Dopravní opatření

Trasa závodu:

 Trasa PP 15 final.jpg

Možnost běžet v centru města s sebou nese i velká dopravní omezení. Celé centrum města ohraničené sady Pětatřicátníků na západě, Americkou ulicí na jihu, Anglickým nábřežím na východě a Tyršovo ulicí na severu bude uzavřeno pro vozidla. Centrum tak bude dostupné jen pro pěší návštěvníky a obyvatele.

Uzavírka a vyblokování parkovacích míst: 8. 10. 2016 od 7.00 hod - 17.30 hod.

 

Uzavřené ulice:

náměstí Republiky

Solní ul.

sady Pětatřicátníků

Sedláčkova ul.

Riegrova ul.

Prešovská ul.

Bezručova ul.

Dominikánská ul.

Veleslavínova ul.

Rooseveltova ul.

Pražská ul.

Perlová ul.

Dřevěná ul.

Pallova ul.

Zbrojnická ul.

Františkánská ul.

Kopeckého sady

Šafaříkovy sady

Anglické nábřeží

Fügnerova ul.

Štruncovy sady


Detaily uzavírek:

Rozhodnutí ÚMO 3: 

Stanovení přechodné úpravy Odboru dopravy MMP:


Opatření MHD:

Dojde též k omezení MHD. Od 12.30 do 16.00 hod pojedou linky č. 13, 20 a 33 po objízdné trase, linky č. 35 a 57 budou ukončeny v zastávce Mrakodrap. Tramvajové linky č. 1 a 2 se budou otáčet U Zvonu a v sadech Pětatřicátníků a po tuto dobu bude zavedena náhradní autobusová doprava.

 

Pokyny pro cestující vydané PMDP:

Krátkodobé přerušení nebo odklon linek č. 1, 2, 13, 20 a 33 dne 8. 10. 2016

V sobotu 8. 10. 2016 se uskuteční běžecký závod Plzeňský půlmaraton, který přeruší provoz tramvajových, tramvajových a autobusových linek na nám. Republiky a na Anglickém nábřeží.

Tramvaje:

Z důvodu pořádání akce Plzeňský půlmaraton na náměstí Republiky a na Anglickém nábřeží dojde dne 8. 10. 2016 v období od 12:50 do 16:00 hod. k přerušení tramvajového provozu přes náměstí Republiky (obousměrně).

Tramvaje linky č. 1 budou jezdit ve dvou úsecích

Slovany – Hlavní nádraží a Bolevec – U Synagogy – Sady Pětatřicátníků (s otočením přes Palackého ulici).

Tramvaje linky č. 2 budou jezdit ve dvou úsecích

Světovar – Hlavní nádraží a Skvrňany – U Synagogy – Sady Pětatřicátníků (s otočením přes Palackého ulici).

Autobusy linky č.1/2A zajistí provoz mezi zastávkami „Sady Pětatřicátníků“ (autobusová l. č. 41 – směr Vinice) a „Pařížská“ (trolejbusová l. č. 16 směr centrum).

Zastávky autobusu 1/2A směr Pařížská:

Sady Pětatřicátníků (autobusová l. č. 41 – směr Vinice)

Na Rychtářce (autobusová l. č. 28 – směr Doubravka)

Pařížská (trolejbusová l. č. 16 směr Bory)

Zastávky autobusu 1/2A směr sady Pětatřicátníků:

Pařížská (trolejbusová l. č. 16 směr Bory)

Mrakodrap (trolejbusová l. č. 16 směr Bory)

U Práce (trolejbusová l. č. 16 směr Bory)

Sady Pětatřicátníků (autobusová l. č. 41 – směr Vinice)

Zastávky linek č. 1 a 2 „Hlavní pošta; Náměstí Republiky a Anglické nábřeží“ budou po dobu odklonu zrušeny.

Cestující si po vzájemném přestupu mezi tramvajemi linky č. 1 a 2 a autobusy náhradní dopravy linky

č. 1/2A označí jízdenku na opačném konci. Po druhém přestupu je platná jízdenka označená na obou koncích.

Trolejbusy:

Z důvodu pořádání akce Plzeňský půlmaraton na Anglickém nábřeží dojde dne 8. 10. 2016 v období od 12:30 do 16:00 hod. k obousměrnému odklonu trolejbusové linky č. 13 mezi zastávkami „Gambrinus“ a „U Radbuzy“ přes Šumavskou ulici a Americkou třídu. Ve směru do Doubravky bude zřízena náhradní zastávka „Prokopova“ v Prokopově ulici. Trolejbusy dále odbaví v zastávkách "Pařížská; Hlavní nádraží a Železniční poliklinika". Zastávky linek č. 13 „Goethova; Muzeum; Anglické nábřeží a U Prazdroje“ budou po dobu odklonu zrušeny.

Autobusy:

Trasa závodu protíná v okolí náměstí Republiky trasy linek č. 20, 33, které budou od 12:30 do 16:00 vedeny po následujících objízdných trasách.

Linka č. 20 pojede ve směru od Bílé Hory z Malické ulice na rondel, ze kterého sjede na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké až k Mrakodrapu, kde se spoj otočí zpět do stálé trasy linky č. 20 ve směru na Bílou Horu. Zastávky linky č. 20 „Otýlie Beníškové“; „Náměstí Republiky“ a „Muzeum“ budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje linky č. 20 budou ve směru od Bílé Hory odbavovat v zastávkách „Sady Pětatřicátníků“; „U Práce“ a „Mrakodrap“ (myšlena zastávka směr k hlavnímu nádraží).

První spoj vedený po objízdné trase bude spoj s odjezdem z Bílé Hory v 12:25. První spoj vedený opět po stálé trase pojede z Bílé Hory v 16:10.

Linka č. 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké a Goethovy ulice. Zastávky „Rondel“ (směr Muzeum v ulici Otýlie Beníškové); „Otýlie Beníškové“; „Náměstí Republiky“ a „Muzeum“ budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky č. 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách „Rondel“ (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků); „Sady Pětatřicátníků“; „Mrakodrap“ a „Goethova“. Do zastávky linek č. 10, 13, 14 bude přeložena po dobu závodu zároveň konečná výstupní a nástupní zastávka „Muzeum“.

První spoje vedené po objízdné trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek v 12:30. První spoje vedené opět po stálé trase pojedou z počátečních zastávek v 16:00.

 

Stanovisko PMDP: 

Vyjádření Odboru dopravy MMP: 

 

Parkování:

Doporučujeme zaparkovat svá vozidla v parkovacím domě Rychtářka. Další možností je parkoviště na místě bývalého Domu kultury na Denisovo nábřeží, nebo parkoviště u OC Plaza v Přemyslově ul., příp. u NC Kaufland v ul. Otýlie Beníškové (vše do 15 min. chůze).Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku