P.S.A. eleven team

Krkonošská 70 MTB 2013

Trojice hobby cyklistů Tomáš Blahout, Pavel Pravda a Roman Sladký složila letos opět tým a přihlásila se již po čtvrté na start závodu tříčlenných MTB týmů Krkonošská sedmdesátka. Po předchozích společných účastech v letech 2003, 2004 a 2012 jsme letos startovali pod hlavičkou P.S.A. eleven teamu. Firma eleven přispěla k výbornému outfitu teamu výrobou cyklistických dresů.

DSCN3094.JPG        DSCN3096.JPG

A tak jsme 1. září stáli opět na startu v Jánských Lázních, plni očekávání, ale i strachu a respektu k náročné trati. Přestože od pátku hrozilo počasí deště, nebo přinejmenším dešťovými přeháňkami, nakonec v průběhu závodu nepršelo, ale bylo celkem chladno, okolo 12°C.

DSCN3103.JPG        DSCN3104.JPG

První desetikilometrové stoupání na Černou horu jsme zvládli celkem dobře, i když já jsem preferoval pomalejší tempo a chtěl ušetřit více sil do závěrečných částí závodu. První komplikace přišla na 11. kilometru, kdy mě do holeně píchla vosa. Zrovna mě, který jsem alergik na vosí jed. Naštěstí jsem léčený vakcínami, ale netušil jsem, jak se tělo zachová, jaká bude reakce. Následující cca 1 hodinu jsem prožil v očekávání, kdy začnu otékat, dusit se a jak budeme volat záchranku, nebo ještě lépe vrtulník. Musím pochválit můj organismus, že neměl čas se zabývat takovými malichernostmi jako vosí jed a tak naštěstí u mě žádná reakce nenastala.

Trasa K70.JPG        Výškový profil K70.JPG

Další kilometry jsme ukrajovali víceméně společně v dobrém tempu. Až přišel kritický 39. kilometr a defekt Tomáše. Díky tomu, že jsme použili Pagyho bombičky pro nafouknutí duše, ušetřili jsme nějaký čas a eliminovali nutnou ztrátu. Vzhledem k silným jarním dešťům chyběly na trati 2 můstky, které se musely celkem složitě obcházet po schodech okolo. Poté co jsme sjeli do nejnižšího místa v Černém dolu, začalo obávané stoupání, převážně terénem. Den před závodem jsme si je projeli v rámci tréninku, ale po 50 ujetých kilometrech v závodě je to o něčem jiném. Bohužel se stalo to, co i vloni a co jsem očekával. Po těžkých stoupáních mě začala bolet záda, a to asi ještě 15 km před cílem. Asi tak deset kilometrů jsem protrpěl a kluky trochu zbrzdil. Pak ještě zbývalo zdolat poslední náročný sjezd v terénu, kdy lesní cesta připomínala spíše koryto potoka a bylo nutné místy vést kolo.

Do cíle jsme tak dorazili v čase 4hod, 20 min, 25,9 sekund. Celkově jsme se umístili na 18 místě z 28 týmů mužů, kteří vyrazili na trať 70 km. V porovnání z loňským rokem jsme byli sice o téměř 12 minut pomalejší, ale pokud zohledníme defekt, obcházení chybějících můstků a vedení kola ve sjezdu, myslím, že tyto časy jsou srovnatelné.

Doufejme, že nám všem třem vydrží odhodlání a porveme se s tratí závodu i příští rok, a třeba se dostaneme i pod 4 hodiny.

DSCN3105.JPG

Výsledky Krkonošská 70 MTB 2013: http://www.sportchallenge.cz/cz/extra13/k70mtb/vysledkyHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku