Modrý běh ProCit 2016

1. ročník

2. 4. 2016

 


 RUN_for_ProCit_LOGO_Krivky-01.png

 

Dětí s poruchou autistického spektra přibývá, narodí se s ní každé osmdesáté dítě. Narůstá tak i počet rodin, kterým tato neléčitelná porucha mění životy a někdy až brutálním způsobem zasahuje do vztahů, práce i ekonomické situace. Cílem sdružení ProCit je ulehčit situaci rodinám dětí s autismem, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a znovu je zapojit do většinové společnosti.

ProCit je registrovaný poskytovatel sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, pořádá speciální plavecké tréninky, lekce cvičení a canisterapie, nácviky sociálních dovedností, poskytuje pedagogickou diagnostiku i poradenství.

Dne 2. 4. každoročně nastává světový den porozumění autismu, v rámci projektu s pracovním názvem „Skřivánek v modrém“ se celé firma barví do modra. Zaměstnanci přijdou v modrém oblečení, firemní maily se zabarví na modro. Modro barvou dáváme najevo, koho podporujeme a komu pomáháme v těžké situaci.

V roce 2016, 2. 4. v den porozumění autismu, chceme založit tradici charitativních rodinných běhů s cílem získat, co největší finanční prostředky na podporu občanského sdružení ProCit. Chceme uspořádat zábavné, sportovní dopoledne, kde se pobaví celá rodina a koupí startovného nebo drobného dárku vyjádří svou podporu dětem s autismem.

Plakát:

Plakat_A2_final_1.jpg

 

Tisková zpráva z akce:

1. ročník charitativního Modrého běhu na podporu Světového dne porozumění autismu se uskutečnil v sobotu 2. dubna v plzeňském Borském parku v partnerství s jazykovou agenturou Skřivánek a Pro Sport Activities. Cílem akce bylo upozornit na problematiku autismu a podpořit přátele, rodiče a samotné děti trpící poruchami autistického spektra.

 

Modrý běh měl veliký úspěch, na tratě 2 a 5 km se zaregistrovalo 183 sportovců a zúčastnilo se více než 200 nadšených dospělých, děti a psi nepočítaje. Akci podpořili plzeňští házenkáři Talent M.A.T. Plzeň, kteří dětem věnovali milý dárek, odběhli s nimi 2 km a udělali autogramiádu. Zazpívala Vlaďka Bauerová a akcí provázel moderátor Stanislav Jurík. Vegetariánské bistro Satyr navařilo výbornou polévku, maminky a kamarádky napekly modré bábovky a muffiny. Spolek 28 daroval do aukce pro ProCit 3 dresy podepsané reprezentačními hráči fotbalu a hokeje. K vidění byly obrázky, které namalovaly děti s autismem, které putují již půl roku po Plzni v rámci benefiční putovní výstavy.

Celkem se podařilo vybrat asi 20 tisíc korun, které budou použity na sportovně relaxační víkendové pobyty pro rodiny s dětmi trpící PAS.

Kompletní tisková zpráva: Zde


Napsali o nás: http://www.plzenskyrozhled.cz/index.php/plzensky/252-prvnirocnik-behu-na-podporu-deti-s-autismem




Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Pořadatele akce

 

ProCit_logo_05V_A_vektory_03 [Převedený]-01.png

 

Logo_Skřivánek.jpg

 

 Partneři závodu

 

 Logo Decathlon.jpg

NC Decathlon Plzeň

 

 toitoi.jpg

 Toi Toi

 

 logo kartum_1.jpg

Kartum

 

bm_nerodrinks_logo_final_RGB_vertical_isodrinks_1.jpg

Nero Isodrinks

 

logo.jpg

Zdravotní asistenční služba Rescue

 

Logo Trampota.jpg

PT Servis

 

TOTEM RDC new color.png

Dobrovolnické centrum Totem

 

logo_EV.jpg

Euroverlag

 

logo_spolek28_1.jpg

 spolek 28

 

Satyr_logo2.jpg

Bistro Satyr

 

profitsport logo.jpg

Pro Fit Sport

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

 

Mediální partneři

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo