Kryry třikrát jinak 2022

 

logo rozhledny erb.jpg

20180408_140543.jpg


Charakteristika závodu: Závodníci zdolají vrch se Schillerovo rozhlednou, nacházející se ve městě Kryry, třemi způsoby. Prvním závodem je kratší běh do vrchu o délce 1,25 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh svahu o délce 750 m intervalovým způsobem a na závěr výběh 127 schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -1 sekundy. Děti soutěží v bězích na okruhu pod rozhlednou.

 

Kryry třikrát jinak 2021 v médiích:

video: https://www.youtube.com/watch?v=TcGEn7gncxc

Článek Kryrská rozhledna KRYRY 3 X JINAK.pdf


Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2021

            V sobotu 12. června se v Kryrech konal třetí ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 24 závodníků, 8 v hlavním závodě a 16 na dětských tratích.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Jan Štěřík (TJ Horal Stříbrná), Lucie Tromhenčuková (Ski Klub Bublava), Dan Karel Rubáš (Kryry), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Vojta Zeman a Lucie Brichcínová (oba AC Falcon Rokycany). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) v čase 9:33 min, druhý Jan Černý z Dehtár v čase 12:50 min a třetí Vlastimil Kubal ze Stodu v čase 14:55 min. První ženou, která doběhla v čase 10:53 min, byla Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro), druhou byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 10:55 min) a třetí Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, 13:48 min). Vítězný muž i žena vytvořili nové traťové rekordy. Speciální poděkování patří členům SDH Kryry, kteří vydatně pomohli s organizací.

            Závod v Kryrech byl letošním třetím závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Pokračovat bude dalšími závody v Tachově na Vysoké, v Mariánských Lázních na Hamelice, v Aši na Háji, v Plzni na Krkavci a v Praze na Petříně.

 

 Plakát KRY3J 2021.jpg

 

 

 

Video z 2. ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=G5XIJx2U6LA&feature=youtu.be

 Plakát 2020:

Plakát Kryry třikrát jinak 2020.jpg

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2020 

            V sobotu 30. května se v Kryrech konal druhý ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 44 závodníků, 23 v hlavním závodě a 21 na dětských tratích.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Petr Lavička a Tereza Dolejšová (oba z Kryr), Šimon Marišler (Kryry), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Václav Fencl, Natálie Dolejšová a Nela Dolejšová (všichni Kryry). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Pavel Totzauer z Plzně v čase 10:16,1 min, druhý Tomáš Kraus (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) v čase 10:45,3 min a třetí Jiří Hess z Podbořan v čase 10:45,9 min. První ženou, která doběhla, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:38,8 min), druhou byla Lucie Palíková z Plzně v čase 11:57,4 min a třetí Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně – 13:57,8 min).    

            Závod v Kryrech otevíral letošní seriál běhů Rozhledny v pohybu. Pokračovat bude dalšími závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci, v Praze na Petříně, na Vršíčku v Litohlavech a v Mariánských lázních na Hamelice.

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2019

           V sobotu 1. 6. 2019 se v Kryrech konal první ročník běhu AGC Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 42 závodníků, 15 v hlavním závodě a 27 na dětských tratích.

           V Kryrech se závodilo v distancích 1,25 km (závod s hromadným startem) - 750 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Filip Bulka z Kryr, Marie Dušovská z Mostu, Vítek Dibďák (AC Mariánské Lázně), Veronika Kolářová z Kryr, Ondřej Špiroch (SK Kopidlo), Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně), Kevin Baláž a Katrin Kančiová, oba z Kryr a Jiří Špiroch (SK Kopidlo). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Jiří Špiroch v čase 10:01 min, druhý Ondřej Špiroch v čase 10:38 min a třetí Roman Sladký (Pro Sport Activities) v čase 10:43 min. První ženou, která doběhla, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:09 min), druhou byla Eliška Dibďáková v čase 13:20 min a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 13:22 min).         

            Na závěr vydařeného dne v Kryrech uspořádalo město Kryry, se Sborem dobrovolných hasičů a dalšími místními organizacemi Dětský den se spoustou zábavy.Plakát:

Plakát KRY3J 19 - 2.jpgHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner akce

 logo znak Kryry.jpg

 

 

 

Sibelco Group Logo_Colour.jpg

 Kaolin Hlubany a.s.


UCB_Logo_Rakovnik_UCB_Expres_A3_V01.jpgToyota Dolák logo.jpg

Toyota Dolák

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

 VZP

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo