Chlum třikrát jinak 2023

12. ročník

27. května 2023


logo rozhledny erb.jpg

 

Tisková zpráva ze 12. ročníku běhu Chlum třikrát jinak

 

           V sobotu 27. 5. se v okolí vrchu Chlum v plzeňské čtvrti Doubravka konal 12. ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod byl zároveň i 4. dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se za teplého počasí postavilo celkem 47 běžců, 20 v hlavním závodě a 27 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,8 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Natálie Malíková (Sport Club Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Johana Hajšmanová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Pavel Kratochvíl (Sport Club Plzeň), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Dominik Winkler (Sport Club Plzeň), Viola Kindlová (AC Falcon Rokycany) a Ellen Mašková.

            V závodě mužů zvítězil Jaroslav Šmíd z Dobřan v čase 9:54,9 min před  Jakubem Pyšným (Sport Club Plzeň – 10:11,3 min) a Lukášem Kopčou (TJ Baník Stříbro – 10:17,7 min).

            Mezi ženami zvítězila Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 11:26,1 min. Druhá doběhla Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín) v čase 11:59,9 min, třetí Luisa Menclová (Sport Club Plzeň) v čase 12:40,9 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Jakub Pyšný, Jaroslav Šmíd, Petr Soukup (Kovohutě Příbram), Vlastimil Kubal (Stod), Tereza Šturmová a Barbora Šturmová.

            Akce se vydařila i díky podpoře našich partnerů. Tímto děkujeme Nadaci 700 let města Plzně, pivovaru U lenocha, firmě Květiny Milt, VZP a partnerovi celého seriálu firmě Ihro za příkladnou spolupráci. 

Plakát:

Plakát CH3J 2023.jpg

 

 

Tisková zpráva z 11. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

 

            V sobotu 28. 5. se v okolí vrchu Chlum v plzeňské čtvrti Doubravka konal 11. ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod byl zároveň i 3. dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se za přívětivého počasí postavilo celkem 48 běžců, 21 v hlavním závodě a 27 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,8 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Gréta Jiříčková, Eliška Kotlíková (obě z Prahy), Pavel Kratochvíl (Sport Club Plzeň), Stella Kindlová (AC Falcon Rokycany) a Anna Čechová (Sport Club Plzeň).

          V závodě mužů obsadili běžci Sport Clubu Plzeň první čtyři místa.  Zvítězil Martin Kočandrle v čase 9:07,9 min. Na druhém místě doběhl Vojtěch Sýkora v čase 9:16,4 a třetí skončil Vojtěch Decker v čase 9:20,2.

            V závodě žen zvítězila Adéla Nováková (Sport Club Plzeň) v čase 11:18,9 min, druhá skončila Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro) v čase 11:45,9 min a třetí Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 11:53,6.  Vítězi jednotlivých kategorií se stali Martin Kočandrle, Petr Soukup (Kovohutě Příbram), Miloslav Bečka (Ústí nad Labem), Adéla Nováková a Barbora Šturmová.

 

Plakát:

Plakát CH3J 2022.jpg


 

Tisková zpráva z 10. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK


           Opožděný start letošní běžecké sezóny na Plzeňsku se konal v okolí vrchu Chlum v plzeňské čtvrti Doubravka. Uskutečnil se zde jubilejní 10. ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod byl zároveň i 1. dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se za přívětivého počasí postavilo celkem 60 běžců, 26 v hlavním závodě a 34 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm z Plzně, Karla Menclová z Tymákova, Daniel Klabačka (Sport Club Plzeň), Kristýna Štruncová (AK Škoda Plzeň), Tomáš Minařík z Rokycan, Ella Malíková, Tadeáš Sýkora (oba Sport Club Plzeň), a Stella Lavičková z Plzně.

            V závodě mužů obhájil své loňské vítězství Adam Horník ze Sport Clubu Plzeň, který doběhl v čase 8:52,5. Na druhém místě doběhl Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 9:22,2 a narušil tak dominanci atletů ze Sport Clubu Plzeň, kteří měli mezi 6 nejlepšími běžci pětinásobné zastoupení. Třetí skončil v čase 9:27,1 Šimon Stehlík.

            Nejrychlejšími ženami byly první Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro) v čase 11:18,6 min, druhá Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 11:27,8 a třetí Martina Řáhová (Sport Club Plzeň) v čase 12:11,6 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Adam Horník, Jan Riegl (Plzeň), Vlastimil Kubal (Stod), Soňa Müllerová a Barbora Šturmová (Forrest Gump Team).

