Háj třikrát jinak 2021

3. ročník

6. závod série ROZHLEDNY V POHYBU

26. 6. 2021

Závodníci zdolají vrch Háj nacházející se blízko Aše třemi způsoby. Prvním závodem je běh do vrchu o délce 1,2 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh sjezdovky intervalovým způsobem a na závěr výběh schodů na rozhlednu intervalovým způsobem. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze tří dílčích závodů. První tři místa celkové klasifikace každého závodu jsou bonifikována odečtem -5, -3 a -2 sekundy. Děti soutěží v 10 věkových kategorií na okruhu v okolí rozhledny.

 

Plakát H3J 2021.jpg Foto Háj 2013-11-26.jpg2014-04-04 13.34.45.jpg2014-04-22 11.08.49.jpg

 

Háj třikrát jinak 2015 - tisková zpráva

 

17. května se v Aši u Bismarckovo rozhledny uskutečnil druhý ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Háj třikrát jinak. Tento běh byl zároveň prvním závodem druhého ročníku seriálu Rozhledny v pohybu. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu stráně nebo sjezdovky s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Během závodu panovalo příjemné, slunečné počasí. Všech běhů se zúčastnilo celkem 96 závodníků, z toho bylo 65 dětí a 31 běžců v hlavním závodě. Celkovým vítězem se stal loňský vítěz seriálu Rozhledny v pohybu Robert Čepek z PSK Olymp Praha ve výsledném čase 9:33 min, kterým ustanovil nový traťový rekord. Na druhém místě skončil o 22 vteřin Petr Soukup z Kovohutí Příbram a třetí celkově byl Michal Štefec z Velké Hleďsebe. Nejrychlejší ženou byla Barbora Lučanová z KČT Aš v čase 11:45 min. Druhá doběhla Vendula Fronková z AC Domažlice, třetí Anna Rychlíková z LK Jasan Aš. Vítězi dětských kategorií se stali Martin Jelínek, Ema Krylová, David Kundrát, Viktorie Dobešová, Jan Kozák, Natálie Raithelová, Pavel Kokoř, Natálie Jahnová, Štěpán Tichý a Leona Snížková.

 

Plakát

 

plakat rozhledny v pohybu a3.jpg

 

Háj třikrát jinak 2014 - tisková zpráva

 

8. května se v Aši u Bismarckovo rozhledny uskutečnil první ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Háj třikrát jinak. Tento běh byl zároveň prvním závodem prvního ročníku seriálu Rozhledny v pohybu - se ZPMVČR na rozhledny. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu stráně nebo sjezdovky s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny. Během závodu panovalo podmračené a větrné počasí, naštěstí však bez deště. Všech běhů se zúčastnilo celkem 60 závodníků. Celkovým vítězem se stal juniorský reprezentant David Špindler z AC Mariánské Lázně ve výsledném čase 9:42 min. Na druhém místě skončil o 22 vteřin Robert Čepek z PSK Olymp Praha a třetí celkově byla česká reprezentantka a olympionička Ivana Sekyrová z AK Sokolov. Druhou a třetí nejlepší ženou se staly sestry Anna a Marie Rychlíkové, obě ročník 2003 z LK Jasan Aš. Na třetím místě mezi muži doběhl Petr Soukup z Kovohutí Příbram. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Špindler, Robert Čepek, Petr Vojkůvka, Anna Rychlíková a Ivana Sekyrová. Vítězi dětských kategorií se stali Marek Owczarczy, Jasmina Farkašová a Jiřina Hemplová, Tadeáš Cimický, Eva Vojkůvková, Radovan Pýcha, Veronika Sluková, Matěj Polák, Daniela Křížová, Sam Cimický a Barbora Lučanová.

 

ZAK TV - reportaz Haj trikrat jinak.mp4

 
Hlavní menu

Facebook icon

Sledujte nás na
Facebooku


Partneři

Hlavní partner závodu

 

Zde může být i Vaše logo

 Zde může být i Vaše logo

 

Partner závodu

 AL-logo h.jpg

Ašské lesy

 

 

LOGO AMON partner_1.jpg

 Amon

 

 

OK_TEXTIL_LOGO.jpg

O.K. Textil

 

VZP_modul-A_PANTONE-page-001.jpg

VZP

 

Logo IC.png

Informační centrum Aš

 

Zde může být i Vaše logo

Zde může být i Vaše logo