Plzeňský půlmaraton

logoPP13_1.jpg

memoriál Onči Krásného

Mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů a juniorek v půlmaratonu

The passion for running

9. ročník

Sobota 8. října 2016

 

ČEZ Plzeňský půlmaraton - 21,0975 km

Shape Firemní štafety - 3 x 7 km

Městský běh Plzní - 7 km

Gühring Rodinný běh - 1,2 km


Více informací

 

Pořadatele ČEZ Plzeňského půlmaratonu se omlouvají za chybu jednoho z nich, díky níž byli běžci zavedeni v jednom úseku na chybnou trať. Byli tak vystaveni nebezpečí střetu s vozy tramwaje. Zároveň došlo k prodloužení délky závodu.

 

 

Tisková zpráva z ČEZ Plzeňského půlmaratonu 2016

 

V sobotu 8. října se v centru Plzně uskutečnil 9. ročník ČEZ Plzeňského půlmaratonu. Na náměstí Republiky se sešlo více jak šest a půl stovek příznivců běhu, kteří poměřili své schopnosti s trasou 21,1 km (půlmaratón – 380 běžců na startu), 7 km (59 jednotlivců a 177 běžců Shape firemních štafet ) a 1 km (40 účastníků Gühring Rodinného běhu). Další běžce pravděpodobně odradilo studené a deštivé počasí. 69 registrovaných běžců nepřišlo a nevyzvedli se svá startovní čísla.

Závodníci půlmaratonu běželi 3 sedmikilometrové okruhy z náměstí Reupbliky, přes přilehlé sady, dále absolvovali okruh kolem Doosan areny a vraceli se zpět na náměstí Republiky. Celkovým vítězem 9. ročníku ČEZ Plzeňského půlmaratonu se stal keňský běžec Joel Maina Mwangi. Druhý doběhl se ztátou 22 sekund Oleksander Matviyuchuk a třetí skončil další keňský běžec Wilson Wambugu Kamau. Na trati se rozpoutala bitva mezi keňskými běžci ze stáje Zsolta Benedeka a družinou ukrajinských běžců ze slovenského oddílu JM Demolex Bardejov. Sekundoval jim pouze španělský vytrvalec Jorge Rodriguez Beneitez, který skončil čtvrtý. První dva okruhy běželi v čele společně Mwangi s Matviychukem. Až zrychlením v závěrečném okruhu rozhodl o svém vítězství maličký keňský běžec. Vítězně ze soubojů běžeckých stájí tak vyšli běžci Benedek Teamu, kteří obsadili první a třetí místo mezi muži a prvá dvě místa mezi ženami. Běžci JM Demolexu Bardejov doběhli na druhém, pátém a sedmém místě. Nejlepším českým běžcem byl stejně jako vloni plzeňský Tomáš Eisner, který doběhl na celkovém šestém místě.

Mezi ženami zvítězila keňská běžkyně Teresa Flavious Kwamboka. Dvě minuty za ní doběhla tradiční účastnice půlmaratonu v Plzni, maďarka Zita Kácser. Na třetím a čtvrtém místě skončily plzeňské závodice Petra Šmákalová a Teodora Svejkovská. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Ivo Martinovský, Joel Maina Mwangi, Viktor Starodubcev, Antonín Pospíšil, Karel Fait, Otakar Kučera, Michaela Soukupová (ta obhájila své loňské vítězství), Teresa Flavious Kwamboka, Petra Šmákalová, Dana Jiřičná (také obhájila loňské vítězství) a Jindra Zahálková.

V Městském běhu na 7 km, který se letos uskutečnil poprvé, zvítězil s velkým náskokem dvou a půl minuty Daniel Kraus (Medi Profin Plzeň) před Jaroslavem Žďárským (Rozběháme Česko) a Dmytro Ivanyshem z Ukrajiny (JM Demolex Bardejov). V kategorii žen vyhrála Dominika Trefná před Yvetou Ježkovou (Fitness Galerie Slovany) a Václavou Salzmanovou (Koloseum).

Populárního běhu Shape firemních štafet se zúčastnilo 59 štafet. Letos byla nejrychlejší štafeta pojmenovaná Meteoři ve složení Pavel Hrabě, Lukáš Pfeifer a Jan Paluch. Druhá skončila štafeta ZF Engineering Plzeň a třetí Magistrát města Plzně.

 

 

Tisková zpráva z ČEZ Plzeňského půlmaratonu 2015

 

    V sobotu 10. října se v centru Plzně uskutečnil 8. ročník ČEZ Plzeňského půlmaratonu. Na náměstí Republiky se sešlo více jak sedm a půl stovek příznivců běhu, kteří poměřili své schopnosti s trasou 21,1 km (půlmaratón – 507 běžců na startu), 7 km (180 běžců Decathlon firemních štafet ) a 1,2 km (70 účastníků Rodinného běhu VZP). Další běžce pravděpodobně odradilo studené a větrné počasí. 101 registrovaných běžců nepřišlo a nevyzvedli se svá startovní čísla.
    Organizátoři připravili pro běžce novou, atraktivní trať. Závodníci půlmaratonu běželi 3 sedmikilometrové  okruhy z náměstí Reupbliky, přes přilehlé sady, dále absolvovali okruh kolem Doosan areny a vraceli se zpět na náměstí Republiky.  Celkovým vítězem 8. ročníku ČEZ Plzeňského půlmaratonu se v rychlém čase 1:05:31 stal keňský běžec Henry Kemboi. Druhý doběhl se ztátou více jak tři minuty jeho krajan James Emuria. Nejlepším českým běžcem byl plzeňský Tomáš Eisner, který doběhl na celkovém třetím místě v čase 1:12:58. Mezi ženami zvítězila v čase 1:19:39 etiopská běžkyně Emishaw Niguse Senbeta. Čytři minuty za ní doběhla rumunka Daniela Elena Cirlan, účastnice olympijského závodu v chůzi v Aténách. Na třetím a čtvrtém místě skončily plzeňské závodice Petra Šmákalová a Eva Potůčková.  Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Vojtěch Vychopeň, Henry Kemboi, Nobuyuki Yamaguchi, Ladislav Burda, Milan Lukačišin, Antonín Hornák, Michaela Soukupová, Emishaw Niguse Senbeta, Daniela Elena Cirlan, Dana Jiřičná a Alena Borecká.
    Zároveň s běžci půlmaratonu vyrazili na trať i první členové závodu Decathlon firemních štafet. Třetí ročník závodu měl opět stejného vítěze jako v předchozích letech. Stala se jím štafeta Wikov MGI A1 v nejrychlejším historickém čase 1:19:34. Za vítěznou štavetu běžěli Pavel Kocourek, Jaroslav Mazač a Jan Friede. Na dalších místech se umístili štafety ZF Engineering Plzeň a Wikov MGI A3. Zajímavostí je, že všechny 4 štafety firmy Wikov MGI skončily mezi prvními 6 štafetami. Tato forma týmového soupeření nabývá na stále větší popularitě. Stanovená kapacita 60 štafet byla předčasně vyčerpána a organizátoři museli zájemce o účast odmítat.
    Během závodu mohli běžci pomocí mobilní aplikace EPP získávat peníze, které Nadace ČEZ věnuje na pomoc malému Jirkovi z junáckého oddílu Lípa Kynšperk, který trpí leukémií.  Přestože panovalo chladné počasí s teplotami okolo 10° C, běžcům to náladu nezkazilo. Pochvalovali si především zajímavou trať a podporu diváků podél trati.

 

Tisková zpráva z ČEZ Plzeňského půlmaratonu 2014      

               

                 V sobotu 4. října se v Plzni na Borských Polích uskutečnil 7. ročník ČEZ Plzeňského půlmaratonu. V areálu Západočeské univerzity se sešlo 725 příznivců běhu a koloběhu, kteří poměřili své schopnosti s trasou 21,1 km (půlmaratón – 471 běžců na startu), 14 km (KoloběhRAN – 91 koloběžců), 7 km (114 běžců Firemních štafet Plzeňské teplárenské) a 1,7 km (49 účastníků Rodinného běhu VZP).

                Organizátoři připravili pro běžce novou, rychlou trať na Borských Polích. Ta společně s kvalitní mezinárodní konkurencí a příjemným počasím měla pozitivní vliv na vytvoření nejrychlejší času historie Plzeňskému půlmaratonu. Stávající rekord z loňského roku překonali dva nejlepší běžci o 40 sekund. Celkovým vítězem 7. ročníku ČEZ Plzeňského půlmaratonu se ve skvělém čase 1:04:25 stal keňský běžec Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Ten tak během dvou týdnů získal druhé cenné vítězství v České republice, když minulý víkend zvítězil v Běchovicích. Ve stejném čase jako vítěz doběhl i druhý keňský běžec Abel Kibet Rop. Do poloviny závodu se s nejlepší trojicí držel i Silas Kiprono  Too, který nakonec doběhl třetí. Nejlepším českým běžce byl plzeňský Tomáš Eisner, který doběhl na celkovém sedmém místě v čase 1:13:53. Mezi ženami zvítězila v čase 1:21:57 maďarská běžkyně Tünde Szabo. Za 16 sekund za ní doběhla její maďarská kolegyně Ida Kovacs, účastnice olympijského marathonu v Aténách. Na třetím místě skončila Svatoslava Kacířová z Loko Trutnov. Plzeňská triatlonistka Eva Potůčková Nováková doběhla na čtvrtém místě. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Václav Jírů, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, David Pecina, Vladimír Vacarda, Karel Fait, Veronika Průchová, Tünde Szabo, Ida Kovacs a Jana Zárubová.

                Zároveň s běžci půlmaratonu vyrazili na trať i první členové závodu Firemních štafet Plzeňské teplárenské. V dobrém čase 1:22:33 zvítězila štafeta Wikov MGI ve složení Vlastimil Kráčmar, Martin Šupich a Jaroslav Mazač. Na dalších místech se umístili štafety O+K+R a Stop PPP o.s. Oceněni byli i tři nejlepší běžci Rodinného běhu VZP. Byli jimi Simon Deutsch, Jan Prášek a Štěpán Kováčik.

                V rámci doprovodného programu bylo pro závodníky i pro diváky připravené Oranžové kolo, charitativní projekt Nadace ČEZ. Každý, kdo chtěl podpořit dva vybrané projekty od Nadace sportující mládeže a od atletického oddílu Mílaři Domažlice, mohl šlapat na stacionárním kole po dobu jedné minuty. Ušlapaná vzdálenost se přepočetla na peníze, které Nadace ČEZ věnuje vybraným organizacím. Lidé tak vyšlapali celkem 103 093 korun.  Do sedla Oranžového kola usedla také mistryně světa Mirka Knapková a hokejisté HC Škody Plzeň – Ryan Hollweg, Michal Dvořák a Jakub Jeřábek. V průběhu akce také nadace předala šest horských kol pro děti z Dětského domova ve Staňkově jeho ředitelce.

Fotogalerie 2014

PPM14JK0150.jpgPPM14JK0188.jpgPPM14JK0322.jpgHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Titulární partner ČEZ Plzeňského půlmaratonu

dc2b43c6-b97f-45c7-965b-e395d4018637.0331211905.jpg

 
Titulární partner Shape firemních štafet

 

Shape logo.jpg

Shape Corp. Czech Republic

 

 Titulární partner Gühring rodinného běhu

 

 Gühring_žlutý podklad.jpg

 

Partneři závodu ČEZ Plzeňského půlmaratonu

logo_Plzen_sportovni_1.jpg 

Město Plzeň

logo_nadace_cernobile.jpg

Nadace 700 let města Plzně

 

logo Plzeňský kraj.gif

Plzeňský kraj

 

 Hotel a Wellness PANORAMA white v paveze velke.jpg

Hotel Panorama

 

11daikin_n11_1.jpg

Daikin

 

umo1-pantone.jpg

Plzeň 3

 

 

Sony DADC.jpg

Sony DADC

 

AVALONFITNESS LOGO_1.jpg

Avalon Fitness

bm_nerodrinks_logo_final_RGB_vertical_isodrinks_1.jpg

Nero Isodrinks

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

 
Techničtí partneři
 toitoi.jpg
TOI TOI, sanitární systémy, s r.o.

 

SR logo new.png

Save Road

 

 

Logo Decathlon.jpg

NC Decathlon Plzeň

 

logo kartum_1.jpg

Kartum s.r.o.

 

Billa.jpg

Billa

 

milt2.jpg

Květiny MILT

 

 

Logo Trampota.jpg

Pavel Trampota - PT Servis

Logo-ELEVEN-hlavni-page-001.jpg

Eleven

 

 logo_mf.png
Kniha.cz
ADP_logo_pur_4c.jpg
ADP
Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

 

Mediální partneři

CRo-Plzen-H-RGB_1.jpg

Český rozhlas Plzeň

 

svet_behu_trojuhelnik (1).png

 Svět běhu