Rozhledny v pohybu 2023

 

 

logo rozhledny erb.jpg

 

Rozhledny v pohybu 2023

9. ročník

 

 

Charakteristika seriálu

  • Seriál 7 různých závodů od 25. března do 4. června
  • Stejný formát všech závodů zahrnující 3 dílčí běhy – kratší běh do vrchu s hromadným startem, prudší výběh svahu v terénu intervalově a výběh schodů rozhledny (ke kapli v případě Vršíčku)
  • Celková klasifikace poháru dospělých i dětí
  • Dětské závody v okolí rozhleden (kaple v případě Vršíčku)
  • Závody štafet

Kalendář závodů

25. 03. Vršíček třikrát jinak Litohlavy u Rokycan
23. 04. Petřín třikrát jinak Praha
13. 05. Kryry třikrát jinak Kryry
27. 05. Chlum třikrát jinak Plzeň
28. 05. Krkavec třikrát jinak Plzeň
03. 06. Hamelika třikrát jinak Mariánské Lázně
04. 06. Vysoká třikrát jinak Tachov

 

Program pro celé rodiny

  • Ideální možnost spojení sportování s rodinným výletem
  • Poznávání rozhleden
  • Program pro děti -skákací hrad, aj.

RP Terezka Šturmová.jpg

Obrázek od Terezky Šturmové

 

 

Soutěžíme s Ihrem:

Společně s firmou Ihro s.r.o., partnerem seriálu Rozhledny v pohybu jsme připravili různé soutěže o ceny darované naším partnerem. Na každé akce rozdáme všech účastníkům lístek s anketní otázkou týkající se činnosti společnosti Ihro s.r.o. Ten, kdo bude odpoví správně, nebo bude nejblíže správné odpovědi obdrží model kamionu v barvách Ihro.

Kamion Ihro.jpg

Správné odpovědi a výherci:

Vršíček třikrát jinak:

A. Jaké zvíře má Ihro ve znaku? - Slon

B. Kolik kamionů v současnosti vlastní firma Ihro? - 59

Vítězkou se stala Štěpánka Matějková, která správně odpověděla na první otázku a její tip 50 kamiónů byl nejblíže skutečnosti.

 

Petřín třikrát jinak:

Kolik europalet se maximálně vejde do jednoho návěsu kamionu? - 108

Vítězem se stal Evžen Ge, který odpověděl 112 europalet.

 

Kryry třikrát jinak:

Kolik kilometrů ujedou průměrně všechny kamiony Ihra během jednoho dne?

Správnou odpověď - 3000 km - trefili Lukáš Kopča a Jakub Spurný.

 

Chlum třikrát jinak:

Kolik tun nákladu převezou průměrně všechny kamiony IHRO během jednoho dne? - 885

Vítězkou se stala Natálie Malíková, která tipovala 805 tun.

 

Krkavec třikrát jinak:

Kolik je maximální váha nákladu v soupravě typu JUMBO? - 22 t

Správnou odpověď trefila Barbora Šturmová


Hamelika třikrát jinak:

Do které země, jako nejvzdálenější destinace jezdí kamiony Ihro? - Španělsko

Správnou odpověď trefil jako jediný Ondřej Buchta.


Vysoká třikrát jinak:

Která firma je největším zákazníkem společnosti Ihro? - Audi

Správnou odpověď netrefil nikdo. Cenu získala Tereza Šturmová, která byla nejblíže, protože tipnula Volkswagen, který je také německá automobilka a stejně jako Audi náleží do koncernu.


 

Pro děti budou připraveny netradiční soutěže (skákání v pytli, hod raketkou, hod míčkem do obruče,...) o ceny věnované firmou Ihro s.r.o.

 

Věkové kategorie:

Dětské závody


Nejmladší děti (kluci/ dívky) 2016 a mladší
Přípravka mladší (kluci/dívky) 2015/2014
přípravka starší (kluci/ dívky) 2013/2012
mladší žáci/ml.žákyně 2011/2010
starší žáci/st.žákyně 2009/2008

 

Kategorie dospělových:

Muži: MH, M40, M50, M60

Ženy: ŽH, Ž35, Ž45, Ž55

 

Štafety: 

Máte strach, že ještě nezvládnete běžet všechny tři běhy po sobě? Nevadí, domluvte se s dalšími 2 kamarády, vytvořte tým a přihlašte se do štafetového běhu. Štafetu tvoří 3 běžci, složení může být libovolné, nezávislé na věku ani pohlaví. Každý z běžců běží jeden závod (s hromadným startem x s intervalovým startem x schody rozhledny). Časy se následně sečtou a první tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -1 sekundy (stejně jako u závodu jednotlivců). Účastníci štafetového běhu startují společně s jednotlivci. Účastník štafety nemůže zároveň startovat v hlavním závodě.

Přihlášky na štafety posílejte e-mailem na adresu info@pro-sport.cz. V přihlášce uveďte: Název štafety, jméno a příjmení prvního běžce (běh s hromadným startem), jméno a příjmení druhého běžce (běh s intervalovým startem), jméno a příjmení třetího běžce (běh do schodů rozhledny).

 

Bodování do série Rozhledny v pohybu:

Boduje prvních 15 mužů a první 15 žen absolutního pořadí. Body se udělují od prvního do patnéctého místa v následujících počtech: 20 – 16 - 14 - 12 – 11 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1.

 

Prémie pro celkovou klasifikaci poháru:

Finanční:

Muži: 1. - 1.500,- Kč; 2. - 1.000,-; 3. - 750,-

Ženy: 1. - 1.500,- Kč; 2. - 1.000,-; 3. - 750,-

Věcné:

První tři v každé kategorii obdrží poháry.

Aby byl běžec oceněn je potřeba absolvovat alespoň 2 závody poháru.

Vyhlášení výsledků a předání cen celé série proběhne na posledním závodě - na Krkavci u Plzně.

 

Startovné:

Jednotlivé závody:

Dětské závody: 60,- Kč, na místě 80,- Kč

Hlavní závod: 100,- Kč, na místě 150,- Kč

Startovné na všech 7 závodů zaplacené předem:

Dětské závody: 370,- Kč

Hlavní závod: 620,- Kč


Soutěž o krále a královnu rozhleden 

seriál dětských závodů

Pravidla: Soutěží se ve dvou kategoriích: kluci a holky. Na každém závodě Rozhleden v pohybu získávají děti body za umístění ve své věkové kategorii. Boduje prvních deset dětí v každé kategorii za 12 – 10 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 bod. V případě, že v kategorii poběží jen 4 děti, body se krátí koeficientem 0,8 (80%), v případě 3 koeficientem 0,7 (70%), v případě 2 koeficientem 0,6 (60%) a v případě 1 koeficientem 0,5 (50%). Body se porovnávají ve srovnání se všemi kluky nebo dívkami napříč všemi věkovými kategoriemi. Na závěr tak bude určeno pořadí nejlepších kluků a nejlepších dívek. Aby byl závodník zařazen do celkového pořadí seriálu, musí absolvovat alespoň 2 závody.

Nejlepších 5 kluků a 5 dívek obdrží diplomy, nejlepší 3 kluci a 3 dívky obdrží poháry. Ceny budou předány na posledním závodě. 

Závody štafet

Chceme umožnit všem běžcům účast na "rozhlednách" a tak jsme hledali cestu, jaký závod bychom mohli nabídnout i běžcům, kteří pravidelně netrénují a z účasti v hlavním závodě mají trochu strach.  A přišli jsme na závod štafet, při kterém navíc zažijete napětí při fandění kolegům a týmovou sounáležitost. Závod štafet je určen široké veřejnosti, např. pro rodiny, firemní štafety, či jen kamarády. Štafety se běží na stejných tratích jako hlavní závod. Prvním je závod v běhu do vrchu s hromadným startem. Jeho délka bývá něco málo přes 1 km a trať je vedena po asfaltu. Po doběhu všech běžců se všichni odeberou na start druhého běhu, kterým je výběh kratšího kopce (300-800 m), který je v terénu a startuje se intervalově s odstupem 30 s podle startovních čísel. Cíl obou běhu je u rozhledny. Na závěr je výběh schodů rozhledny, také intervalově. Časy je všech tří běhů se sečtou a tím se určí konečné pořadí. V závodě štafet ale běží jeden závodník vždy jen 1 úsek. Složení štafety může být libovolné, nezáleží na věku ani na pohlaví. Dobré je do závodu zapojit celé rodiny, kdy např. dítě běží schody rozhledny (baví je to nejvíce) a rodiče se podělí o dva zbývající běhy. Závodníci reprezentující štafety vybíhají zároveň s účastníky hlavního závodu. 

  

Triko Rozhledny v pohybu

Návrh trika final.jpg

Pokud chcete koupit kvalitní funkční triko Rozhledny v pohybu v ceně 300,- Kč, klikněte zde.

 

Rozhledny v pohybu 2021

            V roce 2021 se populární běžecký seriál Rozhledny v pohybu rozrostl na 8 závodů. Jednotlivé akce se uskutečnily od května do října v okolí nejhezčích rozhleden v západní polovině Čech. Navštívili jsme postupně plzeňskou rozhlednu na Chlumu, schody u poutního kostela na Vršíčku u Rokycan, rozhledny v Kryrech, Tachově, Mariánských Lázních, Aši, na Krkavci u Plzně a na závěr Petřínskou rozhlednu v Praze. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

            Celého seriálu se zúčastnilo celkem 299 závodníků. Nejvíce běžců, 65, jich přišlo na závod Vršíček třikrát jinak.  Při závěrečném závodě v Praze na Petříně byli nejlepší závodníci odměněni poháry a finančními prémiemi.

            Pořadí v mužské kategorii bylo následující: 1. Lukáš Kopča (TJ Baník Stříbro) 143 bodů, 2. Jan Černý (Dehtáry) 85 bodů a 3. Vlastimil Kubal (Stod) 62 bodů. Mezi ženami bylo pořadí 1. Soňa Müllerová (TJ Baník Stříbro) 138 bodů, 2. Barbora Šturmová (Forrest Gump team) 124 bodů, 3. Vendula Fronková (AC Domažlice) 92 bodů.

            Již podruhé soutěžily o celkové pořadí také děti. Králem rozhleden 2021 se stal Petr Šturm (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) s 56,2 body před dvojicí z AC Falcon Rokycany Tomáš Minařík (24,0 body) a Vojta Zeman (21,0 bodů). Královnou rozhleden se stala Stella Kindlová z AC Falcon Rokycany s 67,2 body. Druhá skončila Terezka Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) s 57,2 body a třetí Kristýnka Brožová (Mílaři Domažlice) s 49,4 body.

            Poděkování za spolupráci na seriálu patří společnosti Toyota Dolák a regionálním pobočkám VZP, které byly přítomny na všech akcích. Pomáhaly tak k vytváření příjemné atmosféry typické pro seriál Rozhledny v pohybu. Všichni účastníci se těší na příští osmý ročník.

 

Rozhledny v pohybu 2017

V květnu a červnu 2017 proběhl 3. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu. Seriál obsahoval 4 závodů, které se uskutečnily v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách, konkrétně u Diany v Karlových Varech, u Hameliky v Mariánských Lázních a na Chlumu a Krkavci u Plzně. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 98 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Při závěrečném závodě na Krkavci byli nejlepší závodníci odměněni diplomy, poháry a věcnými cenami. Pořadí v mužské kategorii bylo následující: 1. David Lukáš z Plzně 68 bodů, 2. Robert Čepek (PSK Olymp Praha) 51 bodů, 3. Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň) 43 bodů. U žen bylo toto pořadí: 1. Barbora Šturmová (Forrest Gump team) 52 bodů, 2. Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň) 40 bodů, 3. Andrea Říhová (Forrest Gump team) 39 bodů.

Vítězi jednotlivých závodů se stali dvakrát David Lukáš (Hamelika a Chlum) a jedenkrát Radek Krummer (Diana) a Pavel Burt (Krkavec). Mezi ženami zvítězila dvakrát Barbora Beroušková (Chlum a Krkavec), dále jedenkrát Romana Lubinová (Diana) a Barbora Šturmová (Hamelika).


Rozhledny v pohybu 2015

V květnu a červnu 2015 proběhl 2. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu. Seriál obsahoval 5 závodů, které se uskutečnily v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně, Diana třikrát jinak v Karlových Varech a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 186 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Děti soutěžili v 10 věkových kategoriích a muži a ženy ve svých kategoriích. Při závěrečném závodě v Mariánských Lázních byli nejlepší závodníci odměněny diplomy, poháry a věcnými cenami. V kategorii mužů zvítezil Robert Čepek před Michalem Štefcem a Petrem Sokupem a mezi ženami vyhrála Vendula Fronková. V dětských kategoriích zvítězili Tomáš Nový, Jiří Černý, který po dramatickém souboji těsně porazil Martina Čepka, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice) a Nikola Nová.

Vítězi jednotlivých závodů se stali 2 x Robert Čepek (Háj a Hamelika), David Špindler (Chlum), Vladislav Razým (Krkavec) a Tomáš Řehořek (Diana). Mezi ženami bylo 5 různých vítězek. Jednotlivé závody vyhrály Barbora Lučanová (Háj), Patricia Procházková (Chlum), Pavla Zahálková (Krkavec), Petra Nováková (Diana) a Vendula Fronková (Hamelika).

Záměrem pořadatelů bylo připravit zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Protože se jedná o poměrně náročné běhy, nepočítá tento seriál s masovou účastí běžců. Přesto se dá říct, že vyplňuje okénko ve spektru nabídek běhů a je výborným intervalovým rychlostně-silovým tréninkem. I proto si již nyní našel skupinu příznivců, kteří pravidelně objížděli jednotlivé závody.


Rozhledny v pohybu 2014

V neděli 22. června skončil 1. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Seriál obsahoval 5 závodů, které se uskutečnily v rozmezí května a června v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Bohušův vrch třikrát jinak v Plané, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 175 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Děti soutěžili v 10 věkových kategoriích a muži a ženy ve svých kategoriích. Při závěrečném závodě v Mariánských Lázních byli nejlepší závodníci odměněny diplomy a poháry. Dětské kategorie vyhráli: Martin Čepek (Bono Praha), Dominika Poláková (Ašští Bajkeři), Tadeáš Cimický (Rapid Plzeň), Lucie Kašparová (VK Aš), Ladislav Čepička (Ski Klub Karlovy Vary), Magdalena Hrdličková (Flik-Flak Plzeň), Štěpán Hrdlička (HC Meteor Třemošná) a Sam Cimický (Slávia Š Plzeň).

Mezi muži zvítězil Robert Čepek (PSK Olymp Praha) s 84 body, před Petrem Soukupem (Kovohutě Příbram) s 65 body, Vladislavem Razýmem ze Sport Clubu Plzeň (60 b.), Matějem Konvalinou z Mostu (47 b.) a Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe (29 b.). Nejlepší ženou byla Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov, která získala 54 bodů. Druhá skončila Barbora Šturmová z Plzně (42 b.), třetí Ivana Sekyrová z AK Sokolov (40 b.), čtvrtá Světlana Ambrožová (Sport klub Chodová Planá) se 31 body a pátá Teodora Svejkovská se 26 body.

Vítězi jednotlivých závodů se stali David Špindler (Aš), Robert Čepek (Planá) a třikrát Vladislav Razým (Chlum, Krkavec, Hamelika). Ivana Sekyrová vyhrála dva závody (Aš, Chlum), Kateřina Beroušková též dva (Krkavec, Hamelika), jednou zvítězila Světlana Ambrožová.

Záměrem pořadatelů bylo připravit zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Součástí závodů byl moderovaný program, byly otevřeny stánky s občerstvením. Závodníci měli možnost opéci si buřty nebo využít tipu na výlet, který byl připraven pro každou lokalitu. Hlavní partner seriálu - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR připravila pro děti soutěže o drobné ceny, nabídla všem přítomným možnost změření si % tuků, % vody v těle, BMI i krevní tlak. Pro závodníky byla na stránkách seriálu připravena soutěž. Ti, co odpověděli správně na tři otázky, byli zařazení do slosování o ceny věnované ZPMVČR.

Protože se jedná o poměrně náročné běhy, nepočítá tento seriál s masovou účastí běžců. Přesto vyplňuje okénko ve spektru nabídek běhů a již nyní si našel skupinu příznivců, kteří pravidelně objížděli jednotlivé závody. Již dnes je jisté, že příští rok se uskuteční druhý ročník, který naváže na zkušenosti získané z letošního ročníku. Pořadatelé již nyní mají připraveno několik vylepšení. Doufáme tak, že jsme letošním prvním ročníkem jsme položili základní kámen k vytvoření tradice úspěšného seriálu.

 

2014-06-22 13.38.12.jpg2014-06-22 13.43.26.jpg

 

A.    Jaké zvíře má Ihro ve znaku? …………………………………………………………………….

Kolik kamionů v současnosti vlastní firma Ihro? Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Titulární partner série
Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

 

Partneři série

 2011 IHRO Logo 3D_8858x8858px.jpg

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo

 

Mediální partneři série