v rámci Dětského dne v Kryrech

2. ročník

3. závod série ROZHLEDNY V POHYBU

Termín: 30. května 2020

Charakteristika závodu: Závodníci zdolají vrch se Schillerovu rozhlednou nacházející se ve městě Kryry třemi způsoby. Prvním závodem je kratší běh do vrchu o délce 1,25 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh svahu o délce 750 m intervalovým způsobem a na závěr výběh 127 schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -1 sekundy. Děti soutěží v bězích na okruhu pod rozhlednou.

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2019

V sobotu 1. 6. 2019 se v Kryrech konal první ročník běhu AGC Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovi rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 42 závodníků, 15 v hlavním závodě a 27 na dětských tratích.

V Kryrech se závodilo v distancích 1,25 km (závod s hromadným startem) - 750 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Filip Bulka z Kryr, Marie Dušovská z Mostu, Vítek Dibďák (AC Mariánské Lázně), Veronika Kolářová z Kryr, Ondřej Špiroch (SK Kopidlo), Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně), Kevin Baláž a Katrin Kančiová, oba z Kryr a Jiří Špiroch (SK Kopidlo). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Jiří Špiroch v čase 10:01 min, druhý Ondřej Špiroch v čase 10:38 min a třetí Roman Sladký (Pro Sport Activities) v čase 10:43 min. První ženou, která doběhla, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:09 min), druhou byla Eliška Dibďáková v čase 13:20 min a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 13:22 min).

Na závěr vydařeného dne v Kryrech uspořádalo město Kryry, se Sborem dobrovolných hasičů a dalšími místními organizacemi Dětský den se spoustou zábavy.