Tip na výlet

Okolí Chlumu je velmi krásné. Nachází se zde přírodní park Horní Berounka a naučná stezka Zábělá. Krásný, ale delší výlet lze uskutečnit po obou stranách řeky Berounky, kdy se dostanete na druhý břeh přes Dolanský most. Po obou březích vede úzká a klikatá stezka ve výšce na celkem strmém srázu. Cesta je však bezpečná - sám jsem zde chodil běhat. Celá trasa je však asi 20 km dlouhá.

Proto nabízíme k výletu okruh dlouhý 6,5 km. Z Chlumu vyjdete po zelené do Bukovce. Zde dvakrát podejdete trať, jdete po červené, vyškrábete se do kopce a půjdete po naučné stezce Zábělá na rozcestí Horní Zábělá - školka. Odtud se dáte po žluté. Poté co sejdete z kopce dolů, podejdete tunelem koleje, odbočíte ze žluté do leva na most a půjdete po zelené. Vyjdete kratší kopec a zde doporučuji se dát po cestě doprava a cca po 300 m dojdete na krásné vyhlídku na skále nad Berounkou. Vraťte se stejnou cestou na zelenou a podél kolejí pokračujte do Bukovce. Zde stejnou cestou zpět, ale jakmile podejdete pod železničním tunelem, dejte se hned doprava na asfaltovou cestu. Ta je neznačená a dojdete po ní k hájence, odkud startujeme intervalový výběh stráně. Odtud po trase závodu strmě nahoru a po červené dojdete do cíle k rozhledně.

Věřím, že tato trasa se Vám bude líbit a mohou ji zvládnout i děti v pohodovém tempu za dvě hodiny. Pokud si uděláte přestávky, např. na vyhlídce, bude Vám výlet trvat déle.

Mapka:

 Tip na výlet Chlum.jpgHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku