Městský běh Horažďovice

Silniční běh na 10 km historickým centrem města

10. ročník

sobota 14. června 2014

V sobotu 14. června 2014 se uskutečnil desátý ročník Městského běhu v Horažďovicích. U příležitosti kulatého jubilea dostal letošní ročník více slavnostní ráz. Záštitu nad akcí převzal starosta Horažďovic Mgr. Karel Zrůbek a v rámci závodů se na Mírovém náměstí odehrál doprovodný kulturní program, který obsahoval koncert kapely Exil a vystoupení tenečních souborů Hip Hop z Kašperských Hor. Všichni účastníci závodu dostali malý dárek v podobě pamětního hrníčku.

Vzdálenost 10 kilometrů, která je tvořena 7 okruhy v historickém centru Horažďovic, zdolalo v příznivém počasí s teplotami okolo 20°C, celkem 29 běžců. Dětských závodů na náměstí se zúčastnilo celkem 7 dětí.

Vítězem závodu se Jan Pernica, které zvítězil v čase 33:37 min. Za ním doběhli Roman Budil (Atletika Písek), Vlastimil Zwiefelhofer ml. z Tajanova, Jiří Jansa a Bohuslav Rodina (oba Atletika Písek) a Pavel Špaček z Plzně. Většinu závodu byl v čele Roman Budil ale 2 kola před cílem převzal vedení Jan Pernica a udržel jej až do cíle. O třetím místě se rozhodlo až na posledních 200 m, kdy syn bývalého českého reprezentanta Vlastimil Zwiefelhover mladší přespurtoval Jiřího Jansu.

Mezi ženami zvítězila Lenka Korcová z Nebílov v čase 45:44. Vítězi jednotlivých kategorií se v Horažďovicích stali: Jan Pernica, Roman Budil, Bohuslav Rodina, Ján Korytár a Lenka Korcová. Speciální ocenění obdržel nejstarší účastník - 71 letý František März ze Sokola Kout, který se jako jediný zúčastnil všech 10 ročníků.

Fotogalerie

P1050042.JPG P1050041.JPG P1050058.JPG P1050061.JPGHlavní menu


Partneři

Hlavní partner

Město Horažďovice

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

Partneři závodu

logo.jpg

Elektro Němec-Němcová

 

 

logo Kovaltos Horažďovice.jpg

Kovaltos

 

logo_cb_strakonice.png

Hyundai Fischer

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo