Hamelika třikrát jinak 2023

Hamelika třikrát jinak 2023

 

9. ročník

3. 6. 2023

  

Hamelika třikrát jinak 2023

            Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v sobotu 3. 6. v Mariánských Lázních závodem Hamelika třikrát jinak. Na start se za teplého, ale větrného počasí postavilo rekordních 55 závodníků, 28 v hlavním závodě a 27 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo na tradičních trasách - výběh "Panoramky" o délce 1,55 km - výběh sjezdovky "Slalomáku" o délce 310 m – výběh 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli  Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Beáta Koutná (FC Viktoria Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Johana Hajšmanová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Ondřej Buchta (AC Falcon Rokycany), Tereza Šturmová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Sidney Kolman (HC Mariánské Lázně) a Magdalena Slunečková (Plzeňská sportovní).

            V závodě mužů zvítězil Milan Wurst z Olomouce v čase 8:39,0 min, druhý doběhl Matěj Kozák v čase 8:47,1 min a třetí Adam Horník (oba Sport Club Plzeň) v čase 9:26,7 min. V závodě žen zvítězila Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 10:20,1 min před svoji dcerou Terezou Šturmovou (TJ Sokol Plzeň – Petřín – 10:55,2 min) a před Annou Čechovou (Sport Club Plzeň – 10:56,3 min)

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Závodníci se opět mohli zúčastnit soutěží vypsaných partnerem seriálu Rozhledny v pohybu společností Ihro: tipovací soutěže o model kamionu a soutěže pro děti ve skákání v pytlích. Akce mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. K nim patřilo město Mariánské Lázně, jež poskytlo dotaci ze svého rozpočtu a dále také UniCredit Bank Mariánské Lázně, společnosti Ihro, ČEZNet a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem.

 

Plakát HAM3J 2023.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2022

             Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v sobotu 4. 6. v Mariánských Lázních závodem Hamelika třikrát jinak. Na start se za teplého počasí postavilo 22 závodníků, 7 v hlavním závodě, 1štafeta a 14 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Sidney Kolman (HC Mariánské Lázně) a Patricie Špetová (AK Škoda Plzeň).

            V závodě mužů zvítězil Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 8:26,9 min, druhý doběhl Petr Placek (MLOK Mariánské Lázně) v čase 10:41,7 min a třetí Jan Černý z Dehtár v čase 12:12,3 min. V závodě žen zvítězila Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 10:41,7 min a druhá skončila Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 11:04,5 min.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou a mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. K nim patřilo město Mariánské Lázně, jež poskytlo dotaci ze svého rozpočtu a dále také UniCredit Bank Mariánské Lázně, společnosti Ihro, ČEZNet a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem.

 Plakát HAM3J 22.jpg


Hamelika třikrát jinak 2021

            Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 20. 6. svým pátý dílem, závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za teplého, ale podmračeného počasí postavilo 27 závodníků, 14 v hlavním závodě a 13 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Štalzer, Nikolas Placek (MLOK Mariánské Lázně), Stella Kindlová (AC Falcon Rokycany), Adam Potůček, Ella Malíková, Tadeáš Sýkora, Žofie Kadlecová (všichni Sport Club Plzeň) a Jiří Rejzek (AC Falcon Rokycany).

            Nejlepšími běžci v závodě mužů zvítětil Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase  8:39 min, druhý doběhl Jakub Pyšný v čase 9:03 min a třetí Antonín Svoboda v čase 9:09, oba ze Sport Clubu Plzeň. V závodě žen pokořila hranici deseti minut a z novém traťovém rekordu 9:58 min zvítězila Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro. Druhá skončila Martina Řáhová ze Sportu Clubu Plzeň v čase 10:57 min a jen o vteřinu více měla na třetím místě její oddílová kolegyně Magdalena Legátová.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou a mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Mariánské Lázně, které poskytlo dotaci z rozpočtu města a věcné ceny pro závodníky. Dalšími partnery byly VZP, UniCredit Bank Mariánské Lázně a společnost Tanet.

 Plakát HAM3J 2021.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2020

            Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 21. 6. závěrečným šestým závodem. Byl jím běh Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za slunečného počasí postavilo 51 závodníků, 36 v hlavním závodě a 15 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli David Trnka (AC Falcon Rokycany), Beata Koutná z Plzně, Stella Kindlová z Plzně, Martin Kváč (MLOK Mariánské Lázně), Viola Kindlová z Plzně, Tomas Placek, Míra Kváč a Natálie Hermannová - všichni MLOK Mariánské Lázně.

            Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Martin Kočandrle ze Sport Clubu Plzeň v čase 8:02 min, čímž vytvořil nový traťový rekord, druhý Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase  8:41 min a třetí Pavel Burt ze Sport Clubu Plzeň v čase 8:47 min. Pořadí mezi ženami bylo následující – první Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň – 10:38 min), druhá Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň – 11:06) a třetí Hana Kožíšková (MLOK Mariánské Lázně – 11:33 min).  Vítězi jednotlivých kategorií se stali Martin Kočandrle, Petr Placek (MLOK Mariánské Lázně), Ivan Minchev z Bulharska, Adéla Kočandrlová a Hana Kožíšková. Závodu se zúčastnila také jedna štafeta.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou a mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Mariánské Lázně, které poskytlo dotaci z rozpočtu města a věcné ceny pro závodníky.

            V Mariánských Lázních proběhlo i závěrečné vyhodnocení šestidílného seriálu běhů Rozhledny v pohybu. Mezi třemi nejlepšími muži se umístili první Lukáš Kopča se 70 body, druhý Pavel Totzauer z Plzně se 63 body a třetí Matin Kočandrle s 36 body. Pořadí v kategorii žen bylo velmi těsné a rozhodl o něm až poslední závod. Vítězkou se stala Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu se 78 body, druhá byla Lucie Palíková z Plzně se 77 body a třetí Adéla Kočandrlová se 76 body.

            I pro děti byla připravena soutěž v celkovém hodnocení seriálu. Soutěž o krále rozhleden opanovali kluci z AC Falcon Rokycany, kteří v nejlepší pětici měli trojnásobné zastoupení. Zvítězil David Trnka z AC Falcon Rokycany se 40 body, druhý byl Petr Šturm z Forrest Gump teamu se 36 body a třetí Vojta Zeman z AC Falcon Rokycany s 18 body. Soutěž o královnu rozhleden vyhrála Terezka Šturmová z TJ Sokol Plzeň Petřín se 43 body, druhá byla Stella Kindlová z Plzně se 33,4 body a třetí Kristýnka Brožová z Mílařů Domažlice se 28,6 body.

            Seriál Rozhledny v pohybu si každým rokem získává na větší oblibě. V každém letošním závodě byl překonán účastnickým rekord předchozích ročníků. Celkem 19 mužů, 12 žen, 14 kluků a 17 dívek se zúčastnilo alespoň 2 závodů seriálu.

            

Plakát Hamelika třikrát jinak 2020.jpg

 

 

Hamelika třikrát jinak 2019

          Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 26. 5. druhým závodem. Byl jím běh Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za slunečného počasí postavilo 29 závodníků, 16 v hlavním závodě a 13 dětí. V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny.

          Dětské kategorie vyhráli Zdeněk Barcal (Triatlet Karlovy Vary), Stella Kindlová z Plzně, Martin Kváč (MLOK Mariánské Lázně), Viola Kindlová z Plzně, David Milfait z Mariánských Lázní, Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně) a Jakub Mařík z Mariánských Lázní. Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Adam Horník v čase 8:10,9 min, čímž vytvořil nový traťový rekord, druhý Martin Kočandrle v čase 8:13,1 min a třetí Vladislav Razým v čase 9:01,1 min. Prvních šest míst v absolutním pořadí obsadili běžci ze Sport Clubu Plzeň. Pořadí mezi ženami bylo následující – první Barbora Šturmová (Forest Gump team– 10:55,1 min), druhá Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň – 11:27,7 min) a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 13:31,4 min). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Adam Horník, Roman Sladký (Pro Sport Activities), Josef Novotný (Křenovy), Barbora Šturmová a Vendula Fronková.

        Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou a mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Mariánské Lázně, které poskytlo dotaci z rozpočtu města.

Plakát HAM3J 19.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2018

           Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval v neděli 27. 5. druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se za teplého a slunečného počasí postavilo 19 závodníků, 9 v hlavním závodě a 10 dětí.

            V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Mael Mikyska (MLOK Mariánské Lázně), Mariana Stejskalová (Praha), Luká Beck (AC Mariánské Lázně), Vojtěch Sismilich (ZŠ Jih) a Eliška Dibďáková (ZŠ Úšovice). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Robin Šemotl (AC Mariánské Lázně) v čase 8:51 min, druhý Daniel Straka ml. (Triatlet Karlovy Vary) v čase  9:13 min a třetí Petr Soukup (Kovohutě Příbram) v čase 10:05 min. Pořadí mezi ženami bylo následující – první Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro – 11:26 min), druhá Antonia Vyoralová (AC Mariánské Lázně – 12:01 min) a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 12:31 min).  Vítězi jednotlivých kategorií se stali Robin Šemotl, Daniel Straka st. (Horní Slavkov), Petr Soukup, Soňa Müllerová a Antonie Vyoralová.

             Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou, kde byly pro děti připraveny atrakce jako skákací hrad a malování na obličej. Příští týden pokračuje seriál dvěma závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci.

 

Plakát 2018

Plakát HAM3J 2018-page-001.jpg

 

Hamelika třikrát jinak 2017

Seriál běhů do vrchu Rozhledny v pohybu pokračoval druhým závodem Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Na start se postavilo 25 závodníků, 16 v hlavním závodě a 9 dětí.

 V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Irena Luprichová (Triatlet Karlovy Vary), Tomáš Krátký (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Laura Sajnerová (TJ Škoda Plzeň), Albert Plevný (Union Cheb) a Jakub Mařík (Závišín). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). druhý Martin Kočandrle (ročník narození 2002) ze Sport Clubu Plzeň a třetí Robert Čepek (PSK Olymp Praha). Nejrychlejšími ženami byla první Barbora Šturmová (Forrest Gump Team), druhá Petra Šuková (Mariánské Lázně) a třetí Marie Kušnírová. Vítězi jednotlivých kategorií byli David Lukáš, Robert Čepek a Barbora Šturmová.

Počasí v době konání závodu bylo slunečné, téměř až tropické, ale pro běh nepříliš ideální. Přesto akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Příští týden pokračuje seriál dvěma závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci, kde dojde k vyhlášení celkového pořadí Rozhleden v pohybu.

 

Plakát:

Plakát HAM3J 17.jpg

20170519_112710.jpg

 2014-02-20 09.58.20.jpg2014-02-20 09.57.02.jpg2014-06-22 11.35.17.jpg2014-06-22 11.39.44.jpg20140622_125143.jpg

 


Hamelika třikrát jinak 2015

V sobotu 20. června se v okolí rozhledny Hamelika v Mariánských Lázních uskutečnil druhý ročník běhu do vrchu Hamelika třikrát jinak. Na start se postavilo pouhých 15 závodníků, 8 v hlavním závodě a 7 dětí. Zarážející je absolutní nezájem ze strany místních, mariánskolázeňských sportovců.

Tento běh byl zároveň pátým závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

V Mariánských Lázních se závodilo v distancích 1,55 km (výběh "Panoramky") - 310 m (výběh sjezdovky "Slalomáku") - 120 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Vítězi závodu se stali Robert Čepek z PSK Olymp Praha a Vendula Fronková z AC Domažlice. Robert Čepek zvítězil v čase 8:37 s. o 14 s. před Michale Štefcem z Velké Hleďsebe. Třetí doběhl Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 9:30 s. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Michal Štefec, Robert Čepek, Petr Soukup a Vendula Fronková. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Amálka Fárová (Mariánské Lázně), Jiří Černý (TJ Sokol Plzeň - Petřín), Tereza Hůrková (Mílaři Domažlice), Ondřej Hůrka (Mílaři Domažlice) a Nikola Nová (TJ Sokol Plzeň - Petřín).

Počasí v době konání závodu nebylo ideální, neustále hrozilo dešťovými přeháňkami. Přesto akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Proto je škoda, že se závodu nezúčastnilo více běžců, především těch místních.

Tento závod byl zároveň posledním dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na závěr akce proběhlo vyhlášení nejlepších běžců seriálu. Ti byli odměněni poháry, diplomy a věcnými cenami. V kategorii mužů zvítezil Robert Čepek před Michalem Štefcem a Petrem Sokupem a mezi ženami vyhrála Vendula Fronková. V dětských kategoriích zvítězili Tomáš Nový, Jiří Černý, který po dramatickém souboji těsně porazil Martina Čepka, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice) a Nikola Nová.

 

 

Hamelika třikrát jinak 2014

V neděli 22. června se v okolí rozhledny Hamelika v Mariánských Lázních uskutečnil první ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Hamelika třikrát jinak. Tento běh byl pátým a zároveň posledním závodem seriálu Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Na start hlavního závodu se postavilo celkem 15 závodníků, schody rozhledny vyběhlo též 10 dětí.

Celkovým vítězem se stal Vladislav Razým ze Sport Clubu Plzeň v čase 8 min. a 12 s. Druhý, 20 s. za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí, v čase 9:08 doběhl Martin Ludrovský (Koh-I-Noor Machinery). Vladislav Razým tak získal po Chlumu a Krkavci třetí vítězství v řadě v seriálu. V závodě žen zvítězila Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov v čase 10:13 před Barborou Šturmovou (10:53) a Soňou Müllerovou (TJ Baník Stříbro - 11:32). Závod okořenil svoji účastí bývalý český reprezentant a místní rodák Zdeněk Dúbravčík, který absolvoval závod opět po 6 letech. Dětské kategorie vyhráli: Martin Čepek, Veronika Gracová, Tadeáš Cimický, Viktorie Dobešová, Tereza Bledá a Sam Cimický. K hezkému prožití sportovního dne přispěl i zajímavý doprovodný program v areálu Snowhill pod sjezdovkou.

Zde se uskutečnilo i slavnostní vyhlášení celkového pořadí seriálu Rozhledny v pohybu. Dětské kategorie vyhráli Martin Čepek, Dominika Poláková, Tadeáš Cimický, Lucie Kašparová, Ladislav Čepička, Magdalena Hrdličková, Štěpán Hrdlička a Sam Cimický. Mezi muži zvítězil Robert Čepek (PSK Olymp Praha) s 84 body, před Petrem Soukupem (Kovohutě Příbram) s 65 body, Vladislavem Razýmem ze Sport Clubu Plzeň (60 b.), Matějem Konvalinou z Mostu (47 b.) a Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe (29 b.). Nejlepší ženou byla Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov, která získala 54 bodů. Druhá skončila Barbora Šturmová z Plzně (42 b.), třetí Ivana Sekyrová z AK Sokolov (40 b.), čtvrtá Světlana Ambrožová (Sport klub Chodová Planá) se 31 body a pátá Teodora Svejkovská se 26 body.Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner seriálu

2011 IHRO Logo 3D_8858x8858px.jpg

Ihro Transport&Logistik

 

Hlavní partner závodu

 logo ML.jpg

město Mariánské Lázně

 

Zde může být i Vaše logo

 Zde může být i Vaše logo

 

Partner závodu

 12124_UCB_Logo_Marianske_Lazne_UCB_Expres_A3_V02_1.jpg

UniCredit Bank Mariánské Lázně

 

 

ceznet-logo.png

 

ČEZNET

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP

  

 Zde může být i Vaše logo

 

Zde může být i Vaše logo