Petřín třikrát jinak 2023

4. ročník

23. 4. 2023

2. závod Rozhleden v pohybu 2023


Seriál běhů Rozhledny v pohybu bude v roce 2022 začínat na největší a nejznámější české rozhledně. První závod roku 2022 uspořádáme v okolí Petřínské rozhledny! Můžete se těšit na zdolání jejích 299 schodů a na úžasný výhled na Prahu a její okolí.

Závodníci zdolají petřínský kopec třemi způsoby. Začínáme netradičně intervalovým výběhem 299 schodů Petřínské rozhledny, následuje běh do vrchu o délce 1,27 km s hromadným startem a na závěr výběh dlouhý 840 m po nezpevněné cestě a po schodech intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií na okruhu kolem Hladové zdi pod rozhlednou. A jako u všech ostatních závodů seriálu - novinka: závod štafet.


logo rozhledny erb.jpg rozhledna II.jpg

 

Tisková zpráva - Petřín třikrát jinak 2022

         Poslední dubnovou neděli se v Praze na Petříně uskutečnil první závod letošního ročníku běžeckého seriálu Rozhledny v pohybu. Závodu se zúčastnilo celkem 32 běžců (21 dospělých a 11 dětí). Mnoho dalších ale odradila nepříznivá předpověď počasí. Ta se vyplnila částečně - závod dospělých se stačil odehrát bez deště, ale následně po dobu vyhlášení výsledků i dětských běhů již vytrvale pršelo.

          Na prvních dvou místech závodu dospělých se umístili zahraniční běžci. Zvítězil Daniele Ciocci z Itálie v čase 11:45,1 min před Dávidem Obertem ze Slovenska. Ten doběh v čase 12:23,6 a zopakoval loňské druhé místo. Třetí skončil Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro v čase 12:25,3. První ženou v cíli byla Zuzana Krchová v čase 14:34,0, druhou Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 15:00,0 a třetí Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu v čase 15:36,9. Vítězi dětských kategorií se stali Petr Šturm, Adéla Zábranská, Martin Milner, Alžběta Jandečková, Kryštof Jandečka, Tereza Šturmová a Viola Kindlová.

Plakát:

Plakát P3J 2022.jpg

 

Tisková zpráva - Petřín třikrát jinak 2021

           V neděli 3. října se u Petřínské rozhledny v Praze konal druhý ročník běhu Petřín třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u Petřínské rozhledny. Za příjemného slunečného počasí se na start postavilo 33 závodníků, 19 v hlavním závodě a 14 na dětských tratích.

            V rámci hlavního závodu běžci nejprve vyběhli 299 schodů Petřínské rozhledny, poté následoval běh s hromadným startem z Hellichovy ulice na 1270 m (118 m převýšení) a na závěr běh s intervalovým startem, opět z Hellichovy ulice, na 840 m (118 m převýšení). Děti soutěžily na okruhu u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Gréta Jiříčková z Petřin, Filip Sýkora, Stella Kindlová (oba AC Falcon Rokycany), Tadeáš Beneš z Prahy 4 a Viola Kindlová (AC Falcon Rokycany).

            Vítězství v obou kategoriích hlavního závodu putovalo na Slovensko. Mezi muži zvítězil Petre Žáčik z SMTA Nitra v čase 10:52,0 min, druhý skončil Dávid Obert z Liptovského Mikuláše v čase 11:50,5 min a třetí Ondřej Novák z Prahy v čase 12:12,8 min. Mezi ženami zvítězila Lýdia Drahovská z 3NT Bratislava v čase 14:23,3 min, druhá byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 14:58,3 min) a třetí Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 15:25,8 min. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se Peter Žáčik, Roman Sladký (AC Falcon Rokycany), Vlastimil Kubal ze Stodu, Lýdia Drahovská a Barbora Šturmová.        

            Na Petříně též proběhlo vyhlášení výsledků celého osmidílného seriálu Rozhledny v pohybu a byly zde předány ceny nejlepším běžcům v každé kategorii. Na pořádání akce se podílela i Městská část Praha 1, akce se konala pod záštitou jejího místostarosty Petra Burgra.


Plakát:

Plakat P3J 2021.jpg


Tisková zpráva - Petřín třikrát jinak 2020

            V neděli 14. června se u Petřínské rozhledny v Praze konal první ročník běhu Petřín třikrát jinak.  Tento závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u Petřínské rozhledny. Za vytrvalého silného deště se na start postavilo 21 statečných závodníků, 15 v hlavním závodě a 6 na dětských tratích.

            V rámci hlavního závodu běžci nejprve vyběhli 299 schodů Petřínské rozhledny, poté následoval běh s hromadným startem z Hellichovy ulice na 1270 m (118 m převýšení) a na závěr běh s intervalovým startem, opět z Hellichovy ulice, na 840 m (118 m převýšení). Děti soutěžily na okruhu u rozhledny. Dětské kategorie vyhráli Petr Šturm, Tereza Šturmová z Plzně, Petr Zelenka (Spartak Praha 4), Michal Zelenka z Prahy, Veronika Valuchová a Julie Valuchová z Prahy.   Nejlepšími běžci v závodě mužů byli první Štěpán Mach z Bohnic v čase 13:00 min, druhý Lukáš Frk (SK Kotlářka Praha) v čase 13:45 min a třetí Ondřej Novák z Prahy v čase 13:56 min. První ženou, která doběhla, byla Lucie Palíková z Plzně v čase 15:32 min, druhou byla Barbora Šturmová (Forrest Gump Team – 16:30 min) a třetí sedmiletá Terezka Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) v čase 18:38 min. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Lukáš Frk, Štěpán Mach, Ivan Minchev z Bulharska, Lucie Palíková a Barbora Šturmová.      

            Následující víkend bude seriál běhů Rozhledny v pohybu pokračovat posledními závody na Vršíčku v Litohlavech a v Mariánských Lázních na Hamelice.Plakát:

Plakát Petřín třikrát jinak 2020.jpg

 
Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Partner akce

 

pct_2line.png

 Petřínská rozhledna

Praha1_Kompaktni-logo_CMYK1.jpg

 Městská část Praha 1

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP