Chlum třikrát jinak 2019

8.ročník

2. června 2019


Plakát CH3J 19.jpg


Tisková zpráva ze 7. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

           

           V sobotu 2. 6. 2018 se v Plzni na Chlumu uskutečnil sedmý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 19 závodníků, 14 v hlavním závodě a 5 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Barunka Sladká (Mariánské Lázně) před Adrianou a Marianou Lazarovými z Plzně, dále Tomáš Kraus (321 start) a Vojtěch Ježek (Plzeň). Pomyslné stupně vítězů v závodě mužů si pro sebe vyhradili lyžaři ze Sport Clubu Plzeň. Vyhrál Pavel Burt v čase 9:20 min. Druhý skončil Martin Vlček v čase 10:33 min a třetí Ondřej Zuna v čase 10:52 min. Nejrychlejšími ženami byly první Karolína Nyklesová (Sport Club Plzeň) v čase 11:50, druhá Vendula Fronková (AC Domažlice) v čase 13:18 a třetí Lenka Frömlová z Plzně v čase 14:46. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Burt, Roman Sladký (Pro Sport Activities), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Karolína Nyklesová a Petra Ježková (Plzeň).

             Počasí v době konání závodu bylo slunečné a teplé s teplotami okolo 23° C.  Seriál pokračuje svým čtvrtým dílem v neděli 3. 6. 2018 na Krkavci.


Plakát 2018

Plakát CH3J 2018-page-001.jpg


Tisková zpráva z 6. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

            V sobotu 3. 6. 2017 se v Plzni na Chlumu uskutečnil šestý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 22 závodníků, 19 v hlavním závodě a 3 děti.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň) před sestrou Nelou Sajnerovou (AK Škoda Plzeň) a Tomáš Kraus (321 start). Nejrychlejším běžcem v závodě mužů byl David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu) v čase 9:10. O druhé místo se ve shodném čase 9:28 podělili Martin Kočandrle a Martin Burt, oba ze Sport Clubu Plzeň. Nejrychlejšími ženami byly první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) v čase 11:23, druhá Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 11:58 a třetí Marie Andrea Říhová (Forrest Gump Team) v čase 16:41. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Lukáš, Robert Čepek, Petr Janový (AC Trial Plzeň) a Barbora Beroušková.

             Počasí v době konání závodu bylo slunečné, horké s teplotami okolo 30° C.  Seriál pokračuje závěrečnou akcí v neděli 4. 6. 2017 na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.Plakát:

Plakát CH3J 17.jpg

 

 

Tisková zpráva z 5. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

Nepříznivé počasí se negativně podepsalo na 5. ročníku běhu Chlum třikrát jinak. Po předešlé deštivé noci s bouřkou se ráno v sobotu 30. května nad Plzní zatáhlo a pršelo celou dobu téměř až do startu. To odradilo mnohé běžci, i ty již dříve registrované. Na start se tak postavilo 29 nejodvážnějších závodníků, 19 v hlavním závodě a 10 dětí.

Tento běh byl zároveň druhým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celkovým vítězem se stal David Špindler z AC Mariánské Lázně v traťovém rekordu v čase 8 min. a 58 s. Druhý, 10 sekund za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí doběhl Karel Poborský z Rokycan. Ženskou vítězskou se stala Patricia Procházková z Plzně. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Špindler, Robert Čepek, Petr Soukup, Bohumil Kreml a Patricia Procházková. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový, Martin Čepek, Adriana Würknerová, Michal Pergler, Nikola Nová a Jan Pergler. Další možností k účasti na akcích seriálu Rozhledny v pohybu je závod Krkavec třikrát jinak, který se bude konat v sobotu 6. 6. 2015 na Krkavci u Plzně. Tímto chceme pozvat všechny sportovní nadšence k účasti v tomto závodě.

Fotogalerie 2014Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner akce

logo Plzeň 4 nové.png

ÚMO Plzeň 4

 

 

logo-elis-v-křivkách.jpg

Elis Plast

 

 

milt2.jpg

Květiny Milt

 

Klub českých turistů

O KČT Bolevec Plzeň

 

logo_nadace_cernobile.jpg

Nadace 700 let města Plzně


logo Plzeňský kraj.gif

Plzeňský kraj

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP

 

logo_DragonPrint_largeTXT_red.jpg

tiskárna Dragon Print

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo