Diana třikrát jinak 2017

Tisková zpráva z akce 2017:

V sobotu 27. 5. 2017 se v Karlových Varech uskutečnil 1. závod třetího ročníku seriálu běhů do vrchu Rozhledny v pohybu. Závodu Diana třikrát jinak se za krásného a teplého počasí zúčastnilo celkem 27 běžců. Hlavní závod dospělých běželo 13 běžců, dětské závody 14 běžeckých nadějí. Nejrychlejšími dětmi ve svých kategoriích byli Irena Luprichová (Triatlet Karlovy Vary), Hugo Macháček (Triatlet Karlovy Vary), Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň), Martin Čepek (Dukla Praha) a Adéla Bönischová (Triatlet Karlovy Vary).

Pódium v závodě mužů obsadili první Radek Krummer (Triatlet Karlovy Vary), druhý Robert Čepek (PSK Olymp Praha) a třetí David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). Nejrychlejšími ženami se staly první Romana Lubinová (LK Slovan Karlovy Vary), druhá Petra Šuková (Mariánské Lázně) a třetí Iveta Bačinová. Vítězi jednotlivých kategorií byli Radek Krummer, Robert Čepek, Petra Šuková a Romana Lubinová.

Všichni účastníci si pochvalovali náročný, ale zároveň krásný závod a pěkné prostředí okolí rozhledny Diana. Seriál Rozhledny pohybu pokračuje hned další den závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních.

Plakát:

Tisková zpráva z akce 2015:

V sobotu 13. června se v okolí rozhledny Diana v Karlových Varech uskutečnil první ročník běhu do vrchu Diana třikrát jinak. Na start se postavilo 21 závodníků, 14 v hlavním závodě a 7 dětí.

Tento běh byl zároveň čtvrtým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Tentokrát byly distance o trochu delší než obvykle, konkrétně to bylo 2,43 km - 800 m - 150 schodů rozhledny. Děti soutěžily ve výběhu schodů rozhledny. Vítězi závodu se stali reprezentanti Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary Tomáš Řehořek a Petra Nováková. Tomáš Řehořek zvítězil v čase 13:53 s. o 24 s. před Robertem Čepkem z PSK Olymp Praha. Třetí mezi muži doběhl Michal Štefec z Velké Hleďsebe. Petra Nováková skončila třetí v absolutním pořadí a zaběhla skvělý čas 14:21 s. Druhá mezi ženami doběhla Vendula Fronková z AC Domažlice, třetí Eva Hejnicová z ACES Karlovy Vary. Vítězi jednotlivých kategorií se stali  Tomáš Řehořek, Robert Čepek,  Petr Soukup a Petra Nováková. Dětské kategorie vyhráli Marek Owczarzy, Berta Loziaková, Jiří Černý, Barbora Owczarzy, Nikola Nová a Matěj Polák.

V době konání závodu panovaly vysoké teploty okolo 30°C. Přesto akce proběhla ve skvělé atmosféře a v krásném prostředí okolí rozhledny Diana. Proto je škoda, že se závodu nezúčastnilo více běžců.

V průběžném pořadí seriálu Rozhledny v pohybu po třech závodech vedou Robert Čepek před Michalem Štefcem a Petrem Sokupem a mezi ženami Vendula Fronková. Další možností k účasti na akcích seriálu Rozhledny v pohybu je závod Hamelika třikrát jinak, který se bude konat v sobotu 20. 6. 2015 v Mariánských Lázních. Tento běh je závěrečným závodem seriálu Rozhledny v pohybu a budou zde předány ceny nejlepším běžcům v celkovém pořadí. Tímto chceme pozvat všechny sportovní nadšence k účasti v tomto závodě.

2014-09-18 16.38.53.jpg2014-09-18 16.48.37.jpg2014-09-18 16.50.11.jpg2014-09-18 16.51.20.jpg 2014-09-18 16.39.34.jpg