T-mobile Olympijský běh Plzeň

Zlatý závod

 

22. června 2016

2. ročník

 

Tisková zpráva z T-mobile Olympijského běhu v Plzni 2016:

           Ve středu 22. června se v Plzni v areálu bývalého výstaviště za obchodním centrem Plaza uskutečnil druhý ročník T-mobile Olympijského běhu Plzeň. Tato akce je podporována Českým olympijským výborem a koná se ve stejnou dobu na 51 místech České republiky. Závod v Plzni byl zařazen do nejvyšší kategorie zlatých akcí. V cíli závodu jsme přivítali 111 dětí, které ve třech kategoriích běžely závody dlouhé od 540 m do 1.620 m, 142 běžců na 5 kma 94 běžců na 10 km. Trasy závodu vedly po rovině centrem města podél řeky Mže.

            Celkovým vítězem závodu na 5 km se stal Jiří Souček před Františkem Zadražilem a Janem Burianem. Mezi ženami zvítězila Zuzana Klásková před Andreou Marešovou a Annou Nosilovou. Delší závod na 10 km vyhrál český reprezentant v běžeckém lyžování Martin Jakš před Jiřím Kecksteinem a Petrem Šlajsem. Nejrychlejší ženou byla Teodora Svejkovská, druhá, stejně jako v loňském roce, doběhla šestnáctiletá Denisa Šantínová a třetí Věra Hronová. Vítězi dětských závodů se stali Dominika Štejrová, Kristian Repilado Licoris, Sofie Lohrová, Tomáš Krátký, Eliška Šnajdrová a Adam Hrdlička.

             Závod probíhal za slunečného a na běh až příliš teplého počasí. T-Mobile Olympijský běh v Plzni byl součástí Festivalu sportu, v jehož rámci si mohli plzeňané vyzkoušet na téměř 50 různých sportů. Ambasadorem akce byl český reprezentant v triatlonu a účastník LOH v Londýně 2012 Přemysl Švarc.


Plakáty:

TOB_2016_LETAK_DL_210x99_j_PRESS_1.jpgTOB_2016_LETAK_DL_210x99_j_PRESS_2.jpg

 

Místo konání: areál bývalého výstaviště za OC Plaza, Plzeň

 

Trasy:

  • 10 km (2 okruhy)

  • 5 km (1 okruh)

  • Dětské závody: 540 m - 1,62 km

Registrace: On-line na https://www.olympijskybeh.cz/registrace/?trackId=23


Startovní listiny na:

10 km - https://www.olympijskybeh.cz/startovni-listina/23-plzen/

 5 km - https://www.olympijskybeh.cz/startovni-listina/24-plzen/

0,5 - 1,5 km - https://www.olympijskybeh.cz/startovni-listina/35-plzen/

 

T-mobile Olympijský běh se koná v rámci Festivalu sportu

Plakát Festivalu sportu:

plakat FS.jpg

 

Pořadatel závodu v Plzni: Pro Sport Activities


Stránky závodu: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/detail-zavodu/plzen/

 

Tisková zpráva 2016:

 

T-Mobile Olympijský běh: Na 50 tisíc lidí oslaví po celé ČR mezinárodní Olympijský den

 

Již příští týden, ve středu 22. června odstartuje ve všech koutech České republiky 51 závodů T-Mobile Olympijského běhu. V 18:00 hodin hromadně odstartuje T-Mobile Olympijský běh živě nejposlouchanější stanice Českého Rozhlasu Radiožurnál z nového mobilního studia R-Stream. Olympijský den oslaví během na 50 tisíc lidí, kteří zároveň společnými silami podpoří Českou olympijskou nadaci. Kompletní informace nalezenou zájemci na www.olympijskybeh.cz.

 

Rekordní oslava olympijské myšlenky

Olympijský běh má v ČR tradici od roku 1987, koná se každoročně nejbližší středu k 23. červnu, kdy se slaví Olympijský den na počest založení Mezinárodního olympijského výboru v roce 1894. „I když je rok 2016 rokem olympijských her, jsou pro nás velmi důležité i další akce mimo OH, kterými podporujeme šíření olympijské myšlenky a hodnot Českého olympijského týmu,“ říká marketingový ředitel ČOV Marek Tesař. Letos se přitom k oslavě olympismu připojí rekordní počet závodníků i pořadatelů. Běžci si stále ještě mohou vybrat z 51 závodů po celé České republice a aktuálně je přihlášeno přes 49 tisíc závodníků. „Oproti roku 2015 se nám podařilo více než zdvojnásobit počet závodů stejně jako počet běžců a škol. Další ročník bude pro náš tým velká výzva,“ doplnil Marek Tesař. Dopolední dětské běhy se poběží na 209 školách a nově děti v dopoledních i večerních bězích dostanou dárky od partnera dětských běhů společnosti Koh-i-noor Hardtmuth.

