Tip na výlet

Okolí rozhledny na Krkavci láká ke kratším procházkám i delším výletům. Rozhledna na Krkavci je obklopena lesy a rybníky nacházejícími se severně od Plzně. Lze odtud dojít k soustavě boleveckých rybníků, která je rekreační oblastí pro plzeňáky.

My jsme připravili okruh dlouhý 9,5 km, který lze ujít za 2 hodiny. Převýšení okruhu je 253 m, ale většinu z toho tvoří výstup na Krkavec.

Od rozhledny se dejte po zelené, přejdete silnici na Ledce a po dalším cca 1,5 km se dostanete k silnici na Záluží. Odtud je to jen kousek ke Kolomazné peci, což je unikátní technická památka z poloviny 18. století (jediná svého druhu u nás). Kolomazná pec sloužila k výrobě dehtu - na principu pomalého vysoušení dřeva při teplotách 150° - 400°C a bez přístupu vzduchu.

Stále po zelené dojdete k rybníku "kameňák", kde se budete za teplého počasí moci vykoupat. Zelená Vás zavede k dalšímu rybníku "šídlovák" až na konečnou tramvaje na Košutce. Zde přejdete na červenou, která Vás stále lesem dovede zpět až k rozhledně na Krkavec.

Tip na výlet K3J.jpgHlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku