí doběhl Karel Poborský z Rokycan. Ženskou vítězskou se stala Patricia Procházková z Plzně. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Špindler, Robert Čepek, Petr Soukup, Bohumil Kreml a Patricia Procházková. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový, Martin Čepek, Adriana Würknerová, Michal Pergler, Nikola Nová a Jan Pergler. Další možností k účasti na akcích seriálu Rozhledny v pohybu je závod Krkavec třikrát jinak, který se bude konat v sobotu 6. 6. 2015 na Krkavci u Plzně. Tímto chceme pozvat všechny sportovní nadšence k účasti v tomto závodě.