Háj třikrát jinak 2022

v rámci oslav 150 let povýšení Aše na město

4. ročník

2. závod série ROZHLEDNY V POHYBU

14. 5. 2022

Závodníci zdolají vrch Háj nacházející se blízko Aše třemi způsoby. Prvním závodem je běh do vrchu o délce 1,2 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh sjezdovky intervalovým způsobem a na závěr výběh schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií na okruhu v okolí rozhledny.

 

2014-04-22 11.09.19.jpgFoto Háj 2013-11-26.jpg2014-04-04 13.34.45.jpg2014-04-22 11.08.49.jpg

         

Háj třikrát jinak 2021 - tisková zpráva

 

          Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v sobotu 26. 6. svým šestým dílem, závodem Háj třikrát jinak v Aši. Na start třetího ročníku se postavilo 45 závodníků, 15 v hlavním závodě, 1 štafeta a 29 dětí.

            V Aši, v okolí Bismarckovy rozhledny, se závodilo v distancích 1,2 km (běh do vrchu s hromadným startem) - 800 m (intervalový výběh sjezdovky) - 122 schodů Bismarckovy rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Amálie Popová (LK Jasan Aš), Bartoloměj Andreovský (Triatlet Karlovy Vary), Terezka Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Ferdinand Andreovský (Triatlet Karlovy Vary), Ester Tobková, Tomáš Kubánek, Ema Krylová a Daniela Škrancová (všichni LK Jasan Aš).

            V závodě mužů zvítězil v čase 8:38 min Jan Klíma z LK Jasan Aš, druhýdoběhl o pouhé 2 sekundy Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro a třetí skončil Josef Lavička z Rapidu Plzeň v čase 10:23 min. V závodě žen vyhrála Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) v čase 10:30 min. Druhá skončila Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 10:37 min a na třetím místě se umístila Vendula Fronková z AC Domažlice v čase 12:34 min.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí okolí areálu Vrch Háj a Bismarckovy rozhledny. Mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Aš, které poskytlo dotaci z rozpočtu města. Dalšími partnery byly společnost Amon & Co., VZP, společnost OK Textil a Informační centrum Aš.

Plakát:

Plakát H3J 2021.jpg

 

Háj třikrát jinak 2015 - tisková zpráva

 

17. května se v Aši u Bismarckovo rozhledny uskutečnil druhý ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Háj třikrát jinak. Tento běh byl zároveň prvním závodem druhého ročníku seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu stráně nebo sjezdovky s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Během závodu panovalo příjemné, slunečné počasí. Všech běhů se zúčastnilo celkem 96 závodníků, z toho bylo 65 dětí a 31 běžců v hlavním závodě. Celkovým vítězem se stal loňský vítěz seriálu Rozhledny v pohybu Robert Čepek z PSK Olymp Praha ve výsledném čase 9:33 min, kterým ustanovil nový traťový rekord. Na druhém místě skončil o 22 vteřin Petr Soukup z Kovohutí Příbram a třetí celkově byl Michal Štefec z Velké Hleďsebe. Nejrychlejší ženou byla Barbora Lučanová z KČT Aš v čase 11:45 min. Druhá doběhla Vendula Fronková z AC Domažlice, třetí Anna Rychlíková z LK Jasan Aš. Vítězi dětských kategorií se stali Martin Jelínek, Ema Krylová, David Kundrát, Viktorie Dobešová, Jan Kozák, Natálie Raithelová, Pavel Kokoř, Natálie Jahnová, Štěpán Tichý a Leona Snížková.


Plakát: 

plakat rozhledny v pohybu a3.jpg

 

Háj třikrát jinak 2014 - tisková zpráva

 

8. května se v Aši u Bismarckovo rozhledny uskutečnil první ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Háj třikrát jinak. Tento běh byl zároveň prvním závodem prvního ročníku seriálu Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu stráně nebo sjezdovky s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Během závodu panovalo podmračené a větrné počasí, naštěstí však bez deště. Všech běhů se zúčastnilo celkem 60 závodníků. Celkovým vítězem se stal juniorský reprezentant David Špindler z AC Mariánské Lázně ve výsledném čase 9:42 min. Na druhém místě skončil o 22 vteřin Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí celkově byla česká reprezentantka a olympionička Ivana Sekyrová z AK Sokolov. Druhou a třetí nejlepší ženou se staly sestry Anna a Marie Rychlíkové, obě ročník 2003 z LK Jasan Aš. Na třetím místě mezi muži doběhl Petr Soukup z Kovohutí Příbram. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Špindler, Robert Čepek, Petr Vojkůvka, Anna Rychlíková a Ivana Sekyrová. Vítězi dětských kategorií se stali Marek Owczarczy, Jasmina Farkašová a Jiřina Hemplová, Tadeáš Cimický, Eva Vojkůvková, Radovan Pýcha, Veronika Sluková, Matěj Polák, Daniela Křížová, Sam Cimický a Barbora Lučanová.

 

ZAK TV - reportaz Haj trikrat jinak.mp4

 
Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku