součást Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje

10. ročník

neděle 10. září 2017

Plakát:

V neděli 10. září se v Plzni na Roudné uskutečnil 10. ročník Plzeňského kardioběhu. Celkem 237 běžců všech věkových kategorií doběhlo do cíle na 4 různých tratích. Mnoho dalších, již přihlášených běžců, bohužel odradilo deštivé počasí, které nad Plzní panovalo od předešlého večera.

Děti běžely na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Jahn (AC Domažlice), Adéla Burlová (ŠAK Přeštice), Tomáš Nový (TJ Sokolo Plzeň-Petřín),  Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), David Bíman (AK Škoda Plzeň), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň), Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň), Nikola Vimmerová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Jakub Karlach (AC Domažlice) a Kateřina Křenková (ŠAK Přeštice). V dětských a mládežnických kategoriích byl Plzeňský kardioběh součástí Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje.

V závodě příchozích na 1,8 km zvítězili Miroslav Duda (Prazdroj Plzeň) a Jana Baxová z Plzně. V hlavním závodě se o vítězi rozhodovalo až ve finiši, kde zvítězil Pavel Burt (Sport Club Plzeň) o 3 sekundy před Richardem Šimurdou (USK CS Plzeň). Na třetím místě doběhl Vladislav Razým (Sport Club Plzeň). Převahu lyžařů ze Sport Clubu Plzeň potvrdily i dvě nejlepší ženy. Zvítězila Kateřina Beroušková před svoji sestrou Barborou Berouškovou. Na třetím místě závod dokončila Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu.

Vítězi jednotlivých kategorii se stali Pavel Burt, Richard Šimurda, Jiří Procházka (TTK Slávia VŠ Plzeň), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Václav Šůcha (SV Stříbro), Kateřina Beroušková, Barbora Divišová (FN Plzeň-Bory), Šárka Vančurová (BKV Holýšov), Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

I přes dešťové přeháňky panovala na Roudné bezvadná atmosféra. Běžci si užívali koncertu skupiny Odyssea a byl pro ně připraven tradičně bohatý raut. Mezi běžci hlavního závodu byl i čestný host akce - primář klatovské nemocnice a aktivní člen TOP 09 Richard Pikner.

Plzeňský kardioběh na internetu:

Plzeňský kardioběh 2016

V neděli 11. září se v Plzni na Roudné uskutečnil 9. ročník Plzeňského kardioběhu. Celkem 255 běžců všech věkových kategorií doběhlo do cíle na 4 různých tratích. Děti běžely na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Damian Zeleník (ŠAK Přeštice), Sofie Hettlerová (Slávia Plzeň), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), Jiří Rejzek (AC Falcon Rokycany), Barbora Míková (Loko Beroun), Jan Pergler (ŠAK Přeštice), Kateřina Burianová (ŠAK Přeštice), Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň), Magda Vokáčová (AC Falcon Rokycany), Lukáš Krýsl (Atletika Klatovy) a Zuzana Laštovková (AC Falcon Rokycany). V dětských a mládežnických kategoriích byl Plzeňský kardioběh součástí Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje. V závodě příchozích na 1,8 km zvítězili David Šindler (AK Škoda Plzeň) a Anna Nosilová (BKV Holýšov). V hlavním závodě dlouho nebylo rozhodnuto o celkovém vítězi. Ještě 500 m před cílem byl v čele Jakub Rádl z Karlových Varů. Prvenství nakonec neudržel a skončil až na třetím místě. Před něj se dostali druhý Martin Černý (AC Trial Plzeň) a vítězný Jiří Bouchal (oba ve stejném čase 21:31 min). Mezi ženami zvítězila s přehledem česká reprezentantka Pavla Zahálková (AK Škoda Plzeň/ Salomon team). Na druhém a třetím místě skončily týmové kolegyně Teodora Svejkovská a Barbora Šturmová (Forest Gump team). Vítězi jednotlivých kategorii se stali Jiří Bouchal, Jiří Trávníček (SV Stříbro), Zdeněk Fiala (SK Eva), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Václav Šůcha (SV Stříbro), Pavla Zahálková, Šárka Vančurová (BKV Holýšov), Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany), Jindra Zahálková (KB Chlumčany). Během horkého dne zahrála legendární kapela Garage and Tony Ducháček band, pro běžce byl připraven tradičně bohatý raut a pro děti skákací hrad. Hlavní závod odstartoval a zároveň i běžel kandidát TOP 09 na hejtmana Plzeňského kraje a primář klatovské nemocnice doktor Richard Pikner.

Plzeňský kardioběh 2015

V neděli 13. září se v Plzni na Roudné uskutečnil 8. ročník Plzeňského kardioběhu. Zúčastnilo se jej rekordních 286 běžců všech věkových kategorií. Děti soutěžily na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Tomáš Nový (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Adina Provalilová (TJ Sokol Kout na Šumavě), David Pášil (Atletika Klatovy), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Ondřej Hůrka (Mílaři Domažlice), Lenka Kučerová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň), Kateřina Burianová (ŠAK Přeštice), Jakub Karlach (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Alexandra Planetová (AC Rokycany), Vojtěch Vychopeň (AC Domažlice) a Lucie Hřebíková (TJ Sokol Plzeň-Petřín). V dětských a mládežnických kategoriích byl Plzeňský kardioběh součástí Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje.

V závodě příchozích na 1,8 km zvítězili Václav Jírů (AK Škoda Plzeň) a Zuzana Kadlecová. Plzeňský kardioběh je specifický tím, že vyhodnocuje nejlepší běžce - zdravotníky. V této kategorii byli nejlepší Martin Černý (AC Trial Plzeň) a Kristýna Junková.

Startovní pole hlavního závodu na 5,8 km bylo velmi kvalitní. Byli v něm téměř všichni medailisté z předchozích ročníků a tak se očekával velký boj o vítězství. Nakonec vyhrál nejmladší z favoritů - devatenáctiletý Josef Šimsa z AC Falcon Rokycany. Druhý skončil Tomáš Eisner a o 2 sekundy za ním doběhl Tomáš Bystřický (Salomon Suunto). Nejrychlejší ženou na této trati byla Kristýna Junková, která však byla klasifikována mezi zdravotníky a tak se vítězkou závodu stala Vendula Fronková z AC Domažlice. Na dalších místech skončily Šárka Vančurová a Jana Brantlová. Ve svých věkových kategoriích zvítězili Josef Šimsa, Jiří Trávníček (SV Stříbro), Jiří Procházka (TTK Slávia VŠ Plzeň), Vladimír Černý z pražských Střešovic, Otakar Kučera z Přeštic, Vendula Fronková, Šárka Vančurová a Veronika Poláková (Postřelmov).

Během programu zahrála kapela Švihadlo a pro běžce byl připraven tradičně bohatý raut.

KARDIOLOGIE V SADECH s.r.o.

Pro všechny aktivní sportovce je důležité, aby byli zdraví, aby jejich organismus vydržel pracovat při vyšší zátěži v tréningu i závodě. Pokud budete chtít podstoupit vyšetření Vašeho zdravotního stavu, navštivte Kardiologii V sadech, kde Vám Doc. MUDr. Kateřina Linhartová, PhD. provede odborné vyšetření Vašeho srdce.