 

Příležitost setkat se s olympioniky

Jsme velmi rádi, že se do Olympijského běhu letos zapojuje tolik olympioniků, i když jsou v plné přípravě olympijské sezóny,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. V Praze se běžci setkají s ambasadorkou T-Mobile Olympijského běhu Evou Vrabcovou Nývltovou, se Zuzanou Hejnovou, Róbertem Štefkem, Jiřím Ježkem, ale poběží i Jiří Kejval nebo skvělý vytrvalec a zároveň člen Českého klubu fair play, profesor Jan Pirk. V Českých Budějovicích se již tradičně těší na setkání s běžci Kateřina Neumannová, v Ostravě paralympijský vítěz Ivan Karabec a v Plzni triatlonista Přemysl Švarc. Ochuzena o účast zvučných jmen nejsou ale ani další města: rychlostní kanoista Martin Doktor v Račicích, kanoistka Martina Satková v Brně, triatlonista Petr Vabroušek ve Zlíně, běžkyně na lyžích Klára Moravcová v Bedřichově, handicapovaný cyklista Jan Tománek v Příbrami a mnoho dalších.

 

Podpořte Českou olympijskou nadaci

V rámci přihlašování na T-Mobile Olympijský běh mohou běžci dobrovolně přispět na Českou olympijskou nadaci, aktuálně bylo pro nadaci vybráno již skoro 170 tisíc Kč. Olympijská nadace pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí peníze. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti, základem je, aby děti sami chtěly sportovat a být aktivní. Z žádostí pak vybírá komise Olympijské nadace složená z patronů nadace, olympijských medailistů.

 

Finální seznam závodů:

Zlaté běhy (4): České Budějovice, Plzeň, Praha, Ostrava

Stříbrné běhy (6): Brno, Frýdek Místek, Kadaň, Liberec, Rychnov nad Kněžnou, Stříbro

Bronzové běhy (41): Bakov nad Jizerou, Bedřichov, Červená Lhota, Česká Rybná, České Budějovice, Děčín, Háj ve Slezsku, Havířov, Holešov, Holubov, Horní Jelení, Hradec Králové, Ivančice, Jablonné v Podještědí, Jihlava, Jilemnice, Kamenice, Kostelec nad Orlicí, Krnov, Kunvald, Lipno, Louny, Mladá Boleslav, Moravské Budějovice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrov u Karlových Varů, Praha – Ladronka, Příbram, Račice, Slaný, Strážná, Tachov, Teplice, Tetín, Valašské klobouky, Velké Bílovice, Vrchlabí, Zlín

 

T-Mobile Olympijský běh 2016 se koná za podpory České obce sokolské, portálu Českého atletického svazu ČeskýBěh.cz a projektu Praha – Evropské hlavní město sportu 2016.

 

 

Více informací:

www.olympijskybeh.cz

www.facebook.com/sportujeme

YouTube kanál Olympijský tým

 

Kontakt pro média:

Barbora Soukupová: soukupova@olympic.cz

 

 

 

Tisková zpráva z T-mobile Olympijského běhu v Plzni 2015:

Ve středu 24. června se v Plzni na Ostende u Boleveckého rybníka uskutečnil první ročník T-mobile Olympijského dne v Plzni. Tato akce je podporována Českým olympijským výborem a koná se ve stejnou dobu na 23 místech České republiky. Závod v Plzni byl zařazen do kategorie stříbrných akcí. Na akci se předem registrovalo 205 běžců, dalších 60 se přihlásilo na místě. V cíli závodu jsme přivítali 23 dětí, které běžely na trase dlouhé 1,4 km, 131 běžců na 5 km a 75 běžců na 10 km. Trasy závodu vedly krásným prostředím lesů a rybníků v oblíbené rekreační zóně Plzně. Celkovým vítězem závodu na 5 km se stal Jaroslav Šmíd z Plzně před Františkem Zadražilem a Václavem Jírů. Mezi ženami zvítězila Barbora Šturmová také z Plzně před Annou Nosilovou a Ladou Krejčovou. Delší závod na 10 km vyhrál plzeňský Martin Černý před Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe a Petrem Veselým. Nejrychlejší ženou byla Ivana Seberová, druhá doběhla Denisa Šantínová a třetí Vlaďka Petrová. Pořadí nejrychlejších dětí bylo následující: kluci: 1. Tomáš Křen, 2. Martin Nosil, 3. Jiří Černý. Holky: 1. Nikola Vimmerová, 2. Anna Cvalínová, 3. Kateřina Křenová. Závod probíhal za slunečného, teplého počasí. K příjemné atmosféře přispěl i DJ Patrik Rokl a známé osobnosti, které se akci zúčastnily. Miss České republiky 2003 Lucie Křížková (Váchová) běžela závod na 5 km, brankář slovenské reprezentace a FC Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik odstartoval oba závody a bronzový medailista z OH v Moskvě 1980 v cyklistickém stíhacím závodě družstev Alipi Kostadinov jel na kole před běžci.

 

 Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Generální partner

 

 T-M Cheb_KC Svoboda_1.jpg

 T-Mobile

 

Partneři závodu

logo 2.jpg

Plzeň 3

 

logo Plzeňský kraj.gif

Plzeňský kraj

 

 

  FS_loga_krivky.jpg

Festival sportu

 

LOGO-nadace1.JPG

Nadace sportující mládeže

 

logo_pohyb a zdravi_CJ_01.jpg

Pohyb a zdraví o.p.s.

 

HOS_rozsirene_RGB_inv_on_blue.jpg

Hestia

 

  Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo