Městský běh Horažďovice

Silniční běh na 10 km historickým centrem města

10. ročník

sobota 14. června 2014

V sobotu 14. června 2014 se uskutečnil desátý ročník Městského běhu v Horažďovicích. U příležitosti kulatého jubilea dostal letošní ročník více slavnostní ráz. Záštitu nad akcí převzal starosta Horažďovic Mgr. Karel Zrůbek a v rámci závodů se na Mírovém náměstí odehrál doprovodný kulturní program, který obsahoval koncert kapely Exil a vystoupení tenečních souborů Hip Hop z Kašperských Hor. Všichni účastníci závodu dostali malý dárek v podobě pamětního hrníčku.

Vzdálenost 10 kilometrů, která je tvořena 7 okruhy v historickém centru Horažďovic, zdolalo v příznivém počasí s teplotami okolo 20°C, celkem 29 běžců. Dětských závodů na náměstí se zúčastnilo celkem 7 dětí.

Vítězem závodu se Jan Pernica, které zvítězil v čase 33:37 min. Za ním doběhli Roman Budil (Atletika Písek), Vlastimil Zwiefelhofer ml. z Tajanova, Jiří Jansa a Bohuslav Rodina (oba Atletika Písek) a Pavel Špaček z Plzně. Většinu závodu byl v čele Roman Budil ale 2 kola před cílem převzal vedení Jan Pernica a udržel jej až do cíle. O třetím místě se rozhodlo až na posledních 200 m, kdy syn bývalého českého reprezentanta Vlastimil Zwiefelhover mladší přespurtoval Jiřího Jansu.

Mezi ženami zvítězila Lenka Korcová z Nebílov v čase 45:44. Vítězi jednotlivých kategorií se v Horažďovicích stali: Jan Pernica, Roman Budil, Bohuslav Rodina, Ján Korytár a Lenka Korcová. Speciální ocenění obdržel nejstarší účastník - 71 letý František März ze Sokola Kout, který se jako jediný zúčastnil všech 10 ročníků.

Fotogalerie

P1050042.JPG P1050041.JPG P1050058.JPG P1050061.JPGHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Hlavní partner

Město Horažďovice

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

Partneři závodu

logo.jpg

Elektro Němec-Němcová

 

 

logo Kovaltos Horažďovice.jpg

Kovaltos

 

logo_cb_strakonice.png

Hyundai Fischer

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo