Podzimní závody Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje

Úvod > O nás > Aktuality > Výsledky běhu Hamelika třikrát jinak

Výsledky běhu Hamelika třikrát jinak

Datum konání:
23.6.2024

V neděli 23. 6. se uskutečnil jubilejní 10. ročník běhu Hamelika třikrát jinak. Na start se za teplého počasí postavilo celkem 38 závodníků, 11 v hlavním závodě a 27 dětí.

V Mariánských Lázních se závodilo na tradičních trasách - výběh "Panoramky" o délce 1,55 km - výběh sjezdovky "Slalomáku" o délce 310 m – výběh 100 schodů rozhledny Hamelika. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. Dětské kategorie vyhráli  Tomáš Cepník (TJ Tlučná), Zoe Hrabíková, Pavel Wendler (oba AC Falcon Rokycany), Beáta Koutná (FC Viktoria Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Mariana Cepníková (AK Škoda Plzeň), Radek Nolč (Nevid), Stella Kindlová, Matyáš Lokaj (oba AC Falcon Rokycany) a Kristýna Nolčová (Nevid).

V závodě mužů zvítězil Tomáš Kraus z AC Domažlice v čase 8:56,5 min, druhý doběhl Ondřej Meller z Plané v čase 9:34,0 min a třetí Petr Soukup z Kovohutí Příbram v čase 10:37,8 min. V závodě žen zvítězila Barbora Šturmová (Forrest Gump team) v čase 10:45,7 min před Johanou Machulkovou (TJ Baník Stříbro – 10:51,5 min) a před Stellou Kindlovou (AC Falcon Rokycany – 13:32,3 min).

Protože byl závod zároveň poslední zastávkou letošního seriálu Rozhledny v pohybu, předávaly se zde také ocenění nejlepším běžcům. Mezi muži bylo na prvních třech místech následující pořadí: 1. Petr Soukup (Kovohutě Příbram) 90 bodů, 2. Roman Sladký (AC Falcon Rokycany 56 bodů a 3. Tomáš Kraus (AC Domažlice) 40 bodů. V kategorii žen bylo pořadí následující: 1. Vendula Fronková (AC Domažlice) 63 bodů, 2. Barbora Šturmová (Forrest Gump Team) 50 bodů a 3. Stella Kindlová (AC Falcon Rokycany) 46 bodů. V dětských kategoriích zvítězili Pavel Wendler a Viola Kindlová, oba z AC Falcon Rokycany.

Akce proběhla v příjemné atmosféře a v krásném prostředí areálu Snowhill pod sjezdovkou. Závodníci se opět mohli zúčastnit soutěží vypsaných partnerem seriálu Rozhledny v pohybu společností Ihro: tipovací soutěže o baseballovou čepici a soutěže pro děti ve skoku z místa. Akce mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. K nim patřilo město Mariánské Lázně, jež poskytlo dotaci ze svého rozpočtu a dále také UniCredit Bank Mariánské Lázně, společnosti Ihro, ČEZNet a VZP. Nejlepším běžcům seriálu poskytla poukázky na ubytování ve svých chalupách společnost Ubytování U Foltýnů.