Petřín třikrát jinak 2021

2. ročník

3. 10. 2021

8. závod Rozhleden v pohybu 2021

logo rozhledny erb.jpg

Seriál běhů Rozhledny v pohybu bude mít své důstojné finále na největší a nejznámější české rozhledně. Poslední letošní závod seriálu uspořádáme v okolí Petřínské rozhledny! Můžete se těšit na zdolání jejích 299 schodů a na úžasný výhled na Prahu a její okolí.

Závodníci zdolají petřínský kopec třemi způsoby. Začínáme netradičně intervalovým výběhem 299 schodů Petřínské rozhledny, následuje běh do vrchu o délce 1,27 km s hromadným startem a na závěr výběh dlouhý 840 m po nezpevněné cestě a po schodech intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií na okruhu kolem Hladové zdi pod rozhlednou. A jako u všech ostatních závodů seriálu - novinka: závod štafet.Tisková zpráva - Petřín třikrát jinak 2020

            V neděli 14. června se u Petřínské rozhledny v Praze konal první ročník běhu Petřín třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u Petřínské rozhledny. Za vytrvalého silného deště se na start postavilo 21 statečných závodníků, 15 v hlavním závodě a 6 na dětských tratích.

            V rámci hlavního závodu běžci nejprve vyběhli 299 schodů Petřínské rozhledny, poté následoval běh s hromadným startem z Hellichovy ulice na 1270 m (118 m převýšení) a na závěr běh s intervalovým startem, opět z Hellichovy ulice, na 840 m (118 m převýšení). Děti soutěžily na okruhu u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm, Tereza Šturmová z Plzně, Petr Zelenka (Spartak Praha 4), Michal Zelenka z Prahy, Veronika Valuchová a Julie Valuchová z Prahy.   Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Štěpán Mach z Bohnic v čase 13:00 min, druhý Lukáš Frk (SK Kotlářka Praha) v čase 13:45 min a třetí Ondřej Novák z Prahy v čase 13:56 min. První ženou, která doběhla, byla Lucie Palíková z Plzně v čase 15:32 min, druhou byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 16:30 min) a třetí sedmiletá Terezka Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) v čase 18:38 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Lukáš Frk, Štěpán Mach, Ivan Minchev z Bulharska, Lucie Palíková a Barbora Šturmová.      

            Následující víkend bude seriál běhů Rozhledny v pohybu pokračovat posledními závody na Vršíčku v Litohlavech a v Mariánských Lázních na Hamelice.Plakát:

Plakát Petřín třikrát jinak 2020.jpg

 
Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner akce

PCT_gold.png

 Petřínská rozhledna

Praha1_Kompaktni-logo_CMYK1.jpg

 Městská část Praha 1

 

Toyota Dolák logo.jpg

Toyota Dolák

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP