Rozhledny v pohybu

Rozhledny v pohybu 2015

2. ročník

Tisková zpráva: Rozhledny v pohybu 2015

V květnu a červnu 2015 proběhl 2. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu. Seriál obsahoval 5 závodů, které se uskutečnily v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně, Diana třikrát jinak v Karlových Varech a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 186 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Děti soutěžili v 10 věkových kategoriích a muži a ženy ve svých kategoriích. Při závěrečném závodě v Mariánských Lázních byli nejlepší závodníci odměněny diplomy, poháry a věcnými cenami. V kategorii mužů zvítezil Robert Čepek před Michalem Štefcem a Petrem Sokupem a mezi ženami vyhrála Vendula Fronková. V dětských kategoriích zvítězili Tomáš Nový, Jiří Černý, který po dramatickém souboji těsně porazil Martina Čepka, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice) a Nikola Nová.

Vítězi jednotlivých závodů se stali 2 x Robert Čepek (Háj a Hamelika), David Špindler (Chlum), Vladislav Razým (Krkavec) a Tomáš Řehořek (Diana). Mezi ženami bylo 5 různých vítězek. Jednotlivé závody vyhrály Barbora Lučanová (Háj), Patricia Procházková (Chlum), Pavla Zahálková (Krkavec), Petra Nováková (Diana) a Vendula Fronková (Hamelika).

Záměrem pořadatelů bylo připravit zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Protože se jedná o poměrně náročné běhy, nepočítá tento seriál s masovou účastí běžců. Přesto se dá říct, že vyplňuje okénko ve spektru nabídek běhů a je výborným intervalovým rychlostně-silovým tréninkem. I proto si již nyní našel skupinu příznivců, kteří pravidelně objížděli jednotlivé závody.

Charakteristika seriálu

• Seriál 5 různých závodů v květnu a červnu
  • Stejný formát všech závodů zahrnující 3 dílčí běhy – kratší běh do vrchu s hromadným startem, prudší výběh svahu v terénu intervalově a výběh schodů rozhledny

Bodování do série Rozhledny v pohybu:

Boduje prvních 15 mužů a první 15 žen absolutního pořadí. Body se udělují od prvního do patnéctého místa v následujících počtech: 20 – 16 - 14 - 12 – 11 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1. V dětských kategoriích boduje prvních 10 dětí v každé kategorii. Jsou oceněny body: 14 – 11 – 9 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1.

První tři běžci v každé kategorii budou oceněni poháry, prvních 5 běžců obdrží diplomy. Nejlepší běžci v kategorii dospělích dostanou poukázky na nákup zboží (bude později upřesněno).

Aby byl běžec oceněn je potřeba absolvovat alespoň 2 závody poháru.

Vyhlášení výsledků a předání cen celé série proběhne na posledním závodě v Mariánských Lázních 20. 6. 2015.

Triko Rozhledny v pohybu

Pokud chcete koupit kvalitní funkční triko Rozhledny v pohybu v ceně 380,- Kč, klikněte zde.

Rozhledny v pohybu 2014

V neděli 22. června skončil 1. ročník seriálu běhů Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Seriál obsahoval 5 závodů, které se uskutečnily v rozmezí května a června v okolí nejhezčích rozhleden v západních Čechách. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Bohušův vrch třikrát jinak v Plané, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Celého seriálu se zúčastnilo celkem 175 závodníků. Získávali tak body, které se jim započetly do celkové klasifikace seriálu. Děti soutěžili v 10 věkových kategoriích a muži a ženy ve svých kategoriích. Při závěrečném závodě v Mariánských Lázních byli nejlepší závodníci odměněny diplomy a poháry. Dětské kategorie vyhráli: Martin Čepek (Bono Praha), Dominika Poláková (Ašští Bajkeři), Tadeáš Cimický (Rapid Plzeň), Lucie Kašparová (VK Aš), Ladislav Čepička (Ski Klub Karlovy Vary), Magdalena Hrdličková (Flik-Flak Plzeň), Štěpán Hrdlička (HC Meteor Třemošná) a Sam Cimický (Slávia Š Plzeň).

Mezi muži zvítězil Robert Čepek (PSK Olymp Praha) s 84 body, před Petrem Soukupem (Kovohutě Příbram) s 65 body, Vladislavem Razýmem ze Sport Clubu Plzeň (60 b.), Matějem Konvalinou z Mostu (47 b.) a Michalem Štefcem z Velké Hleďsebe (29 b.). Nejlepší ženou byla Kateřina Beroušková z LK Tatran Chodov, která získala 54 bodů. Druhá skončila Barbora Šturmová z Plzně (42 b.), třetí Ivana Sekyrová z AK Sokolov (40 b.), čtvrtá Světlana Ambrožová (Sport klub Chodová Planá) se 31 body a pátá Teodora Svejkovská se 26 body.

Vítězi jednotlivých závodů se stali David Špindler (Aš), Robert Čepek (Planá) a třikrát Vladislav Razým (Chlum, Krkavec, Hamelika). Ivana Sekyrová vyhrála dva závody (Aš, Chlum), Kateřina Beroušková též dva (Krkavec, Hamelika), jednou zvítězila Světlana Ambrožová.

Záměrem pořadatelů bylo připravit zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Součástí závodů byl moderovaný program, byly otevřeny stánky s občerstvením. Závodníci měli možnost opéci si buřty nebo využít tipu na výlet, který byl připraven pro každou lokalitu. Hlavní partner seriálu - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR připravila pro děti soutěže o drobné ceny, nabídla všem přítomným možnost změření si % tuků, % vody v těle, BMI i krevní tlak. Pro závodníky byla na stránkách seriálu připravena soutěž. Ti, co odpověděli správně na tři otázky, byli zařazení do slosování o ceny věnované ZPMVČR.

Protože se jedná o poměrně náročné běhy, nepočítá tento seriál s masovou účastí běžců. Přesto vyplňuje okénko ve spektru nabídek běhů a již nyní si našel skupinu příznivců, kteří pravidelně objížděli jednotlivé závody. Již dnes je jisté, že příští rok se uskuteční druhý ročník, který naváže na zkušenosti získané z letošního ročníku. Pořadatelé již nyní mají připraveno několik vylepšení. Doufáme tak, že jsme letošním prvním ročníkem jsme položili základní kámen k vytvoření tradice úspěšného seriálu.