Úvod > O nás > Aktuality > Výsledky Chlum třikrát jinak

Výsledky Chlum třikrát jinak

Datum konání:
25.5.2024

V sobotu 25. 5. se v okolí vrchu Chlum v plzeňské čtvrti Doubravka konal 13. ročník běhu Chlum třikrát jinak. Tento závod byl zároveň i 4. dílem seriálu Rozhledny v pohybu. Na start se postavilo celkem 45 běžců, 16 v hlavním závodě, 1 štafeta a 28 dětí.

Na Chlumu se závodilo v distancích 1,8 km (hromadný start běhu do vrchu k rozhledně) - 450 m (intervalový výběh k rozhledně) – 121 schodů rozhledny Chlum. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny.

Dětské kategorie vyhráli David Doležel (SK Sunny Gang Plzeň), Tereza Holarová z Plzně, Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Natálie Malíková (Sport Club Plzeň), Štěpán Buchta (AC Falcon Rokycany), Johana Hajšmanová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), David Koutný z Plzně, Nela Ceplechová (TK Škoda Plzeň) a Viola Kindlová (AC Falcon Rokycany).

V závodě mužů zvítězil Vojtěch Sýkora v čase 9:14,5 min před  Ondřejem Zunou v čase 10:18,3 min a Vojtěchem Kozákem v čase 10:32,4 min. Všichni tři nejlepší muži jsou z lyžařského oddílu Sport Club Plzeň.

Mezi ženami zvítězila Žofie Kadlecová v čase 12:15,4 min. Druhá doběhla Luisa Menclová v čase 12:38,0 min a třetí Karolína Konrádyová v čase 12:50,4 min. Všechny tři nejlepší ženy jsou opět ze Sport Clubu Plzeň.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali Vojtěch Sýkora, Jiří Sýkora (Sport Club Plzeň), Petr Soukup (Kovohutě Příbram) a Žofie Kadlecová.

Akce se vydařila i díky podpoře našich partnerů. Tímto děkujeme pivovaru U lenocha, firmě Květiny Milt, VZP a partnerům celého seriálu firmě Ihro a Ubytování U Foltýnů za příkladnou spolupráci.