Chodovar pivní míle

1. ročník

1. srpna 2015

atletický stadion v Mariánských Lázních

 

Výrok Emila Zátopka: "Není dlouhých tratí bez piva"

..... a my doplňujeme: Není míle bez piva.


Pravidla závodu: Délka závodu je 1.600 m, tj. 4 okruhy na atletickém stadionu. Každý závodník musí během závodu vypít 4 lahve piva, a to postupně - po odstartování závodu a zároveň předtím než vyrazí na trať 1 pivo a následně po uběhnutí každého okruhu (vyjma doběhu do cíle) po 1 pivu. Každý z účastniků štafety vypije jen jedno pivo, vždy předtím než vyrazí na trať. Na dodržování správného vypití piva budou dohlížet rozhodčí. Je zakázáno jakýmkoliv způsobem pivo rozlévat nebo vyplivávat. Po vypití celého obsahu lahve, budou lahve umístěny do připravených přepravek. Po vypití lahve piva a souhlasu rozhodčího může závodník pokračovat v závodě a nebo předat štafetu kolegovi plesknutím do paže.


Kategorie závodu:

A. Jednotlivci (muži x ženy)

B. Štafeta (ve štafetě musí být minimálně 1 žena)

 

Záštita:

Chodovar pivní míle se koná pod záštitou 1. místostarosty města Mariánské Lázně Martina Hurajčíka.

 

Plakát:

plakat chodovar prvni mile.jpg

 

Tisková zpráva z akce 2015


V sobotu 1. srpna se v Mariánských Lázních uskutečnil první ročník Sportovního dne s Chodovarem. V rámci sportovního dne si mohli návštěvníci vyzkoušet několik disciplín spojených s pivem. Ti nejodvážnější běželi pivní míli a ti, co si netroufli na celý závod, vytvořili štafetu. Dalšími disciplínami byly vrh sudem na vzdálenost a válení sudu na čas.

 

Principem pivní míle je uběhnout vzdálenost 1600 m, což na atletickém oválu představuje 4 kola. Běžcům však podstatně stěžuje jejich úkol povinnost vypití 4 piv 11° Chodovar, před každým kolem jedno. Tuto výzvu přijalo 5 běžců, mezi nimi jedna žena. Po uběhnutí 3 kol a vypití 3 piv se zdálo, že soutěž má jasného favorita v podobě Petra Kratejla z Halže, bývalého českého reprezentanta v běhu. Bohužel poslední pivo dalo Petrovi pořádně zabrat a tak byl rád, že v závěrečném finiši vybojoval alespoň čtvrté místo. S velkým náskokem téměř sedmi minut vyhrál Jakub Lang z Karlových Varů v čase 12:03. Na druhém místě po krásném výkonu skončila Markéta Hanzálková startující za Báječné ženy v běhu. Na třetím místě skončil Radek Šíma z Českých Budějovic. Na pátém místě doběhl Tomáš Lang z Karlových Varů.

 

V závodě štafet každý člen štafety vypije jedno pivo a uběhne 400 m, což představuje 1 okruh. Vyhrála štafeta pojmenovaná Dědci s hvězdou v čase 8:30 min. Jejími členy byli Pavel Tuháček (zaběhl nejrychlejší úsek), Kamila Chmelařová, Jan Fišák a Josef Peterek. O dvacet sekund druhá skončila štafeta Smíšenci ve složení Radim a Ratibor Filkovi, Světlana Ambrožová a Jan Šigut.

 

Na vrh prázdným 50 l sudem se přihlásilo 21 sportovců, mezi nimi i 5 dětí. K vidění byly kvalitní výkony. Nejdále vrhli Jan Štefl (785 cm), Radek Šíma (780 cm) a Petr Kratejl (661 cm). Dalších 10 zájemců si vyzkoušelo válení prázdného 100 l sudu. Nejrychlejší byli Petr Kratejl (14,1 sekundy), Roman Sladký (16,2 s.) a Tomáš Lang (16,4 s.)

 

Přítomní diváci a závodníci si užili příjemnou atmosféru akce podpořenou DJ Aleshem i občerstvením přímo na stadionu.

 

Reportáž na TV Mariánské Lázně

Link: http://www.marianskelazne.tv/video/83-1-rocnik-behu-chodovar-pivni-mile-2015-13-8-2015Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Generální partner

 

 CHODOVAR_FIN.jpg

pivovar Chodovar

 

Partner akce

 

 logo3.jpg

Technický a dopravní servis, s.r.o.

 

 alwe2.jpg

Alwe

Zde může být i Vaše logo

 Zde může být i Vaše logo