 

Plakát:

Plakát CH3J 2021.jpg

 

Tisková zpráva z 9. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

            V neděli 31. 5. se v Plzni na Chlumu uskutečnil devátý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako druhý díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo rekordních 90 běžců, 43 v hlavním závodě a 47 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Matěj Málek z Plzně, Amálie Málková z Plzně, Tomáš Minařík z Rokycan, Markéta Baxová (Flik Flak Plzeň), Tadeáš Sýkora (Sport Club Plzeň), Magdalena Rutarová (Flik Flak Plzeň), Ondřej Špiroch (SK Kopidlo), Klára Slavíková (Sport Club Plzeň) a Jiří Špiroch (SK Kopidlo). V závodě mužů vítězný Adam Horník ze Sport Clubu Plzeň vytvořil časem 8:47,4 nový traťový rekord závodu. Na druhém místě doběhl jeho oddílový kolega Martin Kočandrle, třetí skončil v čase 9:35,8 Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro. Nejrychlejšími ženami byly první Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň) v čase 11:28,5 min, druhá Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) v čase 1:30,6 a třetí loňská vítězka Anna Votavová (Sport Club Plzeň) v čase 12:25,3 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Adam Horník, Petr Minařík (SKP Rokycany), Vlastimil Kubal (Stod), Adéla Kočandrlová, Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) a Petra Ježková z Plzně.

             Potěšujícím trendem je nárůst účastníků běhů seriálu Rozhledny v pohybu. Běžce dnes neodradilo ani nejisté počasí s dešťovými přeháňkami. Seriál bude pokračovat dalšími závody na Krkavci u Plzně, na Petříně v Praze, na Vršíčku u Rokycan a na Hamelice v Mariánských Lázních.

 

Plakát:

Plakát Chlum třikrát jinak 2020.jpg

 

Tisková zpráva z 8. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

 

            V neděli 2. 6. 2019 se v Plzni na Chlumu uskutečnil osmý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako čtvrtý, závěrečný díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 45 běžců, 23 v hlavním závodě a 22 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Vojta Voříšek z Plzně, Tereza Šturmová (Forrest Gump team), David Vlk (Kola – BBM.cz), Monika Veselá z Plzně, Ondřej Špiroch (SK Kopidlo), Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně), Tomáš Kraus (321 start), Barbora Krejčová (Biatlon Litice) a Jiří Špiroch (SK Kopidlo). V závodě mužů pomyslné stupně vítězů patřily vítězi Marku Švejnohovi (Sport Club Plzeň) v čase 10:05 min, druhému Petru Veselému z Plzně v čase 10:21 min a třetímu Štěpánovi Zunovi v čase 10:39 min. Nejrychlejšími ženami byly první Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 11:43, druhá Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň) v čase 13:12 min a třetí loňská vítězka Karolína Nyklesová (Sport Club Plzeň) v čase 13:17 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Marek Švejnoha, Petr Veselý, Miroslav Weber, Josef Novotný z Křenov, Barbora Šturmová a Vendula Fronková (AC Domažlice).

             Na Chlumu došlo též k závěrečnému vyhlášení seriálu Rozhledny v pohybu. V letošním roce mohli běžci získávat body na závodech v Litohlavech (Vršíček třikrát jinak), Mariánských Lázních (Hamelika třikrát jinak), Kryrech (Kryry třikrát jinak) a právě v Plzni na Chlumu. V soutěži mužů zvítězil organizátor seriálu Roman Sladký (Pro Sport Activities) se 46 body před Jiřím Špirochem (SK Kopidlo) se 43 body a Ondřejem Špirochem (SK Kopidlo) se 37 body. V soutěži žen byla suverénní Barbora Šturmová (Forrest Gump team) s plným počtem 80 bodů. Druhé skončila Vendula Fronková (AC Domažlice) s 55,5 body a třetí Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně) s 50 body. Organizátor seriálu Rozhledny v pohybu Roman Sladký zhodnotil letošní ročník jako úspěšný. Oproti předchozím rokům vzrostl počet startujících dvojnásobně a jako dobrým tahem se ukázalo zařazení nového závodu v Kryrech u krásné Schillerovi rozhledny. A tak se můžeme těšit na příští ročník, kdy plánuje zařazení nového originálního závodu.


Plakát CH3J 19.jpg


Tisková zpráva ze 7. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

           

           V sobotu 2. 6. 2018 se v Plzni na Chlumu uskutečnil sedmý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 19 závodníků, 14 v hlavním závodě a 5 dětí.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Barunka Sladká (Mariánské Lázně) před Adrianou a Marianou Lazarovými z Plzně, dále Tomáš Kraus (321 start) a Vojtěch Ježek (Plzeň). Pomyslné stupně vítězů v závodě mužů si pro sebe vyhradili lyžaři ze Sport Clubu Plzeň. Vyhrál Pavel Burt v čase 9:20 min. Druhý skončil Martin Vlček v čase 10:33 min a třetí Ondřej Zuna v čase 10:52 min. Nejrychlejšími ženami byly první Karolína Nyklesová (Sport Club Plzeň) v čase 11:50, druhá Vendula Fronková (AC Domažlice) v čase 13:18 a třetí Lenka Frömlová z Plzně v čase 14:46. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Burt, Roman Sladký (Pro Sport Activities), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Karolína Nyklesová a Petra Ježková (Plzeň).

             Počasí v době konání závodu bylo slunečné a teplé s teplotami okolo 23° C.  Seriál pokračuje svým čtvrtým dílem v neděli 3. 6. 2018 na Krkavci.


Plakát 2018

Plakát CH3J 2018-page-001.jpg


Tisková zpráva z 6. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

            V sobotu 3. 6. 2017 se v Plzni na Chlumu uskutečnil šestý ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod se konal jako třetí díl seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo 22 závodníků, 19 v hlavním závodě a 3 děti.

            Na Chlumu se závodilo v distancích 1,75 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň) před sestrou Nelou Sajnerovou (AK Škoda Plzeň) a Tomáš Kraus (321 start). Nejrychlejším běžcem v závodě mužů byl David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu) v čase 9:10. O druhé místo se ve shodném čase 9:28 podělili Martin Kočandrle a Martin Burt, oba ze Sport Clubu Plzeň. Nejrychlejšími ženami byly první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) v čase 11:23, druhá Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 11:58 a třetí Marie Andrea Říhová (Forrest Gump Team) v čase 16:41. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Lukáš, Robert Čepek, Petr Janový (AC Trial Plzeň) a Barbora Beroušková.

             Počasí v době konání závodu bylo slunečné, horké s teplotami okolo 30° C.  Seriál pokračuje závěrečnou akcí v neděli 4. 6. 2017 na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.Plakát:

Plakát CH3J 17.jpg

 

 

Tisková zpráva z 5. ročníku běhu CHLUM TŘIKRÁT JINAK

Nepříznivé počasí se negativně podepsalo na 5. ročníku běhu Chlum třikrát jinak. Po předešlé deštivé noci s bouřkou se ráno v sobotu 30. května nad Plzní zatáhlo a pršelo celou dobu téměř až do startu. To odradilo mnohé běžci, i ty již dříve registrované. Na start se tak postavilo 29 nejodvážnějších závodníků, 19 v hlavním závodě a 10 dětí.

Tento běh byl zároveň druhým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celkovým vítězem se stal David Špindler z AC Mariánské Lázně v traťovém rekordu v čase 8 min. a 58 s. Druhý, 10 sekund za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí doběhl Karel Poborský z Rokycan. Ženskou vítězskou se stala Patricia Procházková z Plzně. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Špindler, Robert Čepek, Petr Soukup, Bohumil Kreml a Patricia Procházková. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový, Martin Čepek, Adriana Würknerová, Michal Pergler, Nikola Nová a Jan Pergler. Další možností k účasti na akcích seriálu Rozhledny v pohybu je závod Krkavec třikrát jinak, který se bude konat v sobotu 6. 6. 2015 na Krkavci u Plzně. Tímto chceme pozvat všechny sportovní nadšence k účasti v tomto závodě.

Fotogalerie 2014Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner seriálu

2011 IHRO Logo 3D_8858x8858px.jpg

Ihro Transport&Logistik

 

Partner akce

logo Plzeň 4 nové.png

ÚMO Plzeň 4 


 

Logo U Lenocha 2017..jpg

Pivovar U Lenocha

 

logo_nadace_cernobile.jpg

Nadace 700 let města Plzně

 

milt2.jpg

Květiny Milt

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP

 

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo