Hamelika třikrát jinak 2019

5. ročník

26. 5. 2019

 

Plakát HAM3J 19.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2018

           Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 27. 5. druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za teplého a slunečného počasí postavilo 19 závodníků, 9 v hlavním závodě a 10 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Mael Mikyska (MLOK Mariánské Lázně), Mariana Stejskalová (Praha), Luká Beck (AC Mariánské Lázně), Vojtěch Sismilich (ZŠ Jih) a Eliška Dibďáková (ZŠ Úšovice). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Robin Šemotl (AC Mariánské Lázně) v čase 8:51 min, druhý Daniel Straka ml. (Triatlet Karlovy Vary) v čase  9:13 min a třetí Petr Soukup (Kovohutě Příbram) v čase 10:05 min. Pořadí mezi ženami bylo následující – první Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro – 11:26 min), druhá Antonia Vyoralová (AC Mariánské Lázně – 12:01 min) a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 12:31 min).  Vítězi jednotlivých kategorií se stali Robin Šemotl, Daniel Straka st. (Horní Slavkov), Petr Soukup, Soňa Müllerová a Antonie Vyoralová.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou, kde byly pro děti připraveny atrakce jako skákací hrad a malování na obličej. Příští týden pokračuje seriál dvěma závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci.

 

Plakát 2018

Plakát HAM3J 2018-page-001.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2017

Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se postavilo 25 závodníků, 16 v hlavním závodě a 9 dětí.

 V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Irena Luprichová (Triatlet Karlovy Vary), Tomáš Krátký (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Laura Sajnerová (TJ Škoda Plzeň), Albert Plevný (Union Cheb) a Jakub Mařík (Závišín). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). druhý Martin Kočandrle (ročník narození 2002) ze Sport Clubu Plzeň a třetí Robert Čepek (PSK Olymp Praha). Nejrychlejšími ženami byla první Barbora Šturmová (Forrest Gump Team), druhá Petra Šuková (Mariánské Lázně) a třetí Marie Kušnírová. Vítězi jednotlivých kategorií byli David Lukáš, Robert Čepek a Barbora Šturmová.

Počasí v době konání závodu bylo slunečné, téměř až tropické, ale pro běh nepříliš ideální. Přesto akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Příští týden pokračuje seriál dvěma závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.

 

Plakát:

Plakát HAM3J 17.jpg

20170519_112710.jpg

 2014-02-20 09.58.20.jpg2014-02-20 09.57.02.jpg2014-06-22 11.35.17.jpg2014-06-22 11.39.44.jpg20140622_125143.jpg

 


Hamelika třikrát jinak 2015

V sobotu 20. června se v okolí rozhledny Hamelika v Mariánských Lázních uskutečnil druhý ročník běhu do vrchu Hamelika třikrát jinak. Na start se postavilo pouhých 15 závodníků, 8 v hlavním závodě a 7 dětí. Zarážející je absolutní nezájem ze strany místních, mariánskolázeňských sportovců.

Tento běh byl zároveň pátým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 120 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Vítězi závodu se stali Robert Čepek z PSK Olymp Praha a Vendula Fronková z AC Domažlice. Robert Čepek zvítězil v čase 8:37 s. o 14 s. před Michale Štefcem z Velké Hleďsebe. Třetí doběhl Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 9:30 s. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Michal Štefec, Robert Čepek, Petr Soukup a Vendula Fronková. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Amálka Fárová (Mariánské Lázně), Jiří Černý (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Tereza Hůrková (Mílaři Domažlice), Ondřej Hůrka (Mílaři Domažlice) a Nikola Nová (TJ Sokol Plzeň - Petřín).

Počasí v době konání závodu nebylo ideální, neustále hrozilo dešťovými přeháňkami. Přesto akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Proto je škoda, že se závodu nezúčastnilo více běžců, především těch místních.

Tento závod byl zároveň posledním dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na závěr akce proběhlo vyhlášení nejlepších běžců seriálu. Ti byli odměněni poháry, diplomy a věcnými cenami. V kategorii mužů zvítezil Robert Čepek před Michalem Štefcem a Petrem Sokupem a mezi ženami vyhrála Vendula Fronková. V dětských kategoriích zvítězili Tomáš Nový, Jiří Černý, který po dramatickém souboji těsně porazil Martina Čepka, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice) a Nikola Nová.

 

 

Hamelika třikrát jinak 2014

V neděli 22. června se v okolí rozhledny Hamelika v Mariánských Lázních uskutečnil první ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Hamelika třikrát jinak. Tento běh byl pátým a zároveň posledním závodem seriálu Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Na start hlavního závodu se postavilo celkem 15 závodníků, schody rozhledny vyběhlo též 10 dětí.

Celkovým vítězem se stal Vladislav Razým ze Sport Clubu Plzeň v čase 8 min. a 12 s. Druhý, 20 s. za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí, v čase 9:08 doběhl Martin Ludrovský (Koh-I-Noor Machinery). Vladislav Razým tak získal po Chlumu a Krkavci třetí vítězství v řadě v seriálu. V závodě žen zvítězila Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov v čase 10:13 před Barborou Šturmovou (10:53) a Soňou Müllerovou (TJ Baník Stříbro - 11:32). Závod okořenil svoji účastí bývalý český reprezentant a místní rodák Zdeněk Dúbravčík, který absolvoval závod opět po 6 letech. Dětské kategorie vyhráli: Martin Čepek, Veronika Gracová, Tadeáš Cimický, Viktorie Dobešová, Tereza Bledá a Sam Cimický. K hezkému prožití sportovního dne přispěl i zajímavý doprovodný program v areálu Snowhill pod sjezdovkou.

Zde se uskutečnilo i slavnostní vyhlášení celkového pořadí seriálu Rozhledny v pohybu. Dětské kategorie vyhráli Martin Čepek, Dominika Poláková, Tadeáš Cimický, Lucie Kašparová, Ladislav Čepička, Magdalena Hrdličková, Štěpán Hrdlička a Sam Cimický. Mezi muži zvítězil Robert Čepek (PSK Olymp Praha) s 84 body, před Petrem Soukupem (Kovohutě Příbram) s 65 body, Vladislavem Razýmem ze Sport Clubu Plzeň (60 b.), Matějem Konvalinou z Mostu (47 b.) a Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe (29 b.). Nejlepší ženou byla Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov, která získala 54 bodů. Druhá skončila Barbora Šturmová z Plzně (42 b.), třetí Ivana Sekyrová z AK Sokolov (40 b.), čtvrtá Světlana Ambrožová (Sport klub Chodová Planá) se 31 body a pátá Teodora Svejkovská se 26 body.Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Hlavní partner závodu

 logo ML.jpg

město Mariánské Lázně

 

Zde může být i Vaše logo

 Zde může být i Vaše logo

 

Partner závodu

 12124_UCB_Logo_Marianske_Lazne_UCB_Expres_A3_V02_1.jpg

UniCredit Bank Mariánské Lázně

 

 

tanet-logo.jpg

TaNET

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP

 

logo_DragonPrint_largeTXT_red.jpg

tiskárna Dragon Print

 

 Zde může být i Vaše logo

 

Zde může být i Vaše logo