Kryry třikrát jinak 2023

 

 13. 5. 2023

logo rozhledny erb.jpg

20180408_140543.jpg


Charakteristika závodu: Závodníci zdolají vrch se Schillerovo rozhlednou, nacházející se ve městě Kryry, třemi způsoby. Prvním závodem je kratší běh do vrchu o délce 1,25 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh svahu o délce 750 m intervalovým způsobem a na závěr výběh 127 schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -1 sekundy. Děti soutěží v bězích na okruhu pod rozhlednou.

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2023    

            V sobotu 13. května se v Kryrech konal pátý ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Beata Koutná (FC Viktoria Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Johana Hajšmanová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Petr Krtička (AK Louny), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Dominik Toušek (ZŠ Kryry), Natálie Hradecká (Teplice), Matěj Smetana (AK Louny) a Barbora Pelánová (AK Louny). Děti také soutěžily v rámci Školního poháru.

V závodě mužů zvítězil v novém traťovém rekordu v čase 9:06,4 min Jan Hřích z AK Louny. Druhý Lukáš Hradecký z Teplic doběhl v čase 10:04,6 min a třetí Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) v čase 10:11,1 min. První ženou byla také v novém traťovém rekordu Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 10:46,5 min). Druhá skončila dcera vítězky – Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín – 11:49,9) a třetí Kristýna Brožová (Aktiv Sport Horšovský Týn – 12:39,4 min).

            Kromě traťových rekordů padl v letošním roce i účastnický rekord. Na start se postavilo celkem 87 běžců, z toho jich bylo 70 v dětských kategoriích. Ke zdaru akce přispěly i její partneři, kterými byly město Kryry, Unicredit bank Rakovník a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem. 

Opět jsme soutěžili s firmou Ihro, partnerem seriálu Rozhledny v pohybu. Přesnou odpověď na soutěžní otázku znali dva výherci – Lukáš Kopča a Jakub Spurný.

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2022

              V sobotu 11. června se v Kryrech konal čtvrtý ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 63 závodníků, 9 v hlavním závodě, 1 štafeta a 53 na dětských tratích.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Anna Procházková (TOM Ještěrky Jesenice), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Adéla Brichcínová (AC Falcon Rokycany), Ondřej Buchta (AC Falcon Rokycany), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Dominik Toušek (ZŠ Kryry), Veronika Kolářová (ZŠ Kryry), Vojtěch Kouřil (TOM Ještěrky Jesenice) a Lucie Kolářová (ZŠ Kryry). Děti také soutěžily v rámci Školního poháru. Zde vítězství zůstala doma, zvítězily MŠ Kryry a ZŠ Kryry.

Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Petr Soukup (Kovohutě Příbram) v čase 10:43,0 min, druhý Roman Sladký (AC Falcon Rokycany) v čase 11:43,9 min a třetí Vít Procházka (TOM Ještěrky Jesenice) v čase 12:16,7 min. První ženou, která doběhla v čase 11:04,9 min, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:04,9 min). Druhá skončila Kristýnka Brožová (Mílaři Domažlice – 13:57,7). Závod štafet vyhrály žákyně ze ZŠ Kryry.

            V letošním roce panovalo poměrně horké a slunečné počasí. K tomu, že se akce vydařila přispěly i partneři akce, kterými byly město Kryry, Unicredit bank Rakovník a VZP, která byla na akci přítomna se svým stanem. Zvláštní poděkování si zaslouží ředitelka MŠ Kryry Věra Melicharová za obětavost při propagaci akce.

Plakát KRY3J 2022.jpg

 

Kryry třikrát jinak 2021 v médiích:

video: https://www.youtube.com/watch?v=TcGEn7gncxc

Článek Kryrská rozhledna KRYRY 3 X JINAK.pdf


Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2021

            V sobotu 12. června se v Kryrech konal třetí ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 24 závodníků, 8 v hlavním závodě a 16 na dětských tratích.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Jan Štěřík (TJ Horal Stříbrná), Lucie Tromhenčuková (Ski Klub Bublava), Dan Karel Rubáš (Kryry), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Vojta Zeman a Lucie Brichcínová (oba AC Falcon Rokycany). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) v čase 9:33 min, druhý Jan Černý z Dehtár v čase 12:50 min a třetí Vlastimil Kubal ze Stodu v čase 14:55 min. První ženou, která doběhla v čase 10:53 min, byla Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro), druhou byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 10:55 min) a třetí Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, 13:48 min). Vítězný muž i žena vytvořili nové traťové rekordy. Speciální poděkování patří členům SDH Kryry, kteří vydatně pomohli s organizací.

            Závod v Kryrech byl letošním třetím závodem seriálu Rozhledny v pohybu. Pokračovat bude dalšími závody v Tachově na Vysoké, v Mariánských Lázních na Hamelice, v Aši na Háji, v Plzni na Krkavci a v Praze na Petříně.

 

 Plakát KRY3J 2021.jpg

 

 

 

Video z 2. ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=G5XIJx2U6LA&feature=youtu.be

 Plakát 2020:

Plakát Kryry třikrát jinak 2020.jpg

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2020 

            V sobotu 30. května se v Kryrech konal druhý ročník běhu Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 44 závodníků, 23 v hlavním závodě a 21 na dětských tratích.

            V Kryrech se závodilo v distancích 1,27 km (závod s hromadným startem) - 770 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Petr Lavička a Tereza Dolejšová (oba z Kryr), Šimon Marišler (Kryry), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Václav Fencl, Natálie Dolejšová a Nela Dolejšová (všichni Kryry). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Pavel Totzauer z Plzně v čase 10:16,1 min, druhý Tomáš Kraus (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) v čase 10:45,3 min a třetí Jiří Hess z Podbořan v čase 10:45,9 min. První ženou, která doběhla, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:38,8 min), druhou byla Lucie Palíková z Plzně v čase 11:57,4 min a třetí Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně – 13:57,8 min).    

            Závod v Kryrech otevíral letošní seriál běhů Rozhledny v pohybu. Pokračovat bude dalšími závody v Plzni na Chlumu a na Krkavci, v Praze na Petříně, na Vršíčku v Litohlavech a v Mariánských lázních na Hamelice.

 

Tisková zpráva - Kryry třikrát jinak 2019

           V sobotu 1. 6. 2019 se v Kryrech konal první ročník běhu AGC Kryry třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u krásné Schillerovy rozhledny. Na start se za teplého počasí postavilo 42 závodníků, 15 v hlavním závodě a 27 na dětských tratích.

           V Kryrech se závodilo v distancích 1,25 km (závod s hromadným startem) - 750 m (intervalový běh) – 127 schodů rozhledny. Děti soutěžily na okruhu ve městě pod rozhlednou. Dětské kategorie vyhráli Filip Bulka z Kryr, Marie Dušovská z Mostu, Vítek Dibďák (AC Mariánské Lázně), Veronika Kolářová z Kryr, Ondřej Špiroch (SK Kopidlo), Eliška Dibďáková (AC Mariánské Lázně), Kevin Baláž a Katrin Kančiová, oba z Kryr a Jiří Špiroch (SK Kopidlo). Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Jiří Špiroch v čase 10:01 min, druhý Ondřej Špiroch v čase 10:38 min a třetí Roman Sladký (Pro Sport Activities) v čase 10:43 min. První ženou, která doběhla, byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 11:09 min), druhou byla Eliška Dibďáková v čase 13:20 min a třetí Vendula Fronková (AC Domažlice – 13:22 min).         

            Na závěr vydařeného dne v Kryrech uspořádalo město Kryry, se Sborem dobrovolných hasičů a dalšími místními organizacemi Dětský den se spoustou zábavy.Plakát:

Plakát KRY3J 19 - 2.jpgHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner seriálu

2011 IHRO Logo 3D_8858x8858px.jpg

Ihro Transport&Logistik

 

Partner akce

 logo znak Kryry.jpg

 

AGC-Logo-BrandStatement_Center.jpg 

AGC Flat Glass Czech

 

UCB_Logo_Rakovnik_UCB_Expres_A3_V01.jpg

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

 VZP

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo