3. ročník

4. závod série ROZHLEDNY V POHYBU

4. 6. 2017

Tisková zpráva z běhu Krkavec třikrát jinak 2017

V neděli 4. 6. se na Krkavci u Plzně uskutečnil závěrečný závod čtyřdílného seriálu běhů do vrchu Rozhledny v pohybu. Tropické teploty, které panovaly na prvních třech dílech, tentokrát vystřídali teploty výrazně nižší a přidaly se dešťové přeháňky. Na start se postavilo 24 závodníků, 17 v hlavním závodě a 7 dětí.

Na Krkavci se závodilo v distancích 810 m (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 550 m (intervalový výběh k rozhledně) – 98 schodů rozhledny Krkavec. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Šimon Luprich (Triatlet Karlovy Vary), Barbora Dvořáková z Plzně, Laura Sajnerová (AK Škoda Plzeň) a Martin Čepek (Dukla Praha).

O vítězství v hlavním závodě bojovali především lyžaři ze Sport Clubu Plzeň, kteří obsadili tři místa mezi prvními čtyřmi běžci. Jejich dominanci narušil na třetím místě David Lukáš (Plzeň – Radost z pohybu). Na druhém místě skončil Adam Horník ze Sport clubu Plzeň. O pouhou 1 sekundu zvítězil jeho oddílový kolega Pavel Burt. Mezi ženami zvítězila Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) před Barborou Šturmovou a Andreou Říhovou (obě Forrest Gump Team). Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Burt, Robert Čepek (PSK Olymp Praha), Petr Janový (AC Trial Plzeň) a Barbora Beroušková.

Na Krkavci došlo k vyhlášení nejlepších běžců celého seriálu Rozhleden v pohybu. Pořadí v mužské kategorii bylo následující: 1. David Lukáš 68 bodů, 2. Robert Čepek 51 bodů, 3. Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň) 43 bodů. U žen bylo toto pořadí: 1. Barbora Šturmová 52 bodů, 2. Barbora Beroušková 40 bodů, 3. Andrea Říhová 39 bodů.

Plakát:

Závodníci zdolají vrch Krkavec u Plzně třemi způsoby. Prvním závodem je běh do vrchu o délce km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh svahu intervalovým způsobem a na závěr výběh schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií na okruhu v okolí rozhledny.

Tisková zpráva z běhu Krkavec třikrát jinak 2015

Za tropických třicetistupňových teplot se v sobotu 6. června uskutečnil druhý ročník běhu do vrchu Krkavec třikrát jinak. Na start se postavilo 25 závodníků, 18 v hlavním závodě a 7 dětí.

Tento běh byl zároveň třetím závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Vítězství z loňského roku obhájil v novém traťovém rekordu v čase 5 min. a 4 s. Vladislav Razým ze Sport Clubu Plzeň. Také obsazení druhého místa bylo shodné jako v loňském roce. Druhý, 6 sekund za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha. Třetí doběhl Michal Štefec z Velké Hleďsebe. Ženskou vítězskou se stala v čase 5:57 min. Pavla Zahálková startující za AK Škoda Plzeň před Kateřinou Berouškovou z LK Tatran Chodov a Vendulou Fronkovou z AC Domažlice. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Vladislav Razým, Robert Čepek, Petr Soukup, Pavla Zahálková a Kateřina Kočandrlová. Dětské kategorie vyhráli Tomáš Nový, Alice Sokolová, Jiří Černý, Michal Pergler, Nikola Nová a Nikola Vimmerová, která běžela i závod dospělích.

Tisková zpráva z běhu Krkavec třikrát jinak 2014

7. června se v okolí rozhledny na Krkavci u Plzně uskutečnil první ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Krkavec třikrát jinak. Tento běh byl zároveň čtvrtým závodem seriálu Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Na start závodu se postavilo celkem 36 závodníků.

Celkovým vítězem se stal Vladislav Razým ze Sport Clubu Plzeň v čase 5 min. a 5 s. Druhý, 8 s. za vítězem, skončil Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí, 15 s. za vítězem, doběhl David Lukáš z SK Atlantis Plzeň. V závodě žen zvítězila Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov v čase 6:26 před Teodorou Svejkovskou (6:42) a Barborou Šturmovou (6:43). Na celkovém osmém místě skončil třináctiletý Adam Horník. Zajímavostí ja také první závod bývalé české reprezentantky Lenky Ptáčkové po sedmi letech. K hezkému prožití sportovního dne na Krkavci přispělo i příjemné teplé počasí s teplotami okolo 27 °C a zajímavý doprovodný